Ev kadınları neden yerilir? Çalışmayan kadın neden küçümsenir?

Tamam eve para getirmesini istersin çalışması gerek anlarım. Ben bunca yıl boşuna mı okudum hesabı olur onu da anlarım ama bu yerme işlemini hiç anlamam.
Türkiye beğenmiyorlar o zaman Japonya gibi gelişmiş bir ülke örneğini neden görmüyorlar. Japonya da kadınların amacı evlatlarını en iyi şekilde yetiştirmek aile planlamalarını yapmak bu amaçla büyüyorlar ve yaptıklarıyla da gayet mutlular. Kadınlar iş imkanı olarak çok aktif olmadığından işsizlik sıkıntısı da yok bence işsizlik buna dayanıyor. (Tabi bu kadın çalışmasın demek değil. Günümüz Türkiye şartlarına göre bir kadının çalışması gerekli ayakları üzerinde durmalı o ayrı bir mesele.)
Çalışmayan bir kadın algınızda ay çalışmıyor işe yaramaz şekilde algılanıyor. Erkeğin eline mi bakacak düşüncesi oluyor. Herkes çalışmak zorunda değil ki. Çalışmıyor diye de bilgisiz demek de değil. Bu küçümseme neden?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ayakları üzerinde duran kadın güçlüdür 💪🏻

1|0
    0|0
    • Ayakları üzerinde durmaktan kasıt ne ki? Para mı kazanması? Okumuş diyorum istese çalışır diyorum. Ama o onu tercih etmiş niye küçümsenir?

En İyi Kız Görüşü

• Tembeller cunku armut piş agzima dus calisan bir kadin istefigi zaman kapiyi carpip cikar ama erkek eline bakan bir kadin eziktir kocasina bana bugun 10 tl versene bir pazara gidecem diye on takla atar couklari uzerinde soz hakki yoktur ev isleri ne kadar zor olursa olsun calisma hayati kadar yorucu degil en azindan basinda bir bekci yok

0|0
    0|0
    • İşte bu kanıya nasıl varıyorsun. Evde armut piş oturmuyor ki çocuklarının yabancı bir kadının büyütmesi yerine kendisin büyütmesinin tercih ediyor. Ev işleri yapmak tembellik mi, yeri geldi sosyal aktivitelere katılıyor. Kocasının maaşı da yeterli ve bir karar alıyorlar bu maaşı ikimiz eşit bölüşeceğiz istediğini al diyor adam. Bu kocasının eline bakmak değil ki.. Bir nevi iş bölümü yapmak değil mi?

• Peki anladım ben, görüşün için teşekkürler.

• Rica ederim iyi geceler

Erkekler Ne Diyor 4

• Maddi olarak sıkıntı çekmeyen çocuklu bir aile de çalışan anne varsa çocuğuna haksızlık yapıyordur. Ve çocuğunu güzel bir şekilde yetiştiren ev hanımlarını çalışmıyor diye eleştiren kişiler düşüncesiz bir tavır sergilemekte. Düşünmeyen insanları da takmaya değmez

0|0
    0|0
  • çünkü sabahtan aksama kadar bisey yapmayıp sanki calısmaktan cok yorulmus gibi.. kocası isten gelınce dırdır'dan kocasının kafasını siker. ve yine kendini haklı cıkartır

0|0
    0|0
  • dengesizlik hep bunlar

0|0
    0|0
  • Emin ol ev kadını daha çok çalşıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• benm mesleğim var evet ama hem çalışıp hem çocuğa bakamam yorgun düşerim ev işide var +eşinlede ilgilenmen lazım. kısaca yapamam. eğer eşimn vakti yerindeyse çalışmam ama paramız yoksa mecbur çalışırım skıntı etmem. tericihm çalışmamaktir ama :/ çünkü zayıf birisiym hemen hastlanabilirom

0|0
    0|0
Yükleniyor...