KADIN VE ERKEK EŞİT MİDİR?

Arkadaşlar düşüncelerinizi merak ediyorum doğrusu

1|0
13|15

En İyi Kız Görüşü

• Hayır biz üstünüz :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Evet. İnsan olarak tüm sosyal haklardan eşit yararlanmalı. bir insanın penis veya vajinası olması eşitliğe neden engel olsun? 10 kilo armut 10 kilo elmaya eşit değil mi? Eşitliğin tanımı ne? Erkekler daha zeki daha güçlü mü? Ya kadınlar? Yok ! Her iki cinsten iyi ve kötü zeki ve aptal çıka biliyor. Demek ki fark yok. Zaten bir kaç milyon yıl önce hermafrodit canlılardan evrimleşmişiz ve baya uzun zaman X Ve Y kromozomları arasında gen alış verişi olmuş...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Eşit değildir.
    Tanrı Adem ve Lilithyi aynı anda topraktan yaratmış fakat eşit oldukları için Ademe tabii olmayan Lilithyi cennetten kovmustur.
    Sonra Ademe tabii olması için Havvayı Adem'in kaburgasindan yaratmıştır.
    Tanrı bile kadını erkekten hep üstün tutmuştur.

Lakin ben Lilithin soyundanım.

Hatta Bir erkekten daha üstünüm.
    Öyle ki ben canım da can tasiyabiliyorum..
    O?
    Üstelik bir erkeğe ihtiyacım olmadan kaburga kemigimden alınan bir ilik ile bile başka bir can yaratabilirim..
    Yarı Tanrı sayılırız.
    Erkekler bizi kendisi ile kiyaslamasin 😏

1|0
    0|0
    • Aynı düşünceye sahip olmak için ne yemeli, ne içmeli, ne izlemek ve ne okumak gerekiyor?

• hayır değildir. hukuki açıdan adalet açısından eşittir elma ile armut eşit olabilir mi?

0|1
    0|0
  • Kadın ve erkek eşit değildir. Tabi buna hangi açıdan baktığına gore de değişir.

0|1
    0|0
  • Hayır, degildir

0|0
    0|0
  • Kadın üstündür :D

0|0
    0|0
  • rahmin kadar konuşur musun

0|0
    0|0
  • kesinlikle

0|0
    0|0
  • Ben bir bayanım kadın ve erkek her zaman eşit değildir kadının her zaman kaybedecek bişeyi var

0|0
    0|0
  • kadın erkekten üstündür.

0|0
    0|0
  • Bence değildir.

0|0
    0|0
  • Hayır, ama birbirlerinden geri kalır yanları yoktur.

0|0
    0|0
  • Hak olarak evet fiziksel olarak hayir

1|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Yoo değildir

0|1
    0|0
  • Eşit değil birbirleriyle dengede yaratılmışlardır.

0|1
    0|0
  • Teoride evet, pratikte hayır. Tabi bu genel kanı. Türkiye'den bahsediyorsak, toptan hayır.

0|1
    0|0
  • Hepimiz insanız bence eşitiz

0|1
    0|0
  • Yahu bırak kadın erkek eşitliğini aynı cinsiyetten bike eşit değil. İki farklı şey nasıl eşit olsun? Ama yinede soruna cevap vermek gerekirse ikisininde kendine has üstünlükleri var. Bence her şey göz önünde bulundurulduğunda eşitler.

0|0
    0|0
  • valla kadınlarda üstte tutuluyo erkeklerde
    şimdi kadınlar polisi arasa dese ki şu adam beni takip etti taciz etti direk gelir bunu bir erkeğin yaptığını düşün
    ya da okullardan hatırla öğretmenler kızlara karşı hallerini
    sanki kadınlar daha üstün gibi ya

0|0
    0|0
  • Eşit değildir. Denktir birbirlerini tamamlarlar.

0|0
    0|0
  • Bir gün gelir.. Erkekler beyniyle düşünmeye başlar.. O zaman koyun gözüyle bakmazlar bize... İşte o zaman eşit olur..

0|0
    0|0
  • Kadın erkek ne fitratta nede yaratılışta eşit değildir.. Kadın annedir ! O yüzden Kadın her daim öndedir. Cennet onların ayağı altında.

0|0
    0|0
  • degildir

0|0
    0|0
  • Hukuki yonden evet ama sosyal hayat olarak degil

0|0
    0|0
  • Fiziksel guc olarak hayir , hak olarak evet sayilir...

0|0
    0|0
  • hayir

0|0
    0|0
  • Fiş ile piriz eşit midir?

0|1
    0|0
Yükleniyor...