Ailem çok üstüme geliyor, ne yapmalıyım?

Ayakkabımın arkası yırtıldı bende ayakkabı almak için annemden para istedim. Kendin biriktir al dedi. Haftalık aldığım 30 lira bu arada 20 yaşındayım. Sigara kullanıyorum haliyle elime biriktirebileceğim kadar para geçmediğinden dolayı ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Sinirlendim bende oğullarının bir ihtiyacı olsa koşa koşa verirsiniz ama dedim. Bunun üstüne babam girdi odaya baya bir bağırdı üstüme yürüdü. 5 kuruş vermiycem git eşek gibi çalış dedi. Zamanında ablama aynısını yaptılar kurtuluşu başka yollarda aradı ve yanlış bir evlilik yaptı. Bende çok bunaldım artık ufacık bişey istesem evde problem çıkıyor. Bişey söylesem bağırıp duruyorlar ne yapayım bana bir yol gösterin?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• biz buna hayat dersi diyoruz, önce sigarayı bırak o ayakkabıyı al ve sağlıklı kal sonrasında mesleğini eline al.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İse gir çalış. Eğer okul okumuyorsan.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Sigarayı kendin para kazanana kadar içmeni önermem her ailede öyle benim ailemde kız kardeşimin her istediği olur mesela tek çözüm sigarayı bırakmak ya da bir işe girmek

0|0
    0|0
    • İş bulamıyorum ilkokul mezunuyum okuyamadım da onlar yüzünden. Sigara da kullanmasam nasıl ayakta dururum bilmiyorum. Bu bahsettiğim küçük bir örnek neler yaşıyorum bir bilsen.

• Açıköğretim okuyorum şu an zaten ama kafam o kadar dolu ki bitecek gibi değil..

• Ben sorunlarımı unutmak için kitap okurdum lise yıllarında kitap okuma alışkanlığı edinebilirsin ama çaresi yok sen çalışana kadar ya da evlenene kadar herkes şanslı değil bizim ailelerimizde böyle kabullenmekten başka çare yok 😥

• Ya abla kullanma sigara. Sirioz yapıyor karaciğerin elden gidoyor. Kanser riski var. Dişlerin kötü olucak. Sen azıcık iyi ol alttan al ailen sana iyi davranır. Sana bir şey olucak diye öyle yapıyorlar :(

0|0
    0|0
  • Masraflarını azalt. işe gir. kendi paranı kazan.

0|0
    0|0
  • Sana para verebilirim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kendi paranı kazan

0|0
    0|0
  • Ablanın yaptığı hatayı yapma. Okuyorsan part time iş bul. Çalışmaya başla zorla kendini biraz bırak ne yaparlarsa yapsınlar. Ya da ablandan iste şimdilik

0|0
    0|0
  • Sigara icme sende madem öyleyse biz ne yoklukla buyuduk haftalik 30 lira neyine yetmiyor acaba bukadarda olmaz senin yerinde olmak iateyen inan binlerce genc var

0|0
    0|0
Yükleniyor...