Kapalıyım ama açılmak istiyorum artık?

Ben yıllardır kapalıyım lakin düşünmeden ve bilmeden kapandım. Taklit bir imanım vardı annem ve babamdan gelen. Kendim biraz düşündükten sonra kendimi kapalı olarak görmek artık bana kötü hissettiriyor. Sanırım müslüman olmak da istemiyorum artık. Açılacağım ama etrafımdakilerin tepkisinden korkuyorum. Sizce tepkiler beni korkutmalı mı yoksa kimseyi umursamamalı mıyım? Bana karşı davranışları değişir mi insanların?

2|0
13|19

En İyi Erkek Görüşü

• Müslüman olmama konusunu çok iyi düşün.

Diğer inançlar hükmünü kaybetti..! islam dini ve hz. muhammed'den başkada din ve peygamber gelmedi..! sırasıyla gelen din ve peygamberlere iman edildi ve sonuncusuda islam dini ve hz. muhammed oldu.

Başka dine geçmek veya dinlere inanmayıp sadece Allah'a inanmanın bedelini sonsuz cehenneme girmek ile ödemeyi göze almak çok cahilce ve şeytani bir mantık olur..!

Hayat ve kararlar ile bedelleri sana ayit..! kuranda yazılanlar geçmiş ve gelecekte olanları diyor ve hepsi doğru çıkıyor..!

Müslüman olanlar hızla artarken, sen aksi yönde ilerlemek istiyorsun yazık..!

Karar senin. iyi araştır ve düşün, hayat geçici ve kısa ona göre..

0|0
    0|0
    • Dinimizde zorlama yok, kapanmak her insan nefsinin kaldiracağı kolay bir Allah emride değil..

Lakin imtihan dünyası ve kısa bir hayatımız var, inanki ömrün olurda 30 ve üzeri yaşlara gelince anlar ve dersinki dünya boş ve geçici, bir cok konuda gencligimde verdigim emek ve insanlarla uğraslarim gibi.

Sonrasi boş insan ve uğraşlardan sıyrılıp sağlığın, varsa eşin ve evladin? birde olmazsa olmazın ve ebedi hayatın için gençliğinde yapmadığın ibadet üzeri borçlarını halledip huzuru bulup ölümden korkmadan yaşamına devam edersin. ~@^_^@~ .

Dr Laurance BROWN. Ateyisken kızının hastalığına çare bulamayinca ( şüpeci dua ) ederek kızının ileşmesi durumunda Allah sana inanacağım diyor :) dua bitip yoğun bakima gittiginde kızının iğleştiğini görünce Allaha inanıp Sonrada yahudilik, hristiyanlık dinlerini detaylı araştırıyor Ancak cevabını bulamadiğı seylerin din gorevlisincede iza edilmemesi sonucu İslam dinini arastiriyor ve cevaplari tatmin ediyor vede Müslüman Oluyor :).

En İyi Kız Görüşü

• komşu 15 dk konuşur geçer gider hayatı sen yaşayacaksın elalem ne der diye düşünme.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Tabiki bu senin hayatın ve senin kararların, istersen Müslüman olursun istersen Ateist veya başka birşey. Sonuçta LAİK bir ülkede yaşıyoruz değilmi? ( Şimdilik ) Kimseyide tabikide takma onlar bugün var, yarın yoklar. Dinense şunu söyleyebilirim, açık olmanında hiçbir şekilde günahı münahı yoktur bunlar saçma sapan hurafeler ve bu salak yobaz dincilerin uydurmalarıdır. Önemli olan senin samimi bir inanan olman, iyi bir insan olmandır bu işlerde kılık kıyafetin önemli falan yoktur uzun uzunda tartışırım.

Çok gördük bu ülkede başı kapalı olupta ters yoldan ilişkiye girenleri, cüppeli olupta sapıklık yapan, badem bıyık bırakıpta Vakıflarda küçücük çocukları bademleyen yavşakları.

0|0
    0|0
  • Herşeyden önce bırak tepkileri ALLAhtan kork ALLAHın tepkisinden ve azabından kork. Neysen o ol. Peygamberlerin hepsinin söylediği bir söz vardır ''Utanmıyorsan dilediğini yap''

2|0
    0|0
  • İnsanların tepkileri ya da ne diyeceklerine göre yaşanmıyor hayat. Nasıl rahatsanız ve nasıl yaşamak istiyorsanız öyle yaşamalısınız. Açılmak istiyorsanız ve inanmıyorsanız zorla öyle olacaksınız diye bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Başına kapattın. Diyelim düşüncelerin açık olduktan sonra. İstediğin gibi yaşa hayatını günahıda senin. Sevabıda senin. Kimseyide sallama burda din dersi verenler. Gerçek hayatta nasıl acaba

0|0
    0|0
    • Evet, bu çelişkide kalmak istemiyorum. Buradakilerin dedikleri pek umrumda değil bana dokunan bir tarafları olamaz. Ama çevremdekilerin zarar vermesinden korkuyorum, manevi olarak.

• Sözde kapanacağına kapanmaman daha iyi. Allahı kandıramassın ki kendini kandırırsın. Gerçekten kapana bildiğini düşündüğün zaman tekrar dene. Ne laf gelecek. Milletin lafıyla mı yaşıyoruz.

• Gel bizim kabileye yazıl
    Yeni bir din buldum

1|0
    0|0
    • Yok pastafaryan olacağım ben

• İçinden geldiği gibi yaşa

0|0
    0|0
  • İslam hakkında ne biliyorsun? Önce bunu sormam gerek. Kapanmak namaz kılmak bunlar cevre baskısıyla olurda sen bir birey olarak vazgececegin din hakkında ne biliyorsun mesela okudugun kitaplardan örnek verebilirmisin kimleri okursun okuyorsan tabi

0|0
    0|0
  • Kimse seni zorlayamaz. bu senin kararin

1|0
    0|0
    • Daha önce de açıldım ama baktım sınırı aşıyorum kapandım tekrar kendimi buraya bağlamak için. Ama dediğin gibi kimse kimseyi zorlayamaz. Ben bile zorlayamadım kendimi. Baskı var çevremde biraz, onu nasıl aşacağımı bu işe tekrar nasıl cesaret edeceğimi bilemiyorum. Açıldığımda karşıma geçip ''tiksinç gözüküyorsun, böyle daha güzel olduğunu falan mı sanıyorsun'' tarzında ifadeler kullanan insanlar olmuştu.

• Cevrendeki insanlar anladigim kadariyla hepsi dinine duskun insanlar. eger yine oyle soylerlerse sende sizi ilgilendirmez, kendi hayatim kendim bilirim de ve zamanla zaten seslerini keserler

• Olmaz

0|0
    0|0
  • hayır umursama kimseyi çünkü bu kadar gereksiz bir toplumu umursamaya başlarsan hayatını bitirirsin.

0|0
    0|0
    • Haklısın, yoksa yakında beni taşlayıp, taşın içindeki minerallerin vücuduma işlemesinin faydalı olduğunu söyleyecekler.

• Açılırsan sana kimse birşey demez merak etme. Çok normal bu. Çok tanıdığım var kapalıyken başını açan. Kuzenlerim var mesela. ama müslümanlar hala. Sen Islamı terkedebilirsni tabi zorla değil.. kınanmaktan korkuyorsan inancını saklayabilirsin.

0|0
    0|0
  • seninle konuşmak istiyorum

0|0
    0|0
  • eğer başka bir çevreye yani üniye falan gideceksen açıl yoksa işin zor.

0|0
    0|0
    • Üniversiteye gideceğim. Feraceliyim, lakin düşüncelerim çok farklı. Uymuyor içim dışım.

• Nefes alsınlar, bir de hizmetçi aranmasın şimdi

• hayırlısı be gülüm zenginler ve ünlüler için sorun yok da alt tabakada yaşayan kadınların işi çok zor bu ülkede.

• senin kararından etrafındakilere ne istediğin gibi yaşa.

0|0
    0|0
  • Acıl ya yaz geldi at söle iki memeli foto havamızı bulak

0|0
    0|0
  • Sıcak mı bastı

0|0
    0|0
  • Bence asıl soru açılıp açılmaman değil neden müslüman olmak istemiyorsum. Papaza kızıp oruç mu bozuyorsun

0|0
    0|0
    • Hayır, düşündüm ve karar verdim bu kadar. Kullar yüzünden değil.

• Yuhh sana ahirete bende kapanmak istiyorum gayete güzelim farz muslumanlıga gelince sonsuz cehenem seni bekler ben hüküm vere. emde imansızlık seninki yuhhhhhh kabirde unutma açıklık demode

• @Betülllla Senin, yanında bir tercüman dolaştırman gerekiyor.

• Elbet değişir ama hayatını istediğin gibi geçiremedikten sonra ne anlamı kaldı bu işin?

0|0
    0|0
    • okulumu bitirdikten sonra belki kendi hayatım olur.

• O zaman istediğin gibi yaşarsın sadece az sabret. Benim çevremde kimse kapalı değil o yüzden fazla bir şey söyliyemiyorum.

Kızlar Ne Diyor 12

• kapanırken onlara sormadın sonuçta? hayat senin..

inanarak da kapanmıyosan kapalı olmanın bir manası yok

1|0
    0|0
  • Bana eski sınıf arkadaşımı hatırlattın. O aile değil de dedesinin baskısıyla kapanmıştı. Uzun bir süre kapalı kaldı ama içinden gelmiyordu biliyordum. Başka bir şehire 4 günlük bir tatile gitmiştik orda ailesinden habersiz mayo giydi dönüşe kadar hiç eleştirmedim. Döneceğimiz zaman başını kapatmaya yeltendi örtüyü tuttum içinden gelmiyorsa yapmayacaksın bunu dedim. Açık döndü eve. Önce kıyametler koptu tabi ama arkadaşım ben sizin tapulu malınız değilim beni böyle kabullenmiyorsanız ben gidiyorum demiş. Ardından bir tek baskı dahi yapamadılar. Etraftakiler de bir konuştu iki konuştu üçüncüye unuttu. Korkma. İnsanlar konuşur konuşur susar ama bilinçsiz kapanman o başörtüsüne ihanettir. Ya hakkını ver kapan ya da çıkar koy bir kenara bir cesaret çık öyle çarşıya.

0|0
    0|0
    • İlk açılmam o şekilde oldu. Bilinçsiz kapandığımdan dolayı açıldım. Baktım sınırları aşıyorum, kendimi dine bağlamak için kapandım ama o açılmamda bile çok üzerime gelinmişti. Tekrar cesaret edebilecek miyim bilmiyorum.. Annem pek takan birisi değildir. Denize gitsek aman ne olacak gir der, şimdi açılsam kendi kararın da der ama babam öyle değil. Dilinde yine her şey kendi kararım ama psikolojik bir baskısı var. İlahiyat okumamda diretiyor mesela.

• Kesinlikle açılman gerekiyor. Açılmasan dahi mutlaka okul konusunda diret. Ayrı bir birey olduğunu kabullendirmezsen bir süre sonra insan yerine koyulmuycaksın.

• Sakın sakın sakın yapma!!! Tahkiki iman istiyorsan Nur 31. Ayet ve ahzap 59. Ayetlere bir daha bak. Tesettür Allah'ın emri sana verilen değeri kaybetme kendini kötü bakışlara sergileme :((( lütfen iyi düşün bu müslüman kadının kalesi hicap onun dayanağıdır. Sen değerlisin unutma!!!

1|0
    0|0
  • annen baban baski yapmayacaksa geri kalan kimseyi takma. kimseyi tam tatmin edemezsin yaptiklarinla. hayat senin hayatin.

0|0
    0|0
  • Bu hayatı onlar değil sen yaşıyorsun

0|0
    0|0
  • Sen tek başına bir bireysin ve bu senin hayatın. İyice düşünüp kararının doğru olduğunu düşünüyorsan zaten buna kimse engel olamaz. Herkesin sevabı da günahı da kendine. Annene babana değil yani..

0|0
    0|0
  • Açıl susam açıl XDDD

0|0
    0|0
  • açılma dine imane gel şeytan kaçmış içine

0|0
    0|0
  • İçinden gelmiyorsa anlamı yok açil bu senin kararın özgürsün

0|0
    0|0
  • https://m.youtube.com/watch?v=A-zjMeAntPE Bir kaç dakikanı ayırıp bunu izler misin?

0|0
    0|0
    • Sözler Köşkü'dür, Çay House'dir.. Bunlar bana hitap etmiyor. Fazlasıyla izledim tatmin etmiyorlar ve saçmalıyorlar.

• Hiçbir şey yapmazlar aferin yavrum der başımı okşarlar, bu yüzden bu soruyu sordum.

• ''Ne zarar verebilir sana çevrendekiler? Allahtan korkmayan herkesten korkuyor işte..'' cok guzel bir cumle kurmussun bravo sana gizli :) sana gelicek olursak basi ortlu imansiz arkadas Allah islah etsin seni.. ailene acidimm.. umariim bu kafayla baskalarinin aklinida celmezsin...

• Insanlarin dusuncelerine onem verdiginiz kadar kapanmayi emredenin emirlerini de dusunseydiniz keske

1|0
    0|0
    • İnsanların düşüncelerine önem verdiğim yok, bana karşı zarar vermelerini istemiyorum sadece. Kapanmayı emredenin emirlerini de düşündüm kendisini de. Artık ona ibadet etmek istemediğimi anladım. Bu konuda yorum yapmanızı da istemiyorum, bana yardımcı olmayacak burada gereksizce tartışacaksanız baştan söylüyorum, buna kalkışmayın. Varsa başka işlerinizle uğraşın.

• Bu soruyu aciyorsaniz bunuda belirttiysen tabikide yorum yapacagim bunu goze alarak sormaliydin sorunu ayrica kendine bile itiraf edemiyorsun ama insanlarin dusuncelerine onem veriyorsun. Ve sirf seninle ayni goruste degilim diye tepkiye gerek yok

• Ben bu soruyu beni eleştirenler doluşsun diye açmadım. Bana sadece fikir versinler, biraz cesaretsinler diye açtım. Yukarıda ben müslüman olup olmamak arasında kaldım yardımcı olun desem tamam. O şekilde bir şey yok. Ve laf sokucu iğneleyici bir görüş atıp tepkisiz cevap almayı ummak da çok akıllıcaymış tebrik ederim. Bana bir yararınız yok.

• Sebep ne peki? Seni soğutan ne?

0|0
    0|0
    • Bu kadar insanla oyun oynayan egoist bir tanrıya ibadet etmeyeceğim.

• Kalmaya niyetimiz yok zaten.

• @Iwillwishfordying Müthiş 👏👋

Yükleniyor...