Nasıl ev arkadaşı bulabilirim?

Eskişehir'de okuyorum. Şu an bir apartta kalıyorum gelecek yıl eve çıkmayı düşünüyorum. Ancak bazı arkadaşların ekişi yüzünden (İstanbul'a gidenler oldu, maddi olanaksızlıklardan dolayı yurtta kalmaya devam edecek olan oldu vs.) tek başıma çıkmak durumundayım. Bu da beni maddi olarak zorlayacak.

Nasıl ev arkadaşı bulabilirim? Üniversitenin sayfasına falan yazsam bulabilir miyim? ya da bunun için ilan falan veriliyor mu?
Kesinlikle eve çıkmam lazım. Eğer apartta devam edersem delireceğim.

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ben yarım dönem yurtta kaldım dayanamadım yalnız başıma eve çıktım biraz zorladı hatta baya zorladı ekonomik olarak sonra son sınıftan biri ile tanıştım sene sonuna kadar beraber kaldık staj yeri yakın olduğundan yanımda kalmak istedi 2. senede 1 ev arkadaşı buldum birlikte kalıyorduk ekonomik sebeplerden anlaşamadık ev benim üzerime olduğundan kendisi ayrıldı en son erasmus ile gelen biri kalmaya başladım çok rahatız şimdi çok şükür sana tavsiyem sende ilk tek çık ileride bir sıkıntı çıkarsa evi değiştirmek sorunda kalmazsın

0|0
    0|0
    • Abi 2+1 evler var, biriyle çıksam 300 lira falan öderim (faturalar dahil). Ama tek çıksam öyle bir eve 600 falan. Yani 300 lira 300 liradır. Resmen 2 katı. Kyk kredimi ev masraflarına harcarım, üstüne de 100 liram kalır.

• İşte bir arkadaş bu masrafların yarıya inmesine sebep olabiler onu diyorum.

• ama ozaman ev o arkadaş ile ortak olur kontrat bitene kadar ayrılmak pek mümkün olmaz emin ol anlaşamadığın bir ev arkadaşı kesinlikle istemezsin

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...