Hic bir seye izin vermeyen babaya nasil davranmali?

23 yasindayim, abim 26 yasinda, kardesim 14.. ailemle birlikte yasiyorum..
bir babamiz var hic bir seye izin vermez, herseye karsi cikar, ne yaparsak yapalim, nereye gidersek gidelim, kimle görüsürsek görüselim herseyin gereksiz oldugunu düsünyor... ben hem okuyor hem calisiyorum, bir kac yildir böyle devam ediyor bu, kac senedir annemden ve babamdan para almam, gerekirse ben veririm... bu sene mesela tatile gitmek istiyorum, malum bütün senenin stresi üzerimde, is, okul, özel durumlar, aile sorunlari falan... izin alacak yasi gectim ama hala onlarla birlikte yasadigim icin saygidan dolayi evdekilerin fikrini almam gerektigini dusunuyorum... babam ama bu duruma karsi cikiyor... sirf bana degil evdeki herkese karsi ayni sekilde davraniyor... kücük kardesimiz disari cikmak ister arkadaslariyla vakit gecirmek ister ona izin vermez, evde oturup tv acar, pc oynar ona izin vermez... annemin bir sürü istegine karsi cikar... biseyler aliriz hemen kizar... anlicaginiz saga gideriz kizar, sola gideriz kizar... sirf babamiz oldugu icin her dedigine tamam demek zorunda miyiz? bizim isteklerimizin, hayat görüsümüzün hic mi bir önemi yok? böyle bir babaya karsi nasil davrancagimizi artik sasirdik.. lütfen siz bir akil verin...

1|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• iyi davmalı baba sonucta mk

0|0
    0|0
    • baba sonucta mk evet baba ama yinede köle degiliz, bizde insaniz yani..

• valla konusmaya calisiyoz ama gel gör ki konusmayla kalmiyo resmen tartisma cikiyor.. cunku sadece kendi dediklerinin bir önemi var, sen ne istiyosun ne diyosun bir önemi yok onun icin... annem sabrediyor falan ama ben gelemiyorum öyle seylere... sabir da bir yere kadar hani

• Tabi canim orasi öyledir ama artık zor değişir bu yaşa kadar böyle alışmış adam degistiremezsin yani

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Tkma benim babam. da ole

0|0
    0|0
  • Ayrı eve çıkar kurtulursunuz

0|0
    0|0
  • bence evini ayır belkide abinle ayrıl

0|0
    0|0
  • ov allah yardımcınız olsun valla zor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Abin nasıl abine nasıl abinle aran nasıl?

0|0
    0|0
  • Al bendende o kadar

0|0
    0|0
  • Bence aileni karşına alıp içinden geçenleri saygısızlık yapmayacak şekilde söylemelisin

0|0
    0|0
  • Aşırı korucuyu aile tutumu diyebiliriz. Kötü sonuçlar doğurabilir bu sizin üzerinizde. Kendi görüşünü söylemelisin bence

0|0
    0|0
  • Babaya karşı çıkma can ık m

0|0
    0|0
Yükleniyor...