Evde hayvan beslenilmesine nasıl bakıyorsunuz?

Evde hayvan beslenilmesine nasıl bakıyorsunuz? Sorsak hepsi hayvan sever :) Ama kuşları kafese tıkan, kedileri kısırlaştıran da onlar ne dersiniz?

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• Hayvan seviyorum, papağanımın kafesi açık istediği zaman giriyor çıkıyor TIKMIYORUM, kedim kısır değil ama evet kısırlaştırmayı düşünüyorum çünkü tekir ve cins kedi olsa herkes ister yavru ama olabilecek yavruları düşündüğümden, alır da sokağa atarlar (büyüyünce genelde heves kaçıyor) diye, kedim çiftleşme isteğiyle evden kaçıp yaralanıp döner diye, kısırlaştırma ile ömrü daha da uzuyor diye (bir makalede okumuştum) ve testis kanseri ortadan kalkıyor diye kısırlaştırıcam. Dışarıda özgür olup bir kuru ekmek bile bulamadıklarını, insanların zarar verme olasılıklarını, vızır vızır arabaları düşündükçe onları eve alıp kötülüklerden korumak hayvanseverlik oluyor ☺️

0|0
    0|0
    • o zaman kendini de kısırlaştır rahim kanseri olma mesela? ayrıca sen ölürsün mazallah çoluk çocuk annesiz büyür değil mi?

eğer ki hayvanları çok seviyorsan 100 tane kediye yemek verirsin mesela... bununla birlikte sana da araba çarpması ihtimali var o zaman ben de seni eve tıkayım?

En İyi Erkek Görüşü

• Profil resmimdeki sarışın yakışıklı ile 13 yıl birlikte yaşadık. Ondan bahsederken hiç "kedi besliyorum" demedim. Onu evin bir bireyi olarak kabul ettim. Bir apartman dairesinde yaşamama rağmen sokağa çıkma özgürlüğü vardı. Tuvalet ihtiyacından, dişilerle olan münasebetine kadar dışarıda istediğini yapmasına izin veriyordum. Bazen evi otel gibi kullanıyordu ama bu onun seçimiydi. Bu seçimlere her zaman saygı duydum. Ta ki bacağında 4 kırıkla eve gelene kadar. Sonra ponponları gitti ki bu hareket ona doğrudan yaptığım yegane müdahaledir.

Hayvanların bir evde hapis hayatı yaşamalarına karşıyım. Bir köpeği 100 metrekare eve tıkıp günde bir, şanslıysa iki kere gezdirilmesi haksızlık. Kuşlar kafeste yaşamamalılar. Kanatlarını çırpıp uçmalılar. Kedi evde aptallaştıktan sonra hayvan olmaktan çıkıp bibloya dönüşüyor.
    Oğlumu hiç bir zaman kısıtlamadım. Sanırım bu davranışımın karşılığı olarak da onun gerçek sevgisini gördüm.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Güzel, rahatlatıcı bir şey ama hayvan açısından zulüm. Üst katımızda bir köpek bakıyorlar. Banyoda uyuyor geceleri hem apartmandakileri uyutmuyor hem kendi uyuyamıyor. Bahçeli evler dışında hayvan beslemek karşılıklı eziyet.

0|1
    0|0
  • Sokakta hayvanlar ölüyor açlıktan soğuktan. Biz onlar yuva, yemek imkanı sağlıyoruz o kadar mutlular ki. Hayvansevermişmiş

0|0
    0|0
    • şimdi seni sokakta yaşama diye eve alsalar sonra cinsel isteklerin boy gösterince de kısırlaştırsalar, sonra da seni kafese tıksalar mutlu mu olurdun

tabi bunlar hayvana yapılınca amaan o hayvan ne anlar deniyor

• Kısırlaştırmanın faydalarını biliyor musun sen? Sana alatmıcam iki saat git araştır hadi tartışcak havam yok. İyi günler.

• hemen göm git zaten :|

• Valla bir zararim olmadi bu zamana kadar

0|0
    0|0
  • İsteyen besleyebilir ama ben yapamam

0|0
    0|0
  • şehirde doğan yavru kedilerin çoğunun öldüğünü, sokakta onlarca köpeğin donarak can verdiğini biliyor musun? hayvan severler işte o hayvanları kurtarıyor şehir hayatında yok olup giden hayvanları yaşatmaya çalışıyor

0|0
    0|0
    • bunu özgürlüklerini almadan, onları kısırlaştırmadan ve kafese tıkmadan yapsınlar

• ayrıca kedi ve köpekler yılda birkaç kez ürer yani insanlar gibi bilinçli doğum yapmaz, o yüzden kısırlaştırmak en doğru çözüm. kısırlaştırmayalım diyorsun ama sokaktaki yüzlerce yavru kediye sen mi bakacaksın koruyacaksın

• İnsan nüfusu artıyor o zaman seni de kısırlaştıralım

• Cok zor ya , ilgi ister bakim ister. resmen cocugun gibi olur. eger bir hayvan aliyorsan onu her haliyle alacaksin. kisirlastiranlarin hayvanlari gercekten sevdigine inanmiyorum ben

0|0
    0|0
  • Pek sıcak bakmıyorum.

0|0
    0|0
  • Şahsen ben hayvanların kafese kapatılmasına karşıyım. Hayvanlar doğada özgür kalmalılar. Dışarda onlar için barınaklar yapılabilir yemek sağlanabilir bu şekilde onlar korunabilir ama kuş alıpta kafese koymanın ömrünü sırf sen görüp seveceksin diye ziyan etmenin manası yok. Kimse satın almasa onlarda yakalanıp satılmak zorunda bırakılmasalar.

0|0
    0|0
  • Severim

0|0
    0|0
  • Ben bakamam yani temizlik acisindan filan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• benim için farketmez ama ben beslemem :D

0|0
    0|0
  • Kuşları kafese tıkmaktansa. Kuş dışkısı otomatik olarak temizliyen bir makine veya halı yapma taraftarıyım. Fırsatım olsa Kedi veya Köpek beslerim. Kuş ve Balık besledim.

0|0
    0|0
  • Hayvanları severim ben de evde bir kedi beslemeyi düşünüyorum😊

0|0
    0|0
  • ben besliyoruum ama kısırlaştırmadım evcil bir hayvanı sokağa atılacakken aldım

0|0
    0|0
Yükleniyor...