Toplumdaki genellemeler nelerdir? En çok hangi genellemenin yapılması sizi rahatsız ediyor?

Örneğin;kadınlar paraya bakar, erkekler sevemez.

Sizi rahatsız eden genellemelerr?

Güncellemeler:
Günceeell
Günceel

0|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• "Türk kızları çirkin namussuz tripli" mesela bu genellemeden ve bunu yapanlardan tiksiniyorum lütfen "o" şahıslar beni engellesinler ben onlari engellemekten yoruldum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Tüm erkekler yalan söylemeyi sever (Yalandanda söyleyendende nefret ederim)
    Her erkeğin tek amacı cinselliktir (Yok öyle bir dünya uçkuruna sahip çıkanlarda var)
    Her erkek aldatmaya meyillidir (Yok öyle bir dünya)
    Bakir erkek kalmadı (Çoook var)
    Açık giyinen kız yolludur (Açık giyinsede eline erkek eli değdirmeyen çok var)
    Kapalı giyinen kız iyi kızdır (Kapalılığı sırf kendi menfaati için kullanıp kapalılara kara leke sürenler çoğalıyo)

İşte bu genellemelerden nefret ediyorum herbirinide örneklerle açıklarım artık şu genellemeleri yapmasalar iyi olacak. Hiç bir insan aynı değildir

1|1
    0|0
  • Toplumun ideolojik yapısı kalıbı baştan aşağı yanlış.

Ben umursamiyorum şahsen, benimsemedigim birsey rahatsız bile etmiyor umrumda hiç değil.

Acıyorum sadece.

1|0
    0|0
  • Erkeklerin hepsi duygusuz derler , erkek sevemez derler böyle genellemelerde küfür edesim geliyor dayanamıyorum.

1|0
    0|0
  • "bu dahil bütün genellemeler yanlıştır"

1|0
    0|0
  • yakışıklı adam aldatır lafına fena ayarım ne biliyorlar adamın yüreğinin röntgeninimi çekmişler xd

1|0
    0|0
  • Fatih mi kızım o sana bakmaz asdaaffa:D

1|0
    0|0
  • Genellemenin hepside yanlış

1|0
    0|0
  • sağ kulağa küpe takan erkek ibnedir
    ne alaka ya erkeklik küpeylemi belli oluyo bu beni sinirlendirir

1|0
    0|0
  • Her erkeğe abaza gözüyle bakılması.

1|0
    0|0
  • İnsanların dış görünüşleri kızlar böyler erkekler şöyle falan gibi

1|0
    0|0
  • Bekara ev yok çünkü o bekar, öğrenci çilesi budur.

1|0
    0|0
  • Beni rahatsız eden genelleme. Genelevleridir.

1|0
    0|0
  • Erkek milleti değil mi?

1|0
    0|0
  • "Erkeklerin hepsi" ve "kadınların hepsi" gibi genellemelerin tümü beni rahatsız eder.

1|0
    0|0
  • Erkekler sapıktır derler hep

0|0
    0|0
    • değiller mi?

• Yalnız kaşarlık onu ilgilendiren birşey, sapıklık ise karşısındakinide ilgilendiren rahatsız eden hatta çevredekileride oldukça rahatsız eden bir eylemdir. Sapıklık ve kaşar, kaşarı geç fahişe olsan aynı şey asla değil. Önce aradaki farkı öğrenmek gerek.

• Kaşar olunca evli barklı adamları baştan çıkarır yuva yıkar bu da sadece onu ilgilendirmez... Bu arada sen kaşar mısın bilmiyorum ama ben sapık değilim

• Genelleme kötüdür. Herkese aynı beden ve aynı kesim kot iyi durmaz :)

0|0
    0|0
  • Bugün bunu yapan yarın ne yapar

0|0
    0|0
    • Genellemeye girer mi bilemiyorum ama mantıklı bir söz

• kürdüm pkklıyım diyenleri her yerde müslümandır diyerek görmezden gelmeleri çok sinirimi bozuyor. Doğu denildiğinde kürtlerin akla gelmesi çok üzücü. sadece onlar yok orda

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Düşündüm o kadar çoklar ki... Seçemedim bile,
    Gelen gideni aratır
    Gavurdan dost olmaz
    Erkekler ağlamaz
    Kadınlar çiçektir
    ...
    Uzar gider bu liste son olarak sevdiğim bir genellemeyi yazmak istedim Alexandre Dumas demiş ki "Bütün genellemeler tehlikelidir, bu da." :)

1|0
    0|0
  • 3 kuruşluk paralarına bakan hangi kadınlarmış. Günümüzde kadınların maaşına göz diken erkekler çokken.

1|0
    0|0
    • Herkes canım herkes. En basitinden yoldan çevir birine sor kadın için para mı önemlidir yoksa sevgi mi diye emin ol %90ı belki daha fazlası para kadın için daha önemli diyecektir. İşin kötüsü karaktersiz hem cinslerimiz bile bunu savunuyor. Erkeklere gelincede onların bir çoğunluğunun gözleri hemcinslerinin hatasına kapalı bilmiyor musun?

• Bilmiyorum ama şu sanal alem iyice soğuttu insanların gerçek yüzünü gösteriyor. Bu gidişle ne bir ilişki yaşarız düzgün ne de evleniriz. çıkar üstüne kurulu. Biz duygularımızla hareket ediyoruz ne kadar mantık desek de. Erkekler desteklesin birbirini kadın güzelse kötü yüz vermiyorsa kötü merhaba dese bile arkadaşlarına seviştik diye anlatan bir grup maymundan bahsediyoruz burada. konuşmaya bile değer değil.

• Kesinlikle haklısın. Düşüncelerinin destekçisiyim.

• Yok erkekler güzel kadın severmiş de kadının sevdiği güzel gelirmiş, yok ya , ben güzel erkek seviyorum yürüyün gidin! başlatmayın genelleminize

1|0
    0|0
  • baskası ne der? // bı kurtulamadık...

1|0
    0|0
    • Valla öyle ama genellemeye girmez heralde bu :/ Benimde nefret ettiğim bir düşünce. Sanki başkaları için yaşıyoruz...

• gıredebılır aslında... genel olarak bu kanıyla yasayıp hayatımızı mahfedıyoruz ya da mahfedıyorlar.

• "Telefonu alıyorsan kızına sevgilisini bulursun kapında" peder beyden seçmeler 😒😒😒

1|0
    0|0
  • Zeki kızlar çirkin aptal kızlar güzel

1|0
    0|0
  • Erkekler ağlamaz genellemesi yalan

1|0
    0|0
  • sarışınlar aptaldır! güzel kadın kaşardır! güler yüzlü kadın yolludur! bakımlı kadın yolludur! hangi birini sayıyım

1|0
    0|0
  • Basortu takan musluman baski goruyordur

1|0
    0|0
Yükleniyor...