Öldukten sonra yeniden dunyayami geliyoruz?

Ben Allaha inaniyorum, ama boyle birsey duymustum yani öldukten sonra yeniden bebek olarak dunyaya geliyoruz. Yani bu kez belki zengin oluruz veya aksine fakir, guzel belkide cirkin oluruz Sizce bu dogrumu?

0|1
12|29

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Reenkarnasyon saçmalığı bahsettiğin şey uzun uzun açıklamaya mecalim yok ya anlayın şunu artık, kimsenin kimseyle parmak izi aynı değil, beden bile böyleyken daha özel olan ruh sence yeniden başka bir bedende dünyaya gelebilir mi?

Sırf dejavu oluyonuz diye reenkarnasyon reenkarnasyon demeyin jamevu diye bir olayda var, dejavunun tersi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Tek Tanrılı diğer inanışlarda olduğu gibi, İslam'da da ruh göçüne yönelik doğrudan bir şey yoktur. Ancak İslam'ın ilk yıllarında ortaya çıkan ve Müslümanlar tarafından "Bâtınî'ler" olarak bilinen bir gruba göre, Kuran'da bazı ayetlerde ruh göçüne yönelik üstü kapalı ifadeler yer aldığı söylenmektedir. (Batıniler, ayetlerin aslında göründüklerinden daha da derin anlamlara sahip olduğunu düşünen, ayetleri buna göre yorumlayan bir akım). Ruh göçü ve dolaylı bir şekilde reenkarnasyonun İslam'la ilişkilendirilebileceğini öne sürenlerin Kuran'dan referans verdiği ayetler;

Allah’ın varlığını nasıl inkâr ediyorsunuz ki, sizi ölü iken O diriltti, sonra yine sizi O öldürecek, yine sizi O diriltecektir; nihayet ahirette yalnız O’na döneceksiniz. (Bakara, 28)

Sizin yerinize benzerlerinizi getirmek ve sizi bilemeyeceğiniz bir şekilde yeniden yaratmak üzere aranızda ölümü biz takdir ettik. (Bu konuda) bizim önümüze geçilmez. (Vakıa, 60-61)

0|0
    0|0
  • Orasını Allah bilir. Sahi yaşın kaç?

0|0
    0|0
  • İslamda Reenkarnasyon inancı yoktur. İnsan öldük den sonra kabir hayatına başlar ve oradan kıyamet koptuktan sonra mahşer ve cehennem ve ya cennet olarak ebedi bir hayata başlar.

0|1
    0|0
  • Bazı kaynaklara göre;
    "Evet, geri geliyorsun. Döngüsel bir şey. Nedeni dünyevi istekler. Bu döngüyü kırmazsan sürekli gidip gelirsin.
    Öldükten sonra tüm hafızanı siliyorlar hiç bir şey hatırlamıyorsun. O şekilde dünyaya geliyorsun."
    Bazı kaynaklar tamamen reddeder ama kendi inanaçlarının özünde döngüyü kırmak gibi şeyler vardır.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle bir şey yok. Öldüğümüz zaman artık bir daha dünyaya gelmek yok. Ahiret hayatı başlayacak. Dünyada İslamiyetin emrettiklerini yapanlar mükafatını alacak. Yapmayanlar cezasını çekecek. Böyle inanmak gerekir.

Detaylı Bilgi için :

http://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1768

0|0
    0|0
  • Dunya yok artik. Yecuc ile mecuc du sanirim yok ediyirlar dunyayi.

0|0
    0|0
  • Dünyaya bir daha gelmek istemiyorum.
    Bunu dilekce olarak bildiricem.

0|0
    0|0
  • öyle bişey yok.. öldükten sonra bedenen toprağa karışarak carbon olacaktır, ruhun ise Allah'ın ebedi hayatının huzuruna çıkacaktır...

0|0
    0|0
  • Reenkarnasyon oluyor o senin dediğin. Kıyamet kopunca marsta spawn oluruz artık. Ölen geri gelmez.

0|0
    0|0
  • müslümansan reenkarnasyona inanman günah cunku muslumanlık ssartlarından biri ahirete imandır

0|0
    0|0
  • Oldukten sonra dogmadan once ne nasilsa oyle oluyor.

0|0
    0|0
  • Sanmam.

0|0
    0|0
  • Yine aynı şekilde gelirsem geleyim yoksa istemiyorum

0|0
    0|0
  • Bu dünyaya bir daha dönüş yok kıyamet koyunca bütün insanlar mahşer de dirilecek ondan sonra sonsuz yaşam var ya cennet ya cehennem

0|0
    0|0
  • istemem gelmeyi bidaha

0|0
    0|0
  • Öldükten sonra ahiret gününe kadar mezarda bulunacaksın. Ahiret gününde diriltilip mahşer günününde hesap vereceksin. onun dışında herşey şirktir. başka sözede inanma

0|0
    0|0
  • ölüyoruz, yeniden başka beden de hayata devam ediyoruz mantığı bir türlü oturmuyor bende. yatçaz kalkçaz yatçaz kalkçaz eeeeee bir de herkez önceki hayatında ya kral ya kraliçe orası da sakat

0|0
    0|0
  • Robin willams in aşkın gücü diye bir film var izle derim

0|0
    0|0
  • Sanmam

0|0
    0|0
  • sen bence milletin dedklerini bırakda biraz KURAN oku derim mealini

0|0
    0|0
  • Bu konularda biraz daha araştırma yapmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Yok pampa sen yanlış duymuşsun öldükten sonra pamuk tıkıyorlar :D

0|0
    0|0
  • hopp ne yaptın sen ya yok öyle bşey

0|0
    0|0
    • Oyle duydum yani bilmiyorum. Noluyo peki

• Cikmak istemiyorum Allah korusun

• o zaman böyle saçma şeylere inanma

• He he dogru

0|0
    0|0
  • hayır dünyaya degil ya cennete ya da cehennemde kalıyoruz

0|0
    0|0
  • Hatırlamıyacan için sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • fakir olan insanları başka nasıl oyalayabilirler
    öleceksin cennete gideceksin 70 bakire huri verecekler 5 erkek gücü olacak
    öleceksin yeniden geleceksin ama sen bilmeyeceksin ve çok sengin olacaksın

ÖLECEKSİN TOPRAĞA GİRECEKSİN VE BUNUN VARKINDA BİLE OLMAYACAKSIN

0|0
    0|0
  • Adına reenkarnasyon diyorlar. Hindular, Jainistler, Vikanlar, Kaodaistler, Ekistler, Dürziler, Nusayriler inanıyor buna. Öldükten sonra bebek olarak değil, herhangi bir canlı olarak da doğabilme durumu oluyor. Yani bir sonraki hayatında zengin de olabilirsin, kedi- köpek de...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Dünya bitiyor ölünce

0|0
    0|0
  • 😊 öldükten sonra tekrar dunyaya gelmiyoruz kiyametle birlikte bu evren yok olucak ruh baska aleme gecicek ve orada herkes 33 yaşında olucak ;) ve cennette olursak InsAllah istediğimiz beğendiğimiz suretlere burunebilecegiz.

0|0
    0|0
    • Ay insAllah ama ne dusunuyorum biliyormusun. Cenette gitsek cenet biraz skici olmazmi cunku her istedigimiz oluyor orda kotuluk falan yok

• Bu eski bir inanç bilemeyiz.

0|0
    0|0
  • sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Eskiden inanıyordum lakin pek mantıklı gelmiyor

0|0
    0|0
  • Reenkarnasyon olayına inanmıyorum

0|0
    0|0