Tanıdığım tanımadığım kim olursa olsun her daim saygılı davranmaya, güzel ve düzgün konuşmaya özen gösteririm. Sevmek zorunda değilim ancak saygı duymak zorundayım diye düşünüyorum her daim. Ve ben nasıl davranıyorsam karşımdakinin de bana karşı öyle davranması gerekir.

Ama işte davranmayanlar var, insanlar hadlerini bilmiyorlar ve benim iyi davranmamı acizlik olarak görüp üstten bakabiliyorlar. Bu tip insanlarla tartıştığımda neden tartıştım diye sinirlenmiyorum, bu cüreti nereden buluyorlar diye sinirleniyorum. İnsan yerine koyuyorum, kendilerini bir şey sanıyorlar.

Ne yapabilirim?

0|1
5|15

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Cehaletin, kültürsüzlüğün, banallığın, seviyesizliğin, eğitimsizliğin, aman adam sendeciliğin, ahbap çavuş ilişkilerinin, saygısızlığın, adam kayırmanın, kötülük yapanın yanına kar kalacağını adı gibi bildiği bir sistemin prim yaptığı bir boyuta evrildik!
    Şu aşamadan sonra işler daha iyiye gitmez ama kötüye gider!

0|0
    0|0
    • Dikta rejimleri veya diktatörlerin psikolojisini, davranışlarındaki psikolojik alt yapıyı anlayamazdım. Ancak böyle cehalete batmış insanları görünce meritokrasiyle yönetilen dikta rejimi ütopyam oluştu. İnsanlar iyilikten saygıdan anlamıyor.

• Stockholm sendromu :) Hele bizim gibi hafızası zayıf milletler için..

• Alakası yok o dediğinle! Hepten ümidi kaybetmiş olmak diyelim.

• İşte bu yüzden herkesle muhattap olmuyorum/olamıyorum.
    Bir konu açılıyor, konuşmaya başlıyoruz mesela bu kişi arkadaş da olabilir aileden de olabilir veya hiç tanımadığımız bir kişi olabilir. Konuşmanın ortasında adam sanki 100 yıllık dostuymuşum gibi keko&knk gibi kelimeler+küfürler kullanıyor.
    Şimdi bu adama o yaşına kadar saygı öğretilmediyse, ben nasıl öğretebilirim? Hayvanlar bile küçükken davranışlarını kontrol etmeyi öğrenir. İnsan bu egosundan ne zaman kurtulursa o zaman düzelmeye başlar, ben en iyiyim ben harikayım ben mükemmelim kafasında ilerleyen kişiler dediğiniz gibi karşısındakini üstten görmeye çalışıyorlar. Asıl aciz onlar, bizi onlardan ayıran farkımız bu, saygımız, davranışlarımız ve medeni davranmamız.

0|0
    0|0
  • Banada oluyor. O kadar anlatıyorum anlatıyorum. Hala diretince kafayı yicek gibi oluyorum. Bu kadar s*lak nasıl oluyorlar anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • O yuzden kotu olcan knk iyi olunca bokunu cıkarıolar cok yasadım

0|0
    0|0
  • bisey yapamazsın

0|0
    0|0
  • alışacaklar ama çok zamana ihtiyaç var

0|0
    0|0
  • Evet o yüzden herkese hakettiğini vereceksin

0|0
    0|0
  • Anlam veremediğim tek nokta bu denli ince düşünen insanların neden bu denli saçma sorular sorduğu? Takmamak aklınıza hiç gelmiyor mu yoksa salağa yatıp amaaan bugünde böyle bir soru sorayım mı diyorsunuz?

0|0
    0|0
    • Siteye pek girmiyorum, soru soruyorsam bunun nedeni cevabını bulmak istememdir. Takmamak tabi ki aklıma geliyor ancak ben umursamaz olamıyorum. Ne yazık ki, isterdim hiçbir şeyi hiçbir kimseyi umursamamayı ancak olmuyor. Zihnimi bulandırıyor ve çıkmıyor ne yazık ki bu tip olaylar olduğu zaman.

• Dünyada ki en güçlü cümleyi söyleyip söyleşimi burada sonlandırıyorum. 7 milyar insan var ve insanları değiştiremeyiz, sözün özü; Yapacak hiçbir şey yok.

• Yapacak birsey yok ben sessiz kalmayı tercih ediyorum birde umursamadığını belli ediyorum

0|0
    0|0
  • Bilmem

0|0
    0|0
  • tek bir soru sormak istiyorum sanal ortamda birinden saygı mı bekliyorsunuz?

0|0
    0|0
    • Hayır. Gerçek hayatta da sevgi beklemiyorum, ancak ben saygı duyuyorsam karşımdakinin de bana saygı duymasını bekliyorum.

• Sanal ortamda beklemiyorum yahu. Ben reel hayatta yaşadığım bir olayı anlatıyorum.

• saygısız insanlardan uzak duracaksın benimde biligim budur..

• Yoksay gitsin

0|0
    0|0
  • Saygisizliga saygı duymam !
    Bana bu hakkı sen veririsin

0|0
    0|0
    • İşte buna şaşıyorum ya. Ben insanlara bu hakkı bu şansı vermiyorum, onlar nereden buluyor bilmiyorum.

• Allah kadından korusun amin 😊

• Amin, ne diyeyim haklısın. Kadın olmak zor, kadınlar arasında mantıklı bir kadın olmak ve bunun ceremesini çekmek daha da zor.

• İnsanları skleme.

0|0
    0|0
    • Vakur davransam, soğuk dursam şuna bak burnu havada diyorlar, bu sefer daha çabuk kafalarına takıyorlar beni. Çok yaşadım oradan biliyorum.

• Postayı koy sende beni böyle kabul ediyorsanız edin de yoksa sktrin gidin la yavşklar de kim ne düşünürse düşünsün kafan takıp üzme kendini insanlar yorum yaparlar.

Kızlar Ne Diyor 5

• Hiç birşey yapma bende senin gibiydim kime nasıl konuşcağını anlaman lazım herkese saygılı olamazsın hayatta misal ben nefret ettiğim insanlara saygı duymak zorunda değilim bknz : T. Erdoğan olan

0|0
    0|0
  • herkese saygi duymak zorunda degilsin. ben de hayatim boyunca insanlari incitmemeye calistim. yanlislikla incittiysem bile gunlerce vicdan yaptigim oldu ama cogunlugu bu ince dusunceyi haketmiyor, insanlarin cogunlugu okuzdur (okuzden ozur diliyorum) bunu unutma. hadsiz olanlara haddini bildirmekten kendini cekme.

0|0
    0|0
  • Aynı durum bende de var bence insanlara daha az değer vermeyi deneyebilirsin bu sana daha az zarar verir

0|0
    0|0
    • Karşımdaki insanlar öyle kötü niyetli ki, ben saygı duysam da duymasam da benim laflarımı davranışlarını yanlış anlayıp başıma çorap örebiliyorlar. Ama bugünden sonra herkese değer veren, aman kırılmasın gücenmesin diyen Merimarcenko olmayacağım sanırım.

• Kesinlikle doğru yoldasın ✋ Değer vererek üzülen biz oluyoruz

• Havalarini indir onlarin

0|0
    0|0
  • Hadlerini bildir

0|0
    0|0
Yükleniyor...