İnsanlık tarihinin en hızlı gelişme yaşanan bir döneminde bulunmak nasıl bir duygu? Bu döneme bizim ne katkımız oldu?

Bu yüzyıl tüm insanlık tarihindeki çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönem. Özellikle de son 25 yıl ivme giderek arttı. Bilişim sektörü, internet, cep telefonu, tıpdaki ilerlemeler vb baş döndürücü... İnsanların huzur ve mutluluğu aynı oranda arttı mı o da tartışılır elbette. Belki de her şeyin bir bedeli var...

Güncellemeler:
Bizim bu gelişmeye fazla katkımız olmadığı gerçek. Katkıyı bırakın, ilgimiz de ancak işin içinde eğlence, oyun vs olursa biraz artıyor... Soruya ilgiden de belli bu :)
İnsanın ortalama ömrü arttı belki ama nezaket, sıcak dostluklar, karşılıklı güven azaldı sanki. Gelişmenin bedeli belki de...

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Neye göre hızlı geliştik? Entrikalara daha çabuk adapte olduk. Kazık yemeye alıştık. Kandırılmak hoşumuza gitti. Ortalıkta duygusuz canlılar oldu. Bu gelişimse ben almıyayım. Ne kadar teknoloji o kadar az insanlık.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hızlı gelişme oldu ama sevgi ve saygı da hızlı bir şekilde düşüş yaşandı

0|1
    0|0
  • Mutsuzluk dahada arttı ne yazık ki belkide daha adapte olamadığımız içindir

0|1
    0|0
    • Hayat kolaylaştı belki ama insani ilişkiler gittikçe mekanikleşti. Çocuklar sokakta bahçede oynayacağına bir odada arkadaşlarıyla online oyun oynayıp gözlerini ve sosyalleşme özelliklerini kaybediyor maalesef günümüzde.

Erkekler Ne Diyor 5

• keşke bu devirde yaşamasaydım dediğim bir devirde yaşıyorum.. keşke 1000 - 1500 yıl önce yaşasaydım.. ne geçim derdim olurdu nede başka bişey...

0|1
    0|0
    • Belki o devirde yaşayanlar böyle gelişmeler olacağını bilseler bu devirde yaşamak isterdi. Önemli olan yaşadığı devrin hakkını verip huzurlu ve mutlu olabilmek galiba...

• Aslında biraz hazıra konmuş gibi hissediyorum kendimi
    Kıymetini bilmek gerek

0|1
    0|0
    • Doğru. Kıymetini bilmek, üstüne daha da koymaya çalışmak ve şımarmamak lazım. Ve de şükretmek...

• aslında hızlı gelişim sonunda büyük bir yıkıma neden olacak gibi
    umarım o kırılma noktasında hayatta olmam

0|0
    0|0
  • 50 yıl sonra doğmak isterdim bu devir geçiş dönemi

0|0
    0|0
  • Benim tek katkım fotosentez yapmak sanırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...