Size göre tesettür nedir açıklarmısınız?

0|1
9|29

En İyi Erkek Görüşü

• Tesettür bana göre üstü minare alti kerane lafina uygun olmamalidir yani tayt giyip tesettur giyenler varki gicik oluyorum igrilti oluyorum tesettur Nisa Suresinde ki tarif edildigi gibi omuzlari ortecek sekilde baglanmali ayrica uzun entari veya etek olabilir nini etekle tesettur olmaz ayrıca önce kalbinde zihninde bitirmeliler kizlae tesettur işini aaa ven dindarim bak tesetturluyum deyipte dövme yaptiranlar hepsini geçtim söylerken bile utanc duyuyorum ilişkiye girenler bile var ki bunlarin Allah bunlari islah etsin diyeyim daha bisey diyemicem duydugum seylerden sonra tesetturlu kizlardan tiksinir oldum yani zaten evlenecegim kadinda hoşgörülü olmayi planliyorum hristiyanla bile evlenirim ama tesettürlü yaşamış oyle de devam edip bir takim haltlar yemisse uzak dursun benden herkeside bilemeyeceğime göre tesettürlü kizlardan haz etmiyorum bazi tanidigim insanlar var iste onlar gerçekten tesetturlu gercekten dinine bagli namazını kilip orucunu tutan kuran okuyan kuran öğreten tanidigim insanlar var Allah onlardan razi olsun Islam aleminin gururu öyle kizlar ayni sekilde erkekler ama bazi konular var yobazlık filan boyutuna giren o konuda fazla bisey soylemek istemiyorum sadece tek sey soyliyecegim insan mukemmel bir sekilde dinine bağlı olabilir ama birazda gelisimlere açık olmali fikirsel konuda

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tesettür el yüz ve ayaklar dışında kalan bütün bedeni örtmektir. Sadece bununla da bitmiyor tabi ki. Bedenini örrtündüğün gibi ruhuna, kalbine de tesettürün verdiği o edep örtüsünü örtünmen gerekir. Yani tesettür demek edep demektir. Sadelik demektir. Nur demektir. Tesettür demek aynı zamanda nasıl ki değerli bir şeyini göz önüne koymuyor kapalı bir kutu veya cekmecene kaldiriyorsun tesettür de bayanın koruyucu kalkanıdır. Bayanların tesettürün olduğu gibi erkeklerin de var. Onların tesettürü de göz kapaklarıdır. Onlarda da baktığın zaman kalplerindeki edep yüzlerine hal ve hareketlerine yansir.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Bu modern zamandaki şeyler olmadığı kesin.
    Tesettürün şeklini
    Vakko-Aker-Armine reyonunda değil de
    Ahzab suresinde arayanlar kazanacak !

2|1
    0|0

• Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu, onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
      Ahzap 59

• Ateist insana ne soylesen anlamaz çünkü akillari yoktur kardes bosver :)

• Tesettür nedir?
    İslami çerceveler dahilinde olması gereken bir durumdur yani ben başımı örteyim ancak dar pantolon giyeyim gibi bir mantık söz konusu değildir zinaya yaklaşmayın diye açık ayetler bulunmaktadır. Peygamber efendimiz in bir hadisi şerifinde daha doğrusu bir kadın zinadan soru sorduğunda kendisine bir saç telinin bir erkek tarafından görülmesi dediği ince bir konudur sadece bununla kalmamakta baş örtülü bir bayan topuklu ayakkabı giymiş ve bu ayakkabının sesi veya rengi bir erkeği cezb etmiş olsa bu da onun zihnini bulandıracağından dolayı zinadır kısacası günümüz türbanı veya tesettürü değil islami konular ayet ve hadisler dikkate alınarak örtünmek en doğru ve güzel olanıdır.

1|0
    0|0
  • Genellikle kafatasının içi örümcek bağlamış kadınların diğer elbiselerin icadından haberi olmayan malların tek alternatif sandığı ve sanki onu giymezlerse cehennemin gayya çukurunda yanacaklarını sandıkları kutu gibi basma kalıp bir elbise türü. Hemen ekleyeyim, kastettigim alternatifler abiye ya da derin gögüs dekolteli elbiseler degil!!! Anadolunun bağrında milyonlarca müslüman kadınlarımız var. Köylerde kasabalarda yaşayan bu müslüman kadınlarımız genelde üstünden ya bir kazak ya bir hırka yelek ya oduncu gömlegini giyip alttan standart şalvarlarını giyiyorlar. Elbette başlarında ya yazmaları ya tülbentleri oluyor. Böylece hem kapalı kalıyorlar hem de vücut hatları belli olmuyor. Ama Allah kuranda emretmişçesine kapalı pardesülere de bürünmüyorlar. Sen örtünmeyi bildikten sonra tesettür giyim mağazalarına ihtiyacın yok.

0|0
    0|0
  • Vücut hatları belli olmayacak.
    Mat siyah çarşaf.
    Sadece yüz eller ve ayaklar görünebilecek başka açık olmayacak.
    Makyaj yapılmayacak.
    Oje vs sürülmeyecek.
    Dikkat çekici hareketler yapılmayacak.

Zaten tesettürlüyüm diyen bir tipleme bunları yapmıyosa tesettürlüyüm demesin 😂 Bunları yapana eyvallah işte. Sonra gelip benim deistliğime laf ediyo haytalar.

1|0
    0|0
  • Tesettür kadın için vücudunu gizleyip kötülüklerden korumak, erkekler içinse göz kapaklarını gerektiği yerlerde kullanmaktır. Bunu yaparken aynı zamanda nefsiyle savaşmaktır. Ama herkes savaşmak diyor, lakin nefsiyle anlaşabilen Allah'ın kurallarına daha iyi uyuyor. Nefsine, dur bakalım, bekle evlenene kadar diyebilse, ve ikna edebilse, savaşmaya gerek kalmaz :)

1|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=Fm-ijniUndc bunu izlemenizi tavsiye ederim. Uzun uzun yazmayayım diye link attım.

1|0
    0|0
  • hal ve hareketlerin edepli olması. boyun gerdanından itibaren vücut hatlarının belirgin görünmeyecek şekilde örtünmesidir. (baş kapatma değildir)

1|0
    0|0
    • Sadece baş kapatma değildir yani. (baş kapatmada vardır)

• Amin kardeşim olabilir en azından araştırıyorsun sevindim. Biz de acizane araştırmaya çalışıyoruz.

• @osmanasiran Estağfirullah kardeşim biz de okuyup öğrendiğimizi söylemeye çalışıyoruz.

• dikkat çekmeyecek şekilde kapanmak vücut ve baş dahil

1|1
    0|0
  • Tesettur kisinin kendini esi icin saklamasidir bu kadin icinde erkek icinde aynidir bir cok kisi oozgurlukten ve rahatliktan bahseder lakin is ciddiyet mi dersiniz bos muhabbetmi artik size kalmis erkek kadin farketmez ben esimi kiskaniyorum olur. Tesettur karsindakini tahrik ve arzu uyandirmayacak sekilde giyinmek...( ortunmektir )

1|0
    0|0
  • Arkadaş bıktım bu tesettür sorulardan açıklaya açıklaya dilimizde tüy bitti.1400yıldır bir öğrenemediniz. Hayır kadın olan sizsiniz sizin üzerinize farz ki erkeğede farz erkeğin tesettürü farklı. Öğrenmeniz gerekir ehli sünnet bir ilmihal alıp okumanız gerek. Burada herkes kafasına göre atar tutar. Hele bide süslümanlar var onlar kendi uyguladıklarını öğretirler sana.

0|1
    0|0
  • Dikat cekmiyecek şeklide ama baş örtü fantazi oyuncağı oldu

1|1
    0|0
  • Tesettür Allah'ın emrettiği şekilde örtünmektir.

1|1
    0|0
  • Tesettur tarz degil farzdir. gerisi bos laf.

1|2
    0|0
  • Allahın emri

1|1
    0|0
  • Adabında kapanmış Allahın buyurdugu sekilde giyinmis kisi. Ama gunumuz tesetturluleri berbat sirf yakisma amacli

1|0
    0|0
  • yusuf efe göçer diye bir sohbet veren biri var yusuf efe göçerin tesettür videosu yazarsan değişik sohbetlerinden anlarsın

1|0
    0|0
  • Tesettür sadece başı örtmek değil nefsi de örtmektir

1|0
    0|0
  • Dini bir emir, yorum yapmak kimsenin haddine değil

1|1
    0|0
  • Gunumuzdekiler değil o kesin bsiydir

1|1
    0|0
  • Bizzat Allah tarafından emredilmiş bir kuraldır.

1|0
    0|0
  • Taşıması zor her insan taşıymaz

1|0
    0|0
  • mantıksız birşey gerici bir faaliyettir.

0|0
    0|0
    • Allah'ın emridir. Tabi kabul etmiyorsan bilemem.

• Belki bilmiyor olabilirsin dostum Kur'an'da emirdir. :) Kötü bişey de değildir. Kadınların iffetini koruması için.

• sen neden korumuyosun onu o zaman. fulbolda yasaklansın erkekler çok Seksi görünüyorlar ya da tvlerde verilmesin. sizde saçınızı taramayın şekil şekil. dindar neslin kadınları kafasını kapatıyo erkekler? yarım kilo jöle ile dolaşıyor. nasıl olacak? kızlarda size bakıp etkileniyor evde mast yaparken gördügü yakışıklı erkkleri düşünüyor. ya sizin namusunuz?

• Komple soyunabilirsin ama başını açamazsın

1|0
    0|0
  • Benim için öyle bir kavram yok.

0|0
    0|0
  • Özel olarak erkek-kadın kimsenin giydiğiyle ilgilenmiyorum o yüzden isteyen istediğini giysin...

0|0
    0|0
  • İlgilenmiyorm umrumda drgil. isteyen istedigini yapsin

0|0
    0|0
  • tanrının hikmeti gereği kadınlar için daha faydalı gördüğü kadınların giyim ölçülerini ifade ediyor

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Nur suresi 31 . ayet demektir.

1|2
    0|0
  • iki tane tesettur vardir biri gonul tesetturu biride beden tesetturu. Gonul tesetture girdikten sonra bedenin tesetturu pamuk ipliği gibi kalir.

1|0
    0|0
  • Gereği gibi yapıldığında hoş bence ama insanın kendi seçimi sonuçta tesettüre giren insan bunun gereklerini ve sonuçlarını bilir kimseye laf etmek de düşmez bence.

1|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/2ZyoME.jpg

Gunumuzde budur panpalar. İstisnalari saymiyorum.

0|1
    0|0
    • Bu tesettür değil ki. Türbanlı sadece.

• İstisna olan bu bence. Bunun adına kim tsettur diyorsa aklı başında değil.

• Valeriecim gerçekten sen bu canım kaşarın yaptığına tesettür diye gerçekten inanıyor musun? Ya da tesettürü bu şekilde tanımlayarak ondan uzak durmak için bahane olarak mı kullanıyorsun? El vicdan bu tesettür değil. Tamam belki kapanmak istemenler olabilir ama bunu tesettür diye tanımlamayalım. Bu ve buna benzer beyinsizlerin yaptığını asla kimse kabul etmez.

• dişiliğin değil kişiliğin ön plana çıkması

1|0
    0|0
  • Uzuvlari güzelce bolca örtmek

0|0
    0|0
  • Allah rızası için onun emirlerine uygun kapanmaktır sade ve mütevazi bir giyim tarzına sahip olmaktır.
    Süslüman olmak değil.

1|0
    0|0
  • gereksiz bir şey

0|0
    0|0

• Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu, onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
      Ahzap 59

• Allah değer verdiği için korumak istiyor kadını. Bunu anlamıyorsan gereksiz olan sensin.

Yükleniyor...