Allah'tan hayırlısını istemek dua ederken yanlış mı?

Biriyle bu konudan konusurken bana sundan bahsetti. Dua ederken ornegin benim icin hayirli bir eş diye dua edildiginde Allah seni kotu omur boyu sıkıntı ile sınayabilirmiş yani oglun ölcek bu senin icin hayırlı ama dayanabilcek misin buna gibi. O yuzuden iyi güzel diye dua etmek dogruymuş evliyalar hayirlisi diye dua edermis ve anca onlar buna dayanabilirmis ne dersiniz bu konuda?

0|1
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Katılmıyorum. Allah bizim için hayırlısını bizden daha iyi bilir.
    Benim duam şöyledir mesela, Allah'ım bana senin yolunda, hayırlı, beni üzmeyecek, birbirimizi sevebileceğimiz, senin yolunda çocuklar yetiştirebileceğimiz bir eş nasip eyle.

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Duaların en doğrusu

0|1
    0|0
  • Allah tasiyamayacagi yük vermezmis hicbir kuluna. kaderimizde ne varsa raziyiz. derdi veren de Rabbimiz, derman olacak olan da. onemli olan, derdimiz oldugunda dua edecek yüzümüzün olmasi

0|0
    0|0
    • evet biliyorm fakat bazen hayirli bisey gercektende basina kotu seyler gelmesi ama buna dayanmak

• isteklerin için dua edilmesi gerek bence kabul olursa olur olmassa şükret yinede

0|0
    0|0
  • bende allahtan hep hayırlısı olsun diye dua ederim doğrusu bu diye düşündüğüm için ama yolunda giden bir hayatım yok belkide nasıl dua edeceğimi bilmediğimdendir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• İlk kez duydum

0|0
    0|0
Yükleniyor...