Kızlar utangaç olurlar genelde. Erkekler neden utanmaz?

Sorun erkeklerde mi kadinlarda mı? Sorun nerde?

0|0
9|29

En İyi Kız Görüşü

• direk konusan kizlari kimse sevmiyor her seyi gizleyen kiz seviliyor
    bazi kizlar hopadir büyklerin yaninda hanim hanimciklar onlar temiz onlarin gözünde oysa saman altinda su yürütüyor
    bir erkekte duydum karimda utaniyorum demisti burda yazmisti iliski yasarken esinde utaniyormus

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sanırım bunun temel sebebi toplum baskısı, erkek çocuklara küçükken göster oğlum amcalara pipini diyoruz, kızlara gelince bacağını topla diyoruz, sonuçta bu fazla birşey beklemeyin :)

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Çünkü çok utanmazlar sdjkl
    Şaka bir yana kızlar da utangaç değil artık. Herkes zıvanadan çıktı.

0|2
    0|0
    • Ben hep fitrattan geliyor saniyordum. Yetisme tarziyla alakalı demekki. Bazı kızlar dedigin gibi örnegi bunun.

• Fıtrattan geliyor ama fıtrat bozulabiliyor.
      Erkeğin fıtratında da utangaçlık vardır. Ama bizim cahil toplumumuz daha minicikken erkeğe her türlü haltı yaptırdıkları, fakat kıza gelince cam kavanoz içinde sakladıkları için böyle biliniyor.

• belli etmezler

0|1
    0|0
  • Ben utanmazım dsfa

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum utangaç kız kalacağını. Hafif utangaçlıklar herkeste vardır

0|0
    0|0
  • Yetiştirilme tarzı veya karakter meselesi sonuçta erkeklerde utangaç olabilirler genelleme yapmamak gerek.

0|0
    0|0
  • Kim Demiş onu

0|0
    0|0
  • Erkekler fazla rahat ve geniş oluyo

0|0
    0|0
  • Çünkü onlar utanmazdırlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Haya imandan gelir kardeşim. Bunun erkeği kadını olmaz. ! Biraz imanı olan herkesin azda olsa mutlaka hayası vardır. Hiç bir şeyden utanmayan insanın iman sıkıntısı vardır. Sorun imandan geliyor yani...

0|2
    0|0
  • Delikanlılık çağındaki yakışıklı bir erkeğin karşılaşacağı en zor imtihanlardan biri, belki de başarılması en güç olanı, cinsel arzu ve istekleriyle sınanmaktır. [9] Yusuf kıssasının ortalarında kardeşlerinin kurduğu tuzaktan daha sinsice hazırlanmış bir tuzağa karşı Hz. Yusuf (as)'un iffetini korumak için verdiği mücadele anlatılır. [10] Henüz çocuk denecek yaşlarda Mısır'a gelen Yusuf, Mısır Azizinin evinde son derece iyi şartlar altında yetişmişti. Gerek fizik güzelliği gerekse ahlaki güzellik bakımından insanlık tarihinde eşine rastlanmayacak bir konumdaydı. Ancak Allah Onu çok soylu, güzel, zengin, mevki sahibi ve kendisine aşık olmuş bir kadınla imtihana tabi tuttu. Yusuf'un köle olarak bulunduğu evin hanımı Züleyha'nın baştan çıkarıcı teklifini ve Hz. Yusuf (as)'un buna karşı dik duruşunu Kur'ân-ı Kerîm oldukça nezih bir üslupla aktarır:

“Evinde bulunduğu kadın onun nefsinden murad alıp yararlanmak istedi. Kapıları kilitledi ve" hadi gelsene" dedi.” [11]

Hz. Yusuf (as) da bir insandır ve üstelik delikanlı çağındadır. Bu teklife 'hayır' demesi için görünürde hiçbir engel bulunmamaktadır. Ancak O hem bu teklifin haram ve çirkin olduğunun, hem de Allah'ın her an kendisini gördüğünün bilincindedir.

Kadının aklını başından alan bu tutkusuna karşılık Yusuf, iradesine ve duygularına hakim olur, peygamber namzedine yakışır bir şekilde cevap verir ve Allah'ın haram kıldığı bir şeyi yapmayacağını bildirerek teklifi reddeder:

“Allah'a sığınırım! Çünkü o (kocan) benim efendimdir, bana çok güzel baktı. Doğrusu zalimler hiç iflah olmazlar.” [12] Yusuf bu tavrıyla kıyamete kadar gelecek bütün gençler için büyük bir irade örneği sergilemiş olur. Kur’ân’da Hz. Yusuf (as)'un bu direnişi şöyle vurgulanır: "And olsun kadın onu arzulamıştı. Eğer Rabbinin burhanını görmeseydi Yusuf da onu arzulamıştı. Ondan fuhşu ve fenalığı uzak tutalım diye böyle yaptık; çünkü o bizim ihlasa erdirilmiş kullarımızdan biriydi."

0|0
    0|0
  • kızalrda erkellerde utangaç olurlar.

0|1
    0|0
  • Kız çocuğunu el bebek gül bebek yetiştirir gözlerden sakınırsın, erkek çocuğunu ise ''Hadi göster amcana pipiyi'' anladın mı şimdi neden olduğunu...

0|0
    0|0
  • Sorun erkek ve kızların yetiştirilme tarzlarında en basit bir örnek verim bilirsiniz zaten cinsel yönden düşünün erkek çocuğun yetişmë tarznı birde kız çocuklarını burdan kaynaklanıyor.

0|0
    0|0
  • O eskidendi.. Kızlar da utanmıyorlar artık.

0|0
    0|0
  • utangaç falan kalmadı :D

1|0
    0|0
  • artık kızlar da utanmıyor aqqq :D

0|0
    0|0
  • erkek utanırsa ilişki nasıl başlayacak kızlara kaldıysak yandık iki seçeneğimiz olurdu o zaman bir yaşlanınca.. iki dünyada ikimizden başka biri olmamalı :)

0|0
    0|0
  • Erkeklerden de var knk

0|0
    0|0
  • Kızlara sormuşlar penisiniz olsa ne yapardınız diye. Her fırsatta çıkarır masaya vururum demiş çoğu. Hiç böyle birşey yapan erkek gördün mü? Demek ki utangaç olan erkekler 😃😃😃

0|0
    0|0
  • ben kendi adıma çok utangacımdır

0|0
    0|0
  • Agzina geleni soyleyen kizlar toplumda yadirgandigi icin... Yoksa utanmanin kadin erkek ayrimi gozetcegini sanmam.

0|0
    0|0
  • Kizlarda erkeklerde ne utanir ne arlanir bence iki cinste ortama ayak uydurana kadar crkingen ve utangactir. ortam biraz muhabbetlensinde bak gor kimde kalir utan maaaa ve arlan maaaaa...

0|0
    0|0
  • Ben erkeğim ve utanıyorum ama.

0|0
    0|0
  • Hangi yüzyıldan bu soru?

0|0
    0|0
  • ben bazen çok utangaç oluyorum

0|0
    0|0
  • Genelleme yanlış. Kişiye göre değişiyor

0|0
    0|0
  • Kızlar kadar erkeklerde utangaç olurlar... Zaman ve ortama göre gelişirler.

0|0
    0|0
  • utanmazız biz

0|0
    0|0
  • sorun geçmişimizdeki insanları böyle hissettirenlerde

0|0
    0|0
  • Utangaçlığımı belli etmem.

0|0
    0|0
  • Tanıdığım utangaç bir çok erkek var

0|0
    0|0
  • Yoo bende utanırım genelde

0|0
    0|0
  • Kensi adina konus ben utanirim.

0|0
    0|0
  • Fıtrat farklılığı

0|0
    0|0
  • ibınne oldukları için

0|0
    0|0
  • devir nerde ben halen bir kızdan hoşlandığımda karşısına çıkamıyorum. arkadaş ortamlarımda muhabbetim on numara olmasına agmen.

0|0
    0|0
Yükleniyor...