Engelli biri sizde nasıl hisler uyandırıyor?

Bir kadın düşünün, doğustan yürüme engelli. Bunu kendisi sorun etmemiş okumuş ve saygın bir mesleğe sahip olmuş. Evlenmiş, çocuk sahibi olmuş. Eşinden ayrılmış başka İle tayin istemiş ve tek başına mücadeleye devam etmiş. Buradan tanışıp aşık olduğu insan tarafından da hiç görüşmedikleri halde sadece engelli olduğu için terkedilmiş... Siz nasıl davranırdınız? Şekil bu kadar önemli mi? Samimi düşüncelerinizi merak ediyorum.

0|2
6|40

En İyi Erkek Görüşü

• Olay sadece şekil meselesi değil.. İnsanlar "dengini" arıyor..
    Dengini bulamasa da en azından biraz yakın olsun istiyor..
    Üzülme kırılma, açık konuşacağım.. Kızlar beni sırf kaşım şu şekil, gözüm bu şekil diye beğenmezken (beni bu kadar basit sebeplerden dolayı elerken) ben açıkçası engelli birini kabul edemem..
    Emin ol ki sen normal biri olsaydın, engelli birini sen de kabul etmezdin..
    Hatta engelliyi geçelim, normal bir erkeğin bile kaşına gözüne kusur bulup elinin tersiyle iterdin...
    Bu sözlerimle seni üzdüysem kusura bakma.. İnsanların aklından geçenleri (yani gerçekleri) bilmen gerekiyordu..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• aslında ilişkinizi terk etti.. tıpkı normal engeli olmayan dediğimiz birisinin de aynı şekilde ya da daha feci terk edilme senaryoları gibi terk etti sizi..
    işin dile ve akla kolay gelen tarafı engelli olduğunuz için terk etmiş görünen kısmı..
    sevgi varsa engel yok. Eşim toplum içinde hiç yakıştırılmadığımızı düşünülen , 100 küsür kiloda birisi.. ben onun yarısı kadarım.. ve aramızda bazı sosyal farklar var gibi.. buna rağmen birbirimiz arasındaki bağı çoğu kişinin tatmadığına eminim.. böyle bakın duruma.. çünkü durum böyle.

2|0
    0|0
    • Anlamazlar.. Anlatamazsiniz 😊

• Amin cümlemiz inşallah🙇😊 konusmak isterseniz ozelden yazabilirsiniz siteye pek girmiyorum ama mumkun oldugunca sohbet edebiliriz😊

• @dilem05 teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 39

• burada insanlığın yani varoluşumuzun temelini görebilmeli insan, her ne şartlarda olursa olsun, bir beyin kalp ruh taşıyan bir insan.. göz önünde bulundurulması gereken durum bence bu.. Ha kendini bu şekilde geliştirmesi zaten onun bu hayattaki artılarıdır, kendisini diğerlerinden eksik görmeyip 4 elle sarılması onu zaten ayrı bir değerli kılar, gel gelelim insanlarımız bunlarla değil daha çok işlevselliği ile ilgileniyor, içinde yaşattıklarının , yaşamak isteyipte yaşayamadıklarını önemsemiyor ya da bunlara bakmıyor, bir çok insandan daha naif bir kalbe sahiip olduguna eminim.. Bence herşeyi hak eden birisidir..

2|0
    0|0
  • Saygı duyarım. Sadece arkadaş olurum, sevgili olmam.

Dürüst olum, küçük görmüyorum ama, o insana umut verip, bırakıp gideceğimi bile bile, aşk oyununa girmem.

Yani arkadaş olurum, sevgili olmam.

1|0
    0|0
  • Bakiyorum diyorum Allahim zengin olmayip o iyi olsun. Raziyim simdi cebimde param olmasin ayakla gidim eve ama bu kardes daha iyi olsun. İnsan bakinca Allahim beniim derdim neci diyorum. Ve Allahim nolur bu kardes yarin daha iyi olsun diyorum

1|1
    0|0
  • Oncelikle iki dakika sonra ne olacağı belli olmayan bir dünyada yaşıyoruz ALLAH insanları sınar alay etmek aşşalamak bize yakışmaz herhalimize şükür etmeliyiz eden bulur diye laf vardır buna da inanırım insanları oldukları gibi kabul etmeliyiz onun üzerindeki yükleri almalıyız üzerine yük vermemeliyiz

0|0
    0|0
  • Önemli değil şekil. Abimde engelli. Gayet normal şekilde takılıyoruz. Aslolan insan olmasıdır.

1|0
    0|0
  • Sonsuz saygım olur.

1|0
    0|0
    • kendinizi erkeğin yerine koyarak düşünün lütfen.. :)

• He yani benim için sevmek sevilmek bedenden ötesi bir şey. : ) Önemli olan insanın gönlü engelli olmasın. : )

• Eger seviyorsam olumune pesinden olurum. Gerisi zayifliktir. O kiz kimse alnindan op benim icin. Isede ihtiyaci olursa bana mutlaka ulastir

2|0
    0|0
  • Yani görsellik peşinde olan insanlar boyle seyleri cok yapar. Gidene ''bye bitch '' gelene " hi bitch" hayat felsefemdir tavsiye ederim😊😆

1|0
    0|0
  • Arada güven olsun, aşk olsun, sadakat olsun gerisi mühim değil. Tek vücutta bacağı da olurum kolu da.

1|0
    0|0
  • Başımın tacı yapardım. Onların sevilmeye hakkı yok mu. Asıl engelli onu terk edendir😠

2|0
    0|0
  • İnsan zihinsel engelli olmadığı sürece her şekilde anlaşılır engelden kastın ne bilmiyorum ama parmağı eksik kolu kısa bacağı aksak kolu ya da bacağı hafif eğri olan şeyler benim nazarımda engel değil
    Ama yürüyemeyecek ev işi yapamayacak kadar engelliyse yadırgamam saygı duyarım arkadaş olurum dost olurum ama benim yaşadığım şartlarda evlenemem

0|0
    0|0
  • şekile güzelliğe önem vermediğini söyleyen herkes yalan söylüyordur, davul bile dengi dengine diye boşuna söylememiş atalarımız. üstüne üstlük evli ve çocuklu ve engelli biri için hayat çok daha acımasız maalesef, allah yardımcınız olsun

1|0
    0|0
  • engel kafada olur bedende değil gerçek sevgiye hiçbirşey engel değil

2|0
    0|0
  • Hiçbir his uyandırmıyor. Neden uyandırsın ki. Onların da istediği bu zaten, birey olarak kabul edilmek.

0|0
    0|0
  • Kimin ne zaman ne şekle gireceğini sadece Allah bilir... O konuda büyük konuşmamak lazım... Gönül işlerin de ise görünüme takıntısı olan biri görmeden hislerini açıklayıp karşı tarafıda ümitlendirmemeli... Doğru bir davranış değil... Allah yardımcısı olsun mutlu olsun İnşallah

0|0
    0|0
  • Tebrik ederdim hiç yürüyemeyen biri için çok şeyler başarmış :)
    Terk eden için birşey söyleyemem kendi kararı sonuçta

0|0
    0|0
  • her insan engelli adayıdır. asılengel yürek engelliliktir.

0|0
    0|0
  • Allah'a inanıyormusun peki? Mesela senin yaşındakiler istediği zaman kalkıp yürüyor hopluyor zıplıyor ama o sana bile bile doğuştan yürüme engeli vermiş.

0|0
    0|0
  • allah yardımcısı olur derim. zor iş. baskasına muhtac olmak. engelsizken bile insan sevmez muhtaclıgı. bir iş bulcan. malum torpıl gerek. bu bile bir muhtaclık

0|0
    0|0
  • bence onurlu düzgündür kirlenmemiş olarak bakarım, ben bekar olsaydım gerçekten böyle bir kadın sterdim ama o olgunlukta olan insan sayısı gerçekten çok az

0|0
    0|0
  • O sen misin

0|0
    0|0
  • normal b i insana nasıl davranmıyosam onada öyle davranırdım hatta daha hassas kırmamaya üzmemeye çalışırdım.

0|0
    0|0
  • yazık olmuş abla sana
    şanssızmışsın.
    inşallah şu saattenden sonra da olsa şansın döner.

0|0
    0|0
  • şükretmeyi öğretiyorrr

0|0
    0|0
  • Ben karşı değilim kafama takılan sorun şu. Engelli olduğunuzu bile bilemi konuştunuz?

0|0
    0|0
  • Üzülüyorum.

0|0
    0|0
  • asıl engelli o terk eden

0|0
    0|0
  • Acımıyorum, üzülüyorum sadece..

Seviyorum hepsini..

0|0
    0|0
  • Evlendikten sonrada engelli kalınabilir sorun yok benim açımdan ama önceden evlenmiş olması sorun benim için daha önce evlenmemiş olmamdan dolayı

0|0
    0|0
  • Boş zamanlarda oturup internetten işaret dili öğrendim. Sokakta gezerken, metroda işitme engelli birine onların dilinden selam vermenin mutluluğu paha biçilemez.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 5

• 5 dakika sonra ne olacağımız belli değil. Onların da bizlerden hiç bir farkı yok. :)

3|0
    0|0
  • Maşallah öncelikle tebrik etmek lazım kendisini. Öyle bir kadına / erkeğe guclulugunden dolayı hayran kalirdim. Terk edenin de aklına yanardim kimsenin yarının garantisinin olmadığına ve sağlıklı olan herkesin bir engelli adayı olduğunu dusunemedigine

0|0
    0|0
  • Gurur duyarim bunu bahane edip kendini acindiran insanlar var onlar tehlikeli

0|0
    0|0
  • Bu durumu yaşayan sen misin? Öncelikle insanların şunu anlaması gerekiyor herkes engelli adayı hiçbir zaman bunu unutmamak gerekiyor😌

0|0
    0|0
  • Aslında her sağlıklı insan geleceğin hatta yarının bilemeyiz engelli adayı

0|0
    0|0
Yükleniyor...