Hayat sizce de çok anlamsız ve gereksiz değil mi?

Artık hiç bir şey zevk vermiyor. Sadece mecburiyetleri yapıp zaman geçiriyoruz. Onca sene oku oku oku sonra iş bul. Git gel o kadar. Ne hobiler ne de dünyayı gezme hayallerinin bir anlamı var. Spor yaptın diyelim ee ne oldu? Hiç bir şey. Birine bir yararın var mı? Yok. Kafeye gidip arkadaşlarla lak lak yapmak desen o da aynı. Dünyayı mı kurtarıyorsun. Anlamsız. Dünyayı gezmek isterdim bir zamanlar ama onunda ne kadar boş olduğunu görüyorum artık. Sosyal medyada 3-5 fotoğraf paylaşıp milleti kıskandırma çabasından başka bir şey değil

0|2
2|19

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• 2 alternatif var sana neo:
    Ya kırmızı hap ile dinine döneceksin allahin güzellikleri ile mest olmayı , namaz hazzı ile mutluluğun öteki tarafta olduğuna inanarak bir koca bulacaksın
    Ya da mavi hap ile bu yukarıdaki değerlerin "istisnasız" mantıksız olduğuna kanaat getirip mutluluğun var bile olmama ihtimalini göze alıp hepsine sırt çevirerek ne yapıyor isek biz bize yapıyoruz düşüncesi ile kendine ve ötekilerine ne katmak istediğini kararlastiracaksin

Yatcam kalkcam mutluluk bana gelsin tembelim diyorsan mavi seni intihara surukleyebilir...

Tam tersi ise kırmızı seni pasif depresif bir teyze yapar, ileri yaşta dedikodu eşliğinde çini boyarsin arkadaşların ile...

Make your choice neo!

0|0
    0|0
    • İkisi de cok uc noktalar degil mi.

• Arasında bir yer bulmak keyif vermez , iki zıt kutubun arasındaki işine geldikçe sorgulayan "ılık" ne mutlu olur ne de eder, sadece kararsız kararsız gezinir etrafta...
      Bu sana sunduğum en ana ikilem ileride yumuşuyor ama bu taşların puruzlerinden kurtulması gibi zamanla oluyor ,
      seni mutlu eden yerleşik algidan aldığın keyif mi yoksa çevrene rasyonel olarak bir şeyler katmak mı?

Ha oldu da Arada bir yolunu bulursan bana da söyle

• Sabah işe git akşam gel tv izle yemek ye, sonra tekrar aynısı tekrar ve tekrar.
    Evet anlamsız ve gereksiz bu yüzden çok değişik bir amaç edinmeliyim.

1|0
    0|0
  • Peki sana bahşedilen bu hayatı böyle düşunerek nefes almanin ne anlamı var? Hayat anlamsız olmasi ve en azından imkanlarimla yaşıyor olmamla bile senin söylediğine nazaran daha güzel. Denizin topragin havanin kokusu bile yeter. En azından umutsuz vaka olmaktan iyidir.

0|0
    0|0
    • Malesef o kokuymus ay yasiyorummus polyanaciliklari bana göre değil. Yaşiyorsun da zaman gecirmekten baska yaptigin birsey var mi yok.

• Yaşamayi polyanacilik oynamakla bagdastiriyorsan o senin fikir yoksullugundan kaynaklanan bir durum. benim düşüncem şu ki yaşamak sonunda ölüm olduğunu bildiğin halde hiç ölünmeyecekmiş gibi hayatına devam etmektir. tabi sen sefilleri oynamaya devam edebilirsin tercih meselesi :)

• Hayır öyle değil

0|0
    0|0
    • Nasil peki? Hayatinin amaci ne?

• yaşadığın hayatı kimsenin bilmemesi gerektiğini düşünüyorum ben, ne yaparsan kendin için yaparsın, nereyi gezersende sırf kendi isteğin için gezersin, yurtiçi neredeyse gezmediğim yer yok iken hiçbirinde fotoğrafım yok, doğal olarakda sosyal medyadada paylaşmadım. hayat aslında çok anlamlı ama siz nasıl yaşamanız gerektiğini çözememiş gibisiniz

0|0
    0|0
    • Paylasmayi örnek olarak verdim. Onca sey icinden ona mi takildin? Gezdin de ne oldu ki. Hayatinda ne degisti neye yararin oldu. Artik hersey anlamsiz geliyor. Ben de gezdim yurtdisini falan ama artik geziyorum da ne oluo diye dusunuyorum

• Pek umudum yok ama saol yinede

• eminim karşına çıkması an meselesi

• O zaman sosyal medyadan bir uzaklaşmayı dene herşeyi kendin için yap kendi zevkin için sinemaya git spora git başka yerleri gör. Ben mesela sırf kendim için gecenin bir vakti atlar motoruma sahil boyu gezerim oturp boğazı izler dönerim geri sadce kndim için

0|0
    0|0
    • Eskiden yapardim ama suanda zevk almiyorum oyle seylerden. Gezsem dolassam sonrasinda eee gezdim de ne oldu diyorum. Alis veris yapmayi severdim mesela. Kiyafet falan alirdim. Artik guzel kiyafetler gorsem de aman alsam da ne olacak nasilsa elime ne gelse giyiyorum diyorum

• bazen dua ederim ama o kadar. Dindar degilim

• Birde o yoluu dene

• hayata anlam katamazsan anlamsızdır bende bir zamanlar amaçsız yaşardım hayaller kurmuştum küçükken o hayalleri gerçekleştirmek için yaşıyorum şimdi

0|0
    0|0
    • Gerçekleştireceksin de ne olacak ki? Eline ne geçiyor sonunda? Boşa uğraştan başka bir sey değil.

• Öldüğümde bitmiş olacak.

• ölüm bana göre yeni bir başlangıç olucak dert tasa olmayan tabi inancınız yoksa birşey desekte faydası dokunmaz

• yalnızken aynen.

0|0
    0|0
  • Peki yaş kaç?

0|0
    0|0
    • 27 aralik gorunuyor

• Ok guvenebilcegim bir adam cikarsa evlenirim.

• Ewt hadi uyu günler

• Aşmışsın

0|0
    0|0
  • amacın hayattan zevk almaksa o baska

0|0
    0|0
    • Zevklik bir yani oldugunu dusunmuyorum

• Boyle bir hayat olacagina hic olmamasi daha iyi bence

• yoo belli olmuyor bazen güzel şeylerde olabiliyor

• Neye göre kime göre ama...

0|0
    0|0
  • Kaliforniya sendromu

0|0
    0|0
  • Hayatında bir amacı olmayanlar genelde hayatı amaçsız buluyor.

0|0
    0|0
    • Eskiden amaclarim vardi ama hepsinin ne kadar da bos şeyler oldugunu gordum

• Umarım istediğin mutluluğu yakalarsın. Bende bir dönem senin düştüğün hale gelmiştim ama kolay çıktım. Darısı başına.

• Saol

• böyle düşündüğün zaman bir süre sonra sapıtmaya baslıyorsun :)

0|0
    0|0
    • Gerçek bu. Ben seçmedim bu hayatı da yaşamayı da.

• gercek tabıkıde bende senın gıbı dusundum :) sonra yoldan cıktım , :D

• Evet ya öyle :-(

1|0
    0|0
  • Artık sen de bizdensin.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bendensin valla bende aynı durumdyım

0|0
    0|0
Yükleniyor...