Eğer cin, hayalet, şeytan vs. varsa neden şizofren veya psikolojik hastalıklar var?

Misal şizofrenler olmayan şeyleri gerçekten olmuş yaşamış görmüş sanarlar. Başka deli hastalıkları yaşayan insanlarda değişik değişik sorunlar yaşıyorlar

O zaman onlar cin görmüş içine şeytan kaçmış insanlar mı oluyorlar mesela?

Geçen biri bir yorumda cin vakaları ne kadar da çok gibi bişey yazmıştı. Eee o adam belki şizofren. Belki başka bir psikolojik hastalığı var. Neden cine mine yoruyorsunuz. O zaman şizofreni diye bişey olmasın.

Mesela ben korktuğumda evde biri var sanıyorum. Bunu cine yorayım mı :)

Ortada bir mantık hatası. Kafama takıldı yazayım dedim :D

0|1
1|8

En İyi Kız Görüşü

• Aklım almıyor bu konuları :/ sonra musallat olurlar tövbe

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İki durumda olabilir gercrkten hastada uc hsrflileri gormuste yani uc harfliler gercrkten var. Ornek cok yakin guvendigim bir kız arkadasim hisleri gercrkten kuvvetli bu olaylar yuzunden nigdede uni terketti. Bunun bir erkek arkadasi var bu kiz yurtta kaliyor gece ranzada altli ustlu yatiyorlar sadece kizlar yurdu neyse ilerleyen sastlerde uyaniyor bir duman noldu demeye kalmadan sevgilisinin belden yukarisi hali tabi anlayamadan burasi kizlar yurdu nasıl girdin diyor digeri kufurler ediyor ve yine kapı altindan dumanlar esliginde cikiyor sabah uyaniyor alttaki arkadasina gunaydin ses yok kız kasilmis korkudan cevam veremiyor tek soyledigi aksamki dumanlar neydi o koku neydi snn mantiga gore ikiside ayni anda hastalandilar tesaduf..

0|1
    0|0
    • Çok masalsı geliyor bana :)

• Allah bilir tabi ben oyle dusunuyorum olarak degistirim. Detayi bosver hic girmemek daha iyi bu konulara ama cinlerin varligi kuran da yaziyor musluman degilsen inanmayabilirsin tabi birsey diyemem.

• Anladım :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 7

• Sanırım değişik bir bakış açısı ya da kensince bir acaba getirmeye çalışsanda inanıyorsun cine şeytana. Aynı mantıkla çok uzağa gitmene gerek yok çek sağlam 3 duman süpermen olup uçuyorsun :) Sağlam olduğunu düşündüğümüz hepimiz senin evde brimi var korkusunu yaşamışızdır. Cin muhabbetleride gerçektir. Sen onlara bulaşmazsan büyü falan ile üstüne salınmaz ise görmezsin. Karabasan da gerçekten var mı bilinç altımız mı bilmiyorum ama 2 kere fiziki olarak gördüğümü 2 kerede fiziksel olmasa da ruhsal hissettiğimi biliyorum :)

0|1
    0|0
    • Kafamız 1500 olunca cinleri görme yeteneğimiz mi artıyor :) buna psikolojik hal desek daha doğru değil mi. Ne kadar gülmeye meyilliysen o kadar kolay gülersin. Ne kadar ağlamaya korkmaya meyilliysen o kadar hassansındır.

• Annesi melek babası şeytan bir insanım. Melezim ama hangi tarafımın daha ağır bastığını henüz bilemiyorum :)

• İyi bakalım. Fantastik senaristimiz pek yok :)

• Mantık hatası zira olayı yanlış anlamışsın. Tanrının iradesi dışında yaprak kımıldamaz iken bana zarar verebileceklerine inanmıyorum. Tanrı da kelamı olan Kuranda benden size kötülük gelmez diyor e dolayısıyla izin de vermez çünkü bu doğaüstü bir müdahale olur günlük sınavın dışına çıkılır Tanrı orada müdahale eder.

0|1
    0|0
    • Dediğin cin musallat vakalarının masal olduğuna aslında bu olanların psikolojik hastalıklar olduğuna çıkıyor. Zaten mantıklı olan bu. Mantık hatası diğer düşüncede

• cahil cühelaları mı eleştiriyon, bize soru mu soruyon anlamadım.. neyse soru diyelim. ortada bir mantık hatası yok aslında. cin görme falan, bunlar tramva olayları. normal bir insan cin görüp direkt balataları sıyırabilir. şizofreni de birden bire oluşmayan, uzunca zaman süren ruhsal bunalımların ve uzunca yalnızlıkların sonunda oluşan bir durum.

0|1
    0|0
    • yani diyosun ki insanoğlunun cin ırkı ile karşılaşma ihtimali yok?

• Sorular eleştirilerek yöneltilebilir. Kaç soru işareti var soruda. İstediğini seç cevapla :) Adam cinle evliyim diyor ne anlık olayı :) anlık korkular vardır oda ayrı bir psikolojik hastalıktır zaten. Şizofreni sadece bir örnekti

• @mehmetdemirr cin olmaz olur mu aga var tabi

• Cin değildir o üç harflidir :D Algı o kadar çünkü fazlasını düşünemiyorlar. Geçen yine burada bir hanım kızımız yok annem karabasan görmüş şekli şöyle böyle diyor. Karabasan denilen şey hepimizin de bildiği gibi uyku felci ama halk arasında dolaşıyor bir karabasan kelimesi rüya görse karabasan bastı diyorlar. Konu biraz kaydı ama :D Olum zaten bu insanlar şizofrenik rahatsızlığı olan veya daha farklı bir hastalığı olan kimseleri hacılara hocalara üfleten insanlar değil mi?

0|1
    0|0
  • yalnız kardeş,
    şizofrenler anı hatırlamaz.
    ama diğer vaka,
    tüm benliğinle hissetiğin bir durumdur.
    sivrileyim derken kendini törpüledin haberin yok.

0|1
    0|0
    • Ben napmaya çalışmışımda nolmuşum onu anlamadım :) he yani deli hastalıkları apayrı diyosun. Ordaki olguyla cin vakaları çok farklı diyosun. Zaman maman diyosun. İyi bakalım :)

• Yok la jean filan yoh, yorumcu tipinden bahsediyorum (:

• Heee pardon karistirmisim. Eyw :D

• O hastaların aslında gördüğü çoğu şey gerçek ama tıp yetersiz kaldığından hasta deniliyor be bu saydığın hastalıklar ortaya çıkarılıyor

0|1
    0|0
    • Yani k haatalıkların oluşumuna sebep olan şey aslında gerçekten var olan doğaüstü yaratıklar mı.. Eee ilaçlarla nasıl kurtuluyorlar peki. Alakası yok mu

• Aynen öyle bayım aynen öyle :)

• Peki güzel cevap eyw. En mantıklısı bu :)

• Ayni sey degil

0|1
    0|0
Yükleniyor...