Erken yaşta evlenen insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

15-18 yaş arası evlenen kişiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

3|5
31|62

En İyi Erkek Görüşü

• pişmanlık bence, çocukluğunu gençliğini yaşamadan bir olgunluğa bürünmek zorunda kalıyor insan. Evliliğin verdiği bir sorumluluğu o yaşta kaldırmaya çalışıyorlar, ben onaylamıyorum.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 15 nedir cocuk o daha. Beden olmasa da kafasi cocuk. Sonra sorumluluk alamadi diye yerle bir edilir hayati. 18 civarina da sorunlrina cikis bulamamis kendini harcamis derim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 61

• Cok iyi olur. islamda acele ise seytan ksrisir derler ama ;Peygamberimiz 3 seyde acele ediniz diyor, vakti gelen namazin kilinmasinda , buluga eren kizin evlendirilmesinde ve cenazenin defnedilmesinde.
    Problem cocuklarin islami ahlak ile yetismeyip bati tarzi ahlak ile yetismesidir. Bati tarzi ahlak ile yetisen cocuklar daha hayatimi yasiyamadim, degisik kizlarla erkeklerle flort yapadim diye dusunurlerse aldatmalarda olur bosanmalarda. Bence aileler islami olculeri baz alip cocuklarini zinaya dusmeden erken evlendirmek icin ellerinden geleni yapmalidir. En azindan cinsel iliskinin seytani medyanin gosterdigi gibi dunyanin en buyuk zevki olmadigini gorurler.

0|1
    0|0
    • Akıl karı değil ızdırabın böylesi, bu aşk değil esaretin ta kendisi. Tarkan'ın şarkısı çaldı kulaklarımda bu dizeleri... görüşü okuyunca. Ne diyeyim?

• Bence erken evlenmek iyidir.. Zinadan Kurtulur, erkenden hayata başlamak iyidir, sorumluluk sahibi olması ve çocuklarının yetişkinliğinde genç bir babası olması açısından çok olumlu bakıyorum artık cidden eskiden eleştiriyordum ama artık farklı düşünüyorum keşke ben de erken yaşta evlenseydim

0|1
    0|0
  • Kendi açımdan o yaşlarda evliliğin çok erken olduğunu düşünüyorum. Günümüz koşullarda olması gereken evlilik yaşı kadınlarda 25-30 yaş, erkeklerde ise 30-35 yaş arasıdır.

1|0
    0|0
  • Aileleri tarafından zorla evlendirildiklerini ve hele o yaşta ki kızlarla evlenenlerin ciddi bir piskoojik hastalığı olduğunu düşünüyorum.
    Ama maalesef bunlar devlet desteği alıyorlar

1|0
    0|0
  • Sosyal iliskilerine istinaden akraba yapisi veya aile baskısı

1|0
    0|0
  • Gençliklerini yaşamadan evlendiklerini düşünüyorum.
    Zamanla, birbirlerini aldatabileceklerini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Kendi istekleri ve hür iradeleriyle herhangi bir zorlamadan isyeterek ve severek evlenmişlerse buna birşey diyemeyiz 18dede gider resmi nikahı yaparlar. Onların bileceği iş.

0|0
    0|0
  • Çoğu Kocasını Aldatıyor.

0|0
    0|0
  • Zihinsel olgunluğu varsa ve ne yaptığını biliyorsa takdir ederim. Hem namusunu korumuş hem hayata erken başlamış diye düşünürüm

0|0
    0|0
  • Geneli bosanmayla sonuclaniyo. ya da duse kalka ilerliyo

1|0
    0|0
  • Torununun torununu gorursen cennetlik oluyosun gibi bir soylenti var
    Onu uygulamaya çalısıyolar heradle sjdj

0|0
    0|0
  • 3 harfli onlar M. l

0|0
    0|0
  • cehalet

0|0
    0|0
  • Kısmetleri erken açılmış

0|0
    0|0
  • Cahillik

1|0
    0|0
  • Cahil.

1|0
    0|0
  • aileleri destekliyorsa olabilir ama modern toplumda kızların olgunlaşması için 18 e kadar gelmesi gerek en az erkeklerin 25 e yakın benimde imkanım olsa evlenirdim ailelerde bitiyor iş bence aile desteklerse bir sorun teşkil etmez

0|0
    0|0
  • Onlar hakkında bir şey düşünmüyorum. Aileleri hakkında çok şey düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Keşke erken yaşta evlenmeseler ama buna sebebiyet verenlerin Allah belasını versin :(

0|0
    0|0
  • Çok saçma geliyor

1|0
    0|0
  • Erken yaşta torun sahibi olacaklarını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • salaklar

0|0
    0|0
  • herkesin bir kaderi var veya kaderini değiştiren insanlar...

0|0
    0|0
  • Hata

0|0
    0|0
  • amaçsız, gereksiz, cahil insanlar. bu 15-18 değil 15-30 yaş arası geçerli bana göre.

0|0
    0|0
  • Yanlıs

1|0
    0|0
  • kendi tercihleri
    huzuru bulan nadir

0|0
    0|0
  • Önemli olan mutlu olmaktır... Bulduğunda ise yaşın önemi yoktur... Tabi kastım çok küçük yaş değil 17 18 den sonrası

0|0
    0|0
  • evde kalan biri olarak ımrenmek

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    31

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 30

• Ben evlendim hakkımda bir hata dağınık bir aile yapısı aşk denilen duygunun sebep olduğu koca bir hataydı. Tabiki çocuklar için aynı şeyi söyleyemem.

0|0
    0|0
  • Çılgın olduklarını düşünüyorum.
    Ben cesaret edemezdim şahsen.
    Hala edemiyorum gerçi :D

0|0
    0|0
  • kendileri bilirler

0|0
    0|0
  • Igrenc bir olay

1|0
    0|0
  • Yaşamış biri olarak sonu hüsran oldu. Erken evlilik bence sağlıklı değil en az 25 yaşında olunmali.

1|0
    0|0
  • Hiçbir açıdan doğru değil. Ne o yaşta bir ÇOCUK biyolojik ve ruhsal açıdan evliliğe hazırdır, ne de yasaldır.

0|0
    0|0
  • Annem 13te evlenmiş 16da ben doğmuşum ablam gibi şimdi çok seviyorum canım annem ya :))

0|0
    0|0
  • Akıl işi değil. Ben ilgilendirmez tabi ama bence doğruyu ve yanlışı ayırt edemeyen insanlar.

0|0
    0|0
  • Onlardan biri de benim annem. Tamamı acınası durumda. Onlar hakkında bir şey düşünemiyorum ama o çocuğun annesi babası hakkında dile getirelemeyecek şeyler düşünüyorum.

Hem evlendirdikleri çocukların hayatını karartıyorlar hemde doğacak olan bebeklerinin.

Aynı zamanda sağlık açısından fazlasıyla olumsuz yönleri var.

0|0
    0|0
  • Doğru değil

0|0
    0|0
  • Cahillik

1|0
    0|0
  • Zorla evlendirilmediyse bisey dusunmem kendi hayati sonucta

0|0
    0|0
  • Doğeu bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • Ilerde bosanacaklarini dusunuyorum

0|1
    0|0
  • Onlar yerine biz düşünüyoruz galiba

0|0
    0|0
  • Çoğu zorla evleniyor yazik

0|0
    0|0
  • Onlar benim hakkımda bişey düşünsün, ben niye düşünüyorum?

0|0
    0|0
  • Mal olduklarını.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru bulmuyorum hele ki o yaşta hiçbir insan doğru karar veremez hislerinden emin olamaz

0|0
    0|0
  • Dengesiz evlilikler.(Günümüzde ki)

0|0
    0|0
  • çok sorunlu aileler

0|0
    0|0
  • Pisman olucaklar

0|0
    0|0
  • Kim olduğuna birde kimle evlendiğine göre değişse de 15-18 değil 25 dahi o sorumluluğu alamaz.

0|0
    0|0
  • Sadece şaşırıyorum

0|0
    0|0
  • Okumamış evlenmiş. Ben olsam bende yapardım

0|0
    0|0
  • %90 ı zorla evlendirilmiştir. yaptıkları yanlış bişey.

0|0
    0|0
  • Cahillik genel olarak ya bitiyor ya da çat pat bir şekilde devam ediyor

0|0
    0|0
  • Çocuk be onlar ne evlenmesi

0|0
    0|0
  • Pişman olduklarını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Erkenden çocuk sahibi oluyolar