Neden Bunu Yapıyorlar İnsanlara? Neden Herkes Aynı Şeye İnanmak ve Aynı Yaşamak Zorunda Bırakılmak İsteniyor?

http://onedio.com/haber/laik-bir-ulkede-yasamanin-degerini-hatirlatan-iranli-kadinlar-rejimi-trolleyerek-direniyor-711995

yani ben mesela herhangi bir dine inanan insana hayır inanmicaksın dua etmiceksin seni aptal inanan. demem kadar insanlık dışı bir olay bu. üzülüyorum. bu insanların yaşadıklarına cidden çok üzülüyorum. koca bir toplum bunu yaşamak zorunda kalıyor az bir sayı değil çünkü. cumhuriyetin kıymetini o kadar iyi anlıyorumki. bugün kendi kararlarımı verebilmek çok güzel bir duygu. türkiyedeyken bile toplumdan dolayı çok sıkıntı çektiğimiz durumlar oluyo. bir de orda olsam napardım bilmiyorum. çok zor..
dinlere karşı değilim. aksine insanları iyiye götürüyorlarsa çok iyi bir şey. ama bu insanların dinle alakası yok diye düşünüyorum. bunlar değişik yaratıklar. sadistler. dikdatörler.

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Din de hoşgörü asıl.. Ama bunlar dinleriyle değil kendi ego ve arzularıyla yaşıyorlar.. Tek bir yaradanın olduğu bir dünya da diğerlerine karşı mutlak bir üstünlük, hakimiyet kurup tanrıcılık oynuyorlar bir bakıma.. Sonra da buna ee din abi diyorlar.. Zihniyetine karakterine s*çtıklarım.

0|0
    0|0
    • bencede... böyle bir yerde yaşadığımı düşünmek bile istemiyorum

Erkekler Ne Diyor 2

• sen merak etme bu dünyada inamayanlardan kat kat daha fazla inanan var onlar önce kendilerini sorgulasın

0|0
    0|0
  • Zorunda değil kimse

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İran rejiminin de dinle alakasi oldugunu düşünmuyorum. Amaçlarınin İslami siar edinmek oldugunu da sanmıyorum. Rejimden cok zi hniyet meselesi bence. Herkes de senin kadar objektif bakmaz bizim ülkemizde de.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle bu da insanlık dışı bir olay. Üzücü malesef. Birileri ego tatmini yapacak diye neler çekiyor ordaki insanlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...