Türkiye de yıllardır İngilizce eğitimi veriliyorsa, türkiye nin çoğu niye İngilizce konuşmayı bilmiyor?

yani diplomanda eğitimi İngilizce yazıyor ama yes ve no yu bile yılmaz Morgül ün şarkısından biliyoruz.

Güncellemeler:
arkadaşlar mesele benim İngilizce bilip bilmemem değil. mesele türkiye de nasıl İngilizce eğitimi veriliyor ki, kimse bir ingilizle iletişim sağlayacak kadar İngilizce bilmiyor. yani özde değil sözde eğitim veriliyor. bir dili konuşamadıktan sonra, o dili bilmiş sayılır mıyız? ben biliyorum deseniz hava atıyor olmuş olacağım, bilmiyorum desem herkesi kendin gibi cahil mi sanıyorsun olacağım. ben azınlıktan değil, genelinden bahsediyorum.-ben biliyorum desem olacaktı-

0|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

• çünkü evdierek öğretmiyorlar. Şahsen ben seviyorum seviyem de kötü değil ama arkadaşlarım nefret ediyor önemsiz olarak görüyorlar

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitimi verilmiyor mübarek adam. Sınavı veriliyor sadece. Bu yüzden verilmeyen eğitimden sınav yapıldığı için dersaneler ve İngilizce kursları var.

0|1
    0|0
    • ben de yeterince eğitim verilmediğini iddia ediyorum. seninle hemfikirim.

• Geriye kalan; diplomayı rulo yapıp üstüne oturmak.

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 14

• Ben gözlemlediğimi söyleyeyim çoğunlukla gramer üzerine eğitim veriliyor ki bu şekilde öğrenilmesi çok zor küçük bir çocuğa yapım eki, çekim eki diye girerseniz oda Türkçeyi öğrenemez, bireyleri küçük bir çocuk gibi eğitmeleri lazım, gel gör ki Lys-5, YDS gibi sınavlarda bile sadece %15'i gramer bilgisi gerisi kelimedir.

0|2
    0|0
  • bir örnekle açıklamak isterim;

Bisikletin tüm parçalarını bize okulda anlatsalar bu parçaların nerede kullanılacağı hakkında sınav yapılır ve insanlar yüksek not alır ama o yüksek not alan kişiyi 2 tekerlekli bisiklete binmesini söylediğimizde ya düşer ya da yamula yamula gider, İngilizce de böyle bize gramerini öğretiyorlar ama sürekli kullandırtmıyolar

0|1
    0|0
  • Mecliste ing. biliyorum diyen vekillerin % 99 u gerçekte bilmiyorlar. Bizim memlekette laf çok iş yok. Ama keriz bol maalesef.

0|1
    0|0
  • bu birazda ilgi ve merakla alakalı bişey çünkü verilen eğitim sadece çok temel şeyleri öğretiyor. eğer kişinin ilgisini çekiyorsa kendini geliştirmeye devam eder altyazılı diziler ve ingilizce oyunlar ile çünkü bence en iyi ve kolay oralardan öğreniliyor ama demekki pek fazla kişinin ilgisini çekmiyor ingilizce

0|1
    0|0
  • Ben ingilizce bilmiyorum yalan yok

0|1
    0|0
  • Nerefeuveriliyor bu eğitim? Haftada 4 saatle ingilizce mi öğrenilir. Biz 1 sene boyunca haftada 40 saat ingilizce gördük, gene de iskoçyaya ilk gittiğimde zorlanmıştım
    Dili ancak ilgi alakan varsa öğrenirsin yoksa tarzanca konuşursun

0|1
    0|0
  • Çünkü her derste olduğu gibi bunda da işi hayal gücüne bırakmak yerine kalıplara başvuruyoruz he/she/it+veri+subject Vs gibi şeyler sonra ders bitiyor hepsi puff sınavda tekrar ezber sınıfı geç bırak ilerde öğrenirsen ve maalesef bu bütün dersler için geçerli çünkü kodomanlara sorgulayan değil robot adamlar lazım köy enstitüleri kapatıldığından beri bu böyle

0|1
    0|0
  • ingilizceyi yanlış bir üslupla öğretiyolar ayrıca öneminin vurgulandığnıda hiç sanmıyorum

0|1
    0|0
  • Çünkü ingilizce konuşabilmeleri için Türkçe konuşmayı öğrenmeliler. Zarf , sıfat , fiil bilmeden ingilizce öğrenmeye kalkıyolar. 2. neden ingilizce sadece derste öğrenilmez konuşman lazım, pratik yapman lazım

0|1
    0|0
  • yabancılar yabancı dili ihtiyaç olarak öğreniyorlar. bizim keko türklerde hava atmak için. fark burda sanırım...

0|1
    0|0
  • Çünkü çoğu ders iyi öğretilmiyo öğrencilerde sınıf geçme derdinde olduğu için heves etmiyo

0|1
    0|0
  • No no sipik ingiliş fak men fak ☺☺ yes men yes okey veri gut olurmu bu😂

0|1
    0|0
  • 12 yılda ogrencisine ingilizce ogretemeyen sistem...

0|1
    0|0
  • Güzel yakalamış bravo

0|1
    0|0
Yükleniyor...