Atatürk için tek kelime kullanacak olsanız ne olurdu?

Soru açık Atatürk için tek kelime söyleme hakkınız olsa ne söylersiniz.
Ben Gerçek derdim.

Atatürk için tek kelime kullanacak olsanız ne olurdu?

Güncellemeler:
Güncelleme *1
Güncelleme *2

0|0
14|13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Tüm birinci sınıf vatan haini ve o****u çocuklarının bir numaralı kıskanıp düşman olduğu efsane insan.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Liderliğin icin, Önder olduğun icin, cesaret ettigin için kısaca hersey icin Sana ve aziz Şehitlerimize minnettarım. Mekanın cennet olsun ruhun sad... 🙌

0|1
    0|0
  • ➡ ÖNDER

0|1
    0|0
  • Şaheser

0|2
    0|0
  • ADAM!

0|1
    0|0
    • Peki insanların düşman olma durumlarını nasıl açıklarsınız?

• Sonumuz hayir olsun insallah

• İnşallah. Allah dilerim ki bunların hepsini helak etsin. Yeni-anayasa geleceksede. Anayasa'da Din siyasete adil edilirse. Parti kapatılır falan eklensin bari

• Galiba ben de gerçek derdim. Çünkü o gerçek bir lider, gerçek bir vatansever, gerçek bir devlet adamı...

0|1
    0|0
    • Güzeldi bu yorumun için teşekkürler.

• Aynen. İnsanlar başkalarından duyduklarına inanmasa keşke.
      -Atatürk dinsizMİŞ.
      -Atatürk yahudiyMİŞ.
      -Atatürk şöyleyMİŞ, böyleyMİŞ.
      Keşke bunlar yerine tarihini daha iyi bilen insanlar olsa. Vallahi yazık.

• Okumamak büyük zarar. Dediklerine katılıyorum

• Kurtuluş.

0|1
    0|0
  • Adam

0|1
    0|0
  • Dersim

0|0
    0|0
  • adalet derdim ben

0|1
    0|0

• Onu bende açıklayamam çünkü bende bilmiyorum neden birbirimize düşman olduğumuzu oysa hepimiz insanız ne gerek var düşmanlığa

• eşitlik

0|1
    0|0
  • LİDER

0|1
    0|0
  • Kendisine karşı bir şey hissetmiyorum. Nötrüm.

0|1
    0|0
  • Ayyaş

0|0
    0|0
    • Desene sarhoş sarhoş. Ananı-Babanı kurtarmış. Ayık olsaydı neler olurdu. Onun ayyaşken yaptığı ülkeyi ayıkken yönetemeyen isralin torunları seni

Erkekler Ne Diyor 12

• Şu pis arap özentileri ülkeyi mahvetti derdim

1|3
    0|0
  • Adam

0|1
    0|0
  • Türkçü.

0|1
    0|0

• Dostum bak bişe diyorsun. Kanıtlar yok edildi. Bunun kaynağı nerde? Bunları nerden duyuyorsunuz?

• Bunu tarihciler soyluyor herkesinde kanaat getirdigi bir olay Fatih handa bile cogu tarihci hemen her konuda hemfikir konusurken tarihi bilirken Ataturk cok cok daha yakin tarihken bu kadar bilinmezlik yoruma dayali dusuncrler vs biz bile net konusamiyoruz en basta Ataturkun dini nedir bilinmiyor ırkcımıdır ülke adina detayli olarak neler yapmis cogu sozu gercekten Ataturkmu soylemis yani tamamen belli konular haric yorum bunu sende biliyorsun bnde. Atatürkü kotulemek icin degil belki onun sucuda degil sonrakilerin.

• Ata.

0|1
    0|0

• Düşman olanların sebeplerine bakmak lazım. İdeolojiler, görüşler, emeller, istekler, ve bilmemezlik. Mesela yaptıklarından birine A diyelim. Bu A yı neden yaptı? O günkü global ve yerel şartlar neydi? Bunu yapma amacını sorduk, ama yapmaya iten sebepler nelerdi? gibi sorgulamak lazım. Bunları sorgularken de farkındalık gerekir. Şu anda neyiz kimiz neredeyiz gibi farkındalık lazım. Bu derinliklere inmeyen ve ilk cümlelerde saydıklarımın akışına kapılıp düşman olabiliyor insanlar.

• Atam merak etme bu ülkeyi bırakmayacağız !

0|1
    0|0

• Eyvallah hocam. Fakat tarihine küfür etmek. Bilip bilmeden. Camileri kapattırdı. Din adamlarını astırdı demek. Ne insanlığa sığar ne islama sığar hiç bir kalıba sığmaz. Din adamları dedikleri adamların hepsi vatan hainiydi.

• kardeşim 3-5 yol yapan 2 köprü yapan adam kralda kurtuluş savaşından çıkarıp km karelerce ülke veren adama küfür etmek nasıl bir kafadır ya?

• Kusura bakma Atatürk'ü tek kelimeyle anlatamam. Onu anlatmaya binlerce, milyonlarca kelime yetmez

0|1
    0|0
  • Önder

0|1
    0|0
  • daha iyisi gelene kadar ki gelmicek bence en iyisi atatürk allaha şükürler olsun bize nasip etti..

0|1
    0|0
  • Saygı duyardım.

0|1
    0|0

• Biz dindar bir milletiz. Atatürkte pek dini savunan biri değildi. Belki düşmanlıkları bu sebeple olabilir. Her ne olursa olsun sonuçta bu ülkeye hizmet etmiş bir komutan. Saygı duyuyorum.

• Atatürk dindar değildi. Ve dinlerden soğumuştu. Sebebide halkın sürekli din kisvesi altında sömürülmesi idi. Bununla ilgili vecizeside var. Tarihimizi okuyunuz, görürsünüz ki milleti mahveden, harap eden fenalıklar hep din kisvesi altındaki küfür melanetten gelmiştir. 1923 bunu diyor. İslam'da okuyun diyor. Atatürk'te tarihimizi okuyun diyor. Müslüman bir insan zaten dini gereği okuması gerekiyor. Fakat hepsi Alimleri astı diyor. Vatan haini olduklarını bilmeden.

• lider

0|1
    0|0
  • Özlüyoruz atam, kendi ülkemizde yabancı konumuna düştük atam üşüyoruz yoklugunda...

0|0
    0|0
  • 5816 nolu diye kanun var. ifade ozgurlugunu kısıtlıyor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...