Benim psikilojik hastaligim tam olarak ne lutfen okuyun nolur?

Yakin cevreme karsi hic utangac degilim zaten yakin cevre dedigim kisilerde az hani. Tanimadigim insanlara karsi onlari cok ustun goruyorum ya da herkesi bilmiylrum. Ornegin bugun kavga oldu tartisma benle ugtastilar ve arkadaslarimlada ama en cok benle ugrastiklari halde sesimi cikarmadim cok cekindim. Arkadaslarim tartisti birsuru saydirdi. Keske bende oyle olabilsem tanimadigim kisilere karsi cok sesssizim. Nefret ediyorum benim hastaligim ne hergun kendimi rezil ediyorum bugun resmen kendimi rezil ettim bana carpan birine duzgun olsana dedim takmadi bile beni yani kendimi okadar ezik hissediyorum ki yukselmek icin oyle dedim clcuk takmayinca daha kotu oldum zaten. Gercekten yeter ya eski sevgilimin onunde bana vursalar bile eski sevgilimden utsndigim icin ses cikarmazmisim gibi geliyor. bir kavgada ya da tartismada susuyorum o sadece arkadadlarim konusuyor o an konusmuyorum ama kavga hersey bitince arkadaslarimin basinin etini yyorum rezil oldum konusmadim falan diye. Ornegin arjadasim bana kiziyor bise icin ben ona kizsam bana bise demez tabi oda biseler soyler ama benjm kadar tepki vermez. Ben bana kizarsa birsuru konusuyorum iste rezil ettin beni sjmdu herkes ezik kiz falan dicek diyorum cidden cok kotuyim insanlarin ne dusunduklerini cok takiyorum kendjmi hep salak konumuna dusuruyorum. Pskiystrise gidersem bu sorunumu nasil cozer hangi ilsci verir benim hastaligimin adi ne?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yazdıklarını okudum.. Öncelikle senin başkalarını üstün görmenin tek açıklaması kendini üstün görmenden dolayı olabilir.. Kendini o kadar üstün görüyorsun ki, ezilme durumu, rezil durumu olursa; çok utanıyor, arkadaşlarına bağırıyor, tüm olay geçtiğinde aslında çok tepiniyorsun.. Ve tüm bu olanlar durumu anlattığın gibi hiç bir zaman değiştirmiyor.. Herkesi bilmiyorsun çünkü herkesi bilmiş olsaydın onları sanırım ezmeye, kendini onlardan üstün tutmaya çalışıcaktın.. Herkesi bilme isteğinin bir açıklaması bu şekilde olabilir..
    Ve yazıya devam edicek olursak, o çarpan kişiye düzgün olsana desen bile seni takmıyacak.. Çünkü bu söylem, seninde anlattığın gibi yükselme amaçlı içi boş bir söylemmiş.. Kendinden emin olmadığın söylemler, karşıya çoğunlukla etki etmez.. Evet, psikoloğa gidebilirsin.. Tedavi ilaçla yapılamaz.. Ancak psikologla konu hakkında konuşmak ve yol belirlemek seni bir sonuca ulaştırır.. Tüm bu sözlerden sonra, en önemli kısım ise şudur:
    Ezik olmayı kabul etsen ve ezik olsan ne olurdu? Tedavinin en etkili ve başarılı versiyonu ezik olmayı kabul etmekledir.. Tedavin ezik olmayı kabul ettiğinde ve tüm bu olaylara şimdiki gibi tepki vermediğinde gerçekleşmiş olucak.. Ama sakın unutma, ezik olmayı kabul etmek kendini birilerinin zülm etmesi, seni ezmesi değildir.. Kendini kabul etmektir..

0|0
    0|0
    • Gercekten alkisliyorum okadar iyi ifade etmissinizki. Aynen oyle sekilde kendimi ustun goruyorum heralde ve en ufak beni kucuk dusurucu harekette cirpiniyorum ezik hissediyorum ve bu. yusden hep mutsuzum. Evet birileri beni ezerse orda bende bagirirsam falannsadece rezilligimi kapatmak ickn yinr rezil oldum derdim o sekil bilmiyorum. Sence bu durum ozguvensizlikmi.

En İyi Kız Görüşü

• Bence psikolojik bir rahatsizlik olarak gorme cunku psikolojik rahatsizlik diye bir sey yok. Her insanin farkli oldugu konular vardir ve bunlara psikolojik bir rahatsizlik teshisi koymak ne kadar dogru? Bu sıkıntıni sen avantaja cevirebilirsin. Daha cok insanla iletisime gecmeye calis bu sayede ozguvenin artar sesin solugun acilir. Eger istiyorsan da bir psikologa danis. Cunku biriyle konusmana ihtiycin var gibi.

0|0
    0|0
    • Ornegin biriyle konusursam diyorumki simdi kendimi rezil edersem falan ya da yanlis bise soylersem diye cok kotu oluyorum ya offff zaten onun icin tsrtismalarda sessiz kaliyorum kendimi rrezil ederim diye

• Iste ozguvenini kazanman lazim kendine bir ugras falan bul bunun turlu turlu yolu var ama bir psikologa gidip de icini dokebilirsin emin ol cok yarari dokunur

Erkekler Ne Diyor 4

• Anksiyeti bozukluğu?
    özgüvensizlik

0|0
    0|0
  • berkecanus hastalığı olabilir

0|0
    0|0
  • Bence o senin iyi niyetinden

0|0
    0|0
    • Mesela kavga oldu tartisma oldu arkadaslarim birsuru kavga ederken tartisirken ben sustum salak gibi cunku yanlis bise soyleuip kendimi rezil ederim diye

• Komplex yapiosun baska bişey değil fazla ne olur diye düşünme haklıysan konus

• Sakin olurmusun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sosyal fobi var sende. Psikoloğa gitmen lazim. Hem ilaç tedavisi hemde terapiyke çözülebilir ancak.

0|0
    0|0
    • Psikiloga gidersem ne anlaticam

• Off cok utaniyorum devlete gitmiyim ozele gidiyimi

• Özelden randevu al ama böyle düzgün iyi bir doktor olsun işinde. Bazıları sallıyo sadece ilaç verip gönderiyo. Senin ilaçtan çok konuşmaya ve terapiye ihtiyacın var.

Yükleniyor...