Erdoğan’a hakaret eden Alman mizahçı üç yıla kadar ceza alabilir. Bu karar çıkarsa Türkiye için bir onur meselesi midir?

0|0
8|24

En İyi Kız Görüşü

• Elbette, Bahsedilen bu Ülkenin Cumhurbaşkanı.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• inşallah ceza almaz :)

2|2
    0|0
    • Bu gün Erdoğan'a terbiyesizlik yapan,
      yarın başka bürokratlarımıza yapacaktır.
      Herkes haddini bilmeli.

• Bu yüzden bir yasa çıkarmışlar. O yasaya göre de hakaretin cezası var.
      Cezayı hakediyorsa çekmeli.

• Kime gore neye gore haddini bilmeli sen bunu boyle düşünüyorsun o tam tersini fikir özgürlüğü hayati tehdit eden bir hal almadigi surece mudahale edilmemeli haa sunu demiyorum ana baci agiz dolusu kufretmesin sert elestirilere siyasi ve bürokratlar hatta sade vatandas bile alismali anlamali.

• Yazık olmuş.

0|1
    0|0
  • Erdoğan = Türkiye değil.

3|3
    0|0
    • Ama tüm dünya Erdoğan = TÜRKİYE olarak biliyor :)

• Hayır, tüm dünya Erdoğan'ın kendi halkının yarısını 2. Sınıf vatandaş yerine koyduğunu ve insan haklarını ihlal ettiğini biliyor. Ülkesinde istenmeyen bir cumhurbaşkanı o ülkeyi temsil ediyor sayılmaz.

• % 52 olarak istenmiyor :)
      Başkanlık referandumu yapıldığında bu oran daha fazla olacağından eminim.

• Tabikide

0|1
    0|0
  • Türkiye'nin onuru mu kalmış artık, güldürmeyin :D :D

1|2
    0|0
  • Bu tür davalara yabancı adam güler geçer! İfade hürriyetinden ötesini de tanıma.. Sonuç ise beraat olur! Çok heveslenme yane.

0|1
    0|0
    • Peki sonuç Erdoğan lehine olursa?

• Hadi bakalım görecez sonucu.
      İnşallah onurumuz sarsılmaz.

• Burada onur meselesi ne anlamadım? Bu kadar ciddiye almayın hayatı ya da kendinizi! Alt tarafı mizah.. Gülün geçin!

• Ceza almalı Erdoğan ülkemizi temsil ediyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Ceza almayacaktır muhtemelen onlarda pek takılan bir durum değil bu yaptıkları. Almanlarında bize aşık olma durumu da yok o yüzden sanmıyorum.

1|2
    0|0
  • Aslında onlar yalnız RTE'yi sevmiyor değil. Türkiye'yi sevmiyorlar.
    Kimlere destek ve yardım ettiklerini de biliyorsunuz..

1|1
    0|0
  • şimdi bir ata sözü var. herkes bilmez tabi bunu ve bazı milli duyguları biraz kanla genle de alakalı bir konu bu.

kırkımız birbirimizi kırkarız. kırkı birimize dokunsa kırkımız... koyarız diye

içimizde olup bitene bişey diyemem ama elin almanı ingilizi kalkıpta bu vatanın milletin temsilcisine liderine tek kelime hakareti bırak eleştri bile yapamaz onlar kendi bokuyla oynasın 3 değil 33 yıl ceza alır inşallah. biraz şuurlanın kendinize gelin bu adama olan düşmanlığınız yüzünden güzel kardeşim oldunuz gay oldunuz namussuzsuz diye caddelere döküldünüz dünya size götüyle güldü. erdoğanı falan savunduğum yok sadece olması gerekenleri söylüyorum

0|1
    0|0
    • Ben hatalı soru sordum. Gerçi cevaplar değişmeyecekti.
      Erdoğan değil de,
      Türkiye'nin Cumhurbaşkanına hakaret edilmesi diye sorsaydım ne olurdu acaba.
      Ama yorumuna sonuna kadar katılıyorum.

• sormak istedğini anladım ona göre cevapladım kardeşim sıkıntı yok. teşekkürler

• Alman adaletinin bu davayı düşünce özgürlüğü kapsamında ele alıp, mizahçıya beraat kararı vereceğini düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Ceza almayacak. Haber 6 Nisan 2016 tarihli. Almanlar böyle bir suçun ceza yasalarında olduğunun bile farkında değildi; apar topar değiştirdiler.

0|2
    0|0
  • Almalı bence mesele Erdoğan meselesi değil. Biz bize ne yaparsak yapalım kol kırılır yen içinde kalır ama dışarıda ki haddini bilecek. Sadece Erdoğan değil Kılıçdaroğlu da aynı durumda olsaydı. Memleketimin insanlarına heleki seçilmiş insanlarına dil uzatmaya cekinmeleri lazım. Bak bir yerden 1kere geçersen iz olur ve orayı kapatmazsan izin verirsen yol olur. !!!

0|1
    0|0
  • O degil de burada olsa basın özgürlüğü vb diye eylem yapılırdı. Burada daha pis hakaretler ediyor gazeteler dergiler

0|1
    0|0
    • Alman komedyenin alacağı ceza, örnek olur.
      Bizimkiler de ona göre ayağını denk alır :)

• evet öyledir

0|1
    0|0
  • Son zamanlarda türkiye kontrollerinden çıktığı için artık onlara bağlı olmayan kendi ayakları üzerinde durabilen türkiye olduğu için Erdoğanı alay konusu yapıyorlar Erdoğanı dünyaya rezil etmeye çalışıyorlar

0|1
    0|0
  • Erdoğanı pek sevmiyorum ama alman mizahçının yazdığı şiirin orjinalini okudum. Kavgada söylenmez o laflar yaa, çok ağır yazmış, mizahla alakası yok yani, bildiğin ana avrat saydırıyo

0|1
    0|0
  • Dışarıya karşı kim olursa olsun savunmak gerekir bence de

0|1
    0|0
  • şu an cok gururlandım

0|1
    0|0
  • Mahkeme Alman, kanun Alman, bu davada bu adam ceza alırsa Erdoğan a karşı büyük bir düşmanlık var olduğunun tescilidir. Bu adam Alman, bu adamı savunanlar varsa bu ülkede mumkunse Almanya vatandaşı olsunlar, Fransa vatandaşı olsunlar vs.. Erdoğan i sevmek şart değil ama Erdoğan i sevmiyorum diye vatani satacak noktaya gelenler, bir Alman i bir Türk e tercih edenlerin artık pilini pirtisini toplayıp gitmeleri şart. ..

0|0
    0|0
  • hakaret bu normal

0|1
    0|0
  • aynen öyledir,

0|1
    0|0
  • Umarım ceza almaz. Yoksa bizim işimiz kötü.

1|0
    0|0
  • RTE gibi insanlarda onur yok ki bunu ülkeme maal edeyim...

apo ile görüşen şerefsizdi... şerefi ve namusu için yemin edenler nerede ?

istiklal marşımız okunurken ayağa kalkmayan ne idi belirsiz kanı bozuklar ayaklanmışlar...

0|1
    0|0
    • Erdoğan olarak değil,
      Cumhurbaşkanı olarak düzeltiyorum sorumu.

• yahudi üstün ödülü alan bir türk gördün mü sen hiç?
      sen bir arap yöneticisi öldü diye ulusal yas ilan iden bir türk gördün mü?
      PKK lılar ne kadar türk ise oda okadar türk... etik ol...

konuyu Alman - türk karşılaşmasına çevirme...

konuşu şu kendini bilmez alman birine hakaret ediyor... almanlar şahıs olarak hakaret ediyor türklere değil... RTE türk değil Okullardan andımızı kaldıran biri nasıl türk olur...

konuya vakııff ol

ABD'de RTE 'nın korumaları insanlar şiddet uygulayamayınca ME me ME ye başlamadılar ya onlar gibisin konuyu bilmeden ALMAN - TÜRK maçı gibi yapıyorsun

• Senin amacın belli...
      Soruma cevabını verdin çekilebilirsin.

• ne istiyorsun anlamadım ki asılsın falan mı beklentin bu mu -.-

0|0
    0|0
    • 3 yıl ceza iyi diyorum.

• eylemin içeği suç unsuru barındırıyorsa karşılığı olur her zaman hukukta...

• Yargıç Fischer, şiirin bazı bölümleri ağır hakaret içerdiğini söyledi. Böhmermann'ın 'yabancı devlet temsilcilerine hakaret' suçunu düzenleyen 103'üncü maddeden ceza alabileceğini söyledi..

• Dusuncelere pranga vuramazsiniz sayisiz ornekleri mevcut degil cumhurbaskani Allaha hakaret etse dahi suclayamazsiniz yargilayamazsiniz.

0|0
    0|0
  • Okudum ve güldüm... Cahillik zor... Türk kanunları orada geçmiyor...

0|0
    0|0
    • Sen bence kendine gül. Almanya anayasasına göre dava açılmış durumda ;)

• İşte anlamadığın olay bu ! Ceza alıp almaması değil mesele , mesele soruşturma açılması bu kadarı bile yeter onun arkasından giceklere ibret. Kimse ölsün istemez ( insan olan) ama bu soruşturma bile, bir daha yapacak kişilerin dusunmesine yaracak olay bu!

• @SmRTKa Göçmenleri başlarına silkelemeyin diye şu an göstermelik soruşturma açtılar... Hepsi o kadar... Neyse bekleyip görelim... O adama ceza verildimi Merkel koltuğundan olur...

• değildir, türkiye için nur meselesi değildir, umursanmamalı, daha önemli işler var.

0|0
    0|0
  • Recep Tayyip Erdoğan ve Jan Böhermann arasında bir olay bu.

0|0
    0|0
  • Ülkenin cumhurbaskanina hakaret ülkeye hakarettir. cunku o adam bu ulkenin temsilcisidir.
    insAllah en agir cezayi alir

0|1
    0|0
    • İnşallah, hep birlikte göreceğiz.
      O zaman burada bu sorunun cevabını yine paylaşırım :)

• Erdoganmis zorla küfür edicek bu koyunlar nese

0|0
    0|0
Yükleniyor...