Cennet Hani Sonsuz Ya 72 Tane Huri Yetmez ki Bana Acaba Sıkıldıkça Değiştirebiliyor Muyuz?

Cennet Hani Sonsuz Ya 72 Tane Huri Yetmez ki Bana Acaba Sıkıldıkça Değiştirebiliyor Muyuz?

0|0
7|13

En İyi Kız Görüşü

• 72 huri, bize kaç nuri? :d

1|1
    0|0
    • Walla banane sizden ben kendi işime bakarım.

• @falanfilan2 size değil soran kardeşe yazdım onu ben. yanlış anlaşılmasın :)

• bende üstüme alındım bütün postlarımı düşündüm ulan acaba ne yazdım tiriba soktun gece gece ayol :)

En İyi Erkek Görüşü

• Cenneti siz ne sanıyorsunuz la? Kuranda öyle bir tarif yok abaza din tüccarları uydurmuşta uydurmuş. Tek eşlilik baki olacak.

0|1
    0|0
    • Yok öyle birşey O zaman Hz Muhammed'in bir sürü karısı vardı Hz Ömer'in Hz Ali'nin Padişahlarımızın cennette eşlerini boşayıp içlerinden 1'ini mi seçecekler sadece?

• Birader sen tek eşlilik baki olacak diyorsun birşey görmüşsünde demek ki ona göre bu cevabı bu kadar kesin yazıyorsun bana bende diyorum ki sana bizi de aydınlat hangi ayetti insan hatırlamadıgı birşeyi nasıl buraya yazabilir?

• Yahu en basit vicdan hesabıyla yazıyorum ben bunu. Kuranda hiçbir ayette çoklu çoklu evlenin denmez hep tek eşlilikten bahseder. İnsan zaten tek bir kişiye aşık olur ve tek kişiyi sever yani birini deliler gibi severken aynı anda başkasını da deliler gibi sevmezsin orada ölüm olmayacağından sevdiğinle mutlu mesut yaşarsın. Kadınlara sor kimse " Kocam 10 kişiyle evli olsun her gün biriyle yatsın bende memnun olurum" demez. Zaten neden istesin kadınlar tek ve yegane olmak isterler. E onunda iradesi olacak cennette sadece sen istedin diye herşey olmaz öyle cennet senin etrafında dönmez. En basit mantık hesabıdır bu. Allah bu yüzden bahsetmez bunu insan aklı idrak edebilir her ayette tek eşlilik varken ( Savaşta kocasını kaybetmişlerle ilgili olan ayet hariç (zira orada da ilişkiden bahsedilmez kol kanat germek için yapılan evlilik o)

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 12

• Ne kadar yaprah o kadar huri

0|1
    0|0
  • 72 nerden cikti? İmana gore belki 1 bazen hic.
    Namusuna sahip cikamayanlara verilmeyecek zina yaptiysan unut hurileri

0|1
    0|0
  • Burada sanki toplasan 5 kisiyle olmustur da 72'ye az diyor. Ayrıca huri kavramı senin sandıgın gibi degil.

0|1
    0|0
    • la toplasan 21 yıl yaşadık orası sonsuz bir hayat aynı şeymi?

• Değişik bir kardeşimizsin. İnşallah doğru yolu bulursun.

• Umarım sen de kendine göre dogru yolu bulursun.

• cennette canlar ne istese var ayetle hadisle sabittir istersen 1000. bir , n tane iste
    ama 1 tanesinin istediğin kılığa şekle pozisyona sokarsın diyerlerine gerek yok :D

0|1
    0|0
    • Ama karakter olarak başka kadın arayabiliyorsn bazen mesela sevecen tatlı sıcakkanlı bazende soğukkanlı kız isteyebiliyrosn ama senin dediginde mantıklıyımş

• Dünyadakiler orada değiştiremeyeceğimiz için değil miydi? Ben mi yanlış biliyorum yoksa :D

0|1
    0|0
  • öldük bitti bir o kaldı mk :))

0|1
    0|0
    • Haklısın onu orada artık anlarız neyin ne olacağını belki ateistlerinde dedigi çıkabilir yokta olabiliriz bakalım.

• İkisi de olmayabilir bir yaratıcı var bu kesin :) çünkü bir patlama olduğunda kaos olur düzen olmaz ve dünya kainat big bang adında bir patlamayla olduysa? Sence bunca şey bir patlamayla bir düzene girmişmidir? Bence bir el bombası bul pimini çek ve masaya koy bakalım ne olacak :)

• Banada saçma geliyo maddeden herşey diyor madde olacakta maymun şekline gircek ondan sonra maymunda insan şekline girecekte anlamsız.

• Huri olayını anlamıyorum baya baya sevişicekmiyiz

0|1
    0|0
  • Cennette huri cehennemde zebani var cenete gideceğinden eminmisin.

0|1
    0|0
    • Her Müslüman sonuçta cennete girecek öyle ya da böyle.

• Ama abi çoğu insan Allah'a yaranmaktan çok cehennem korkusundan ve de cennet için ibade ediyor buda bir gerçek.

• Allah için hiç bir şey gizli değildir kandıran kendini kandırır.

• espri yaptı kamiloviç

0|0
    0|0
  • o değilde hacı acaba cennette analdan yapmak serbesmi? asdaddads...

0|0
    0|0
  • cennette ot cekmekten bunları dusunmiceksin

0|1
    0|0
    • Keş miyim lan ben

• Şerefsize bak sanki daha önce gitmiş gibi konuşyor.

• tv izlediğin adamlar kaç kere gitti : DD paraları goturuyorlar ama : D

Yükleniyor...