Çocuk yetiştirmede anne ve babanın rolü neden eşit değil?

Özellikle geri kalmış ülkelere bakınca çocuk yetiştirmek annenin işiymiş gibi bir algı var.

Baba da en az anne kadar önemli değil mi?

Amsterdam Hava alanının erkekler tuvaletlerinde de bebek bezi değiştirme levhası var mesela. Çünkü bebek sadece anneye ait değil ve aynı sorumluluklara baba da sahip.

Çocuk yetiştirmede anne ve babanın rolü neden eşit değil?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü din ucubeleri kadını , yalnız mutfaklık, yataklık ve analık işleri ile algılıyor.. Erkek hayvan gibi gerinir , tıksınır, yer , yatar ve zevkini alır.

2|1
    0|0
    • alakası yok insanlar farklı özelliklerde doğmuştur kadınlar daha sabırlıdırlar erkeklere göre duygusal açıdan da daha güçlüdür ve o yüzden çocuk genelde anne ile birlikte vakit geçirir erkekde güçlü yapısından dolayı çalışır ve onlara hizmet eder ayrıca dinde mutfak yatak diye görev dağılımı verilmemiş böyle bir zorunlulukta yok öğren derim okumak faydalıdır...

• Teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

• genel olarak esit olmasi lazim eskidendi kadin cocuga bakar erkek eve ekmek getirir :) Bazi tanidiklarim var esi (erkek) eve erken geldigi icin yemek yapiyor cocugunu okuldan alip ihtiyaclarini karsiliyor :) Bu biraz sartlara bagli acikcasi eger bir kadin ev hanimi ise yemekte yapar cocuklada ilgilenir eside bir iste calisir gecim icin ama boyle oldu diye kaytarmak olmaz esine yine yardimci olmasi lazim :) Cocugu ile vakit gecirmesi lazim ihtiyaclarinda esine yardimci olmasi lazim sonucta biri anne biri baba dengelemek lazim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Sağlıklı bir çocuk, ancak anne ve babanın ortak sorumluluklarıyla yetiştirebilinir.

1|1
    0|0
  • Eşit olması lazım. Baba çocuk için çok önemlidir

1|0
    0|0
  • İnsanın doğası gereği kadın ve erkek farklıdır.
    Bu hem fiziksel hem zihinsel yöndedir.
    Hiçbir zaman bir kadın ne bir erkek gibi olur aynı şekilde bir erkek, bir kadın hiç.
    Sadede gelecek olursak bir çocuk gözünde baba güvenilir, sırtını dönebileceğin ve hiçbir zaman sana hasar vermeyen bir duvar gibidir. Ama o duvarın üstünden atlayamazsın.
    Lakin anne; Hayat veren, yetiştiren, senin sen olmanı sağlayan kişidir. Aklından geçenleri bile olabilir çünkü sen onun bir parçasısındır. Bu nedenle sen kendinden bir parça olan şeye ister istemez daha yakın olursun.
    Tüm bunlar olurken bunların olmasını da uzaktan baba kollar.
    Her ne kadar biz anlamaktan uzak olsak da.

0|0
    0|0
  • şimdi haklısın ama şunu diyeyim o gelişmiş ülkeler de çocuklar neden azıtıyor anne ve babaları çalıştığı için şimdi bizim ülkemizde genelde kadın evde çalıştığı için çocukla ilgilenmeyi yemek yapmayı temizlik ve caçaşır yıkamayı kendisine iş olarak üstleniyor şimdi kadın çalıştığında ise erkek de her işin ucundan tutmak zorunda kalıryor eşitsizlik şurada olurdu erkek çalışıyor kadında çalışıyorsa o zaman dediğin doğru ama kadın evde çalışıyorsa o zaman erkek dışarıdan para geitrdiği için erkeğin işi o kadının işi de bu işini gelmiyorsa miktir git o çok beğendiğin ülkelere bizde böyle

0|0
    0|0
    • İnsanlık olarak bakınca buradakiler azıtmış sanki ama sen bilirsin.

• ben dediğimi dedim bu benim düşüncem

• en başta çocugun beslenme kaynagı annedir. anneler çocuklarına karşı babalardan daha şefkalı davranırlar. harekeleri balarınkinden daha yumuşaktır. çocuklara zarar vermezler.

0|0
    0|0
    • Senin baban şefkatsiz davranıp zarar mı veriyordu? Ülkedeki erkekler babalık yapmayı bile beceremiyor diyorsun yani, asıl sorun bu zaten.

• yanlış anlamanı istemem mesele şefkasiz davranmak meselesi degil. annenin gösterdiği şefkatı yumuşaklı göstermekte anne kadar olamamasından dolayı. elbette her baba çogunu sever şefkat gösterir. ancak annenin verdiği sıcaklıgı veremez

• Bence bez değiştirmek bir zahmet annenin görevi olsun. Bu fıtrat meselesi, bu işler beceri ister. Hem ben bebekken, annem benim bezimi değiştirmekten ne kadar mutlu olduğunu her fırsatta dile getirir.. Bence ülke olarak bizi cağ gerisinde göstermeye calismaktansa ayni duygulari sen de hissetmeye cabala. Eminim cok daha kolay olacaktır.

0|0
    0|0
    • Erkeklerin bez değiştirmeyi bile beceremeyecek kadar aptal olduğunu mu iddia ediyorsun? Bez değiştirme fıtratı diye bir şey var yani?

• Bez değiştirmeyi zeka işi mi zannediyorsun? Yani burdan senin bu söylediklerini cikartman icin kendini yirtman lazim. Allah aşkına bez degistirmeyi bile işten sayiyorsan sen cocuk yapma. Ya da esinle otur sözleşme imzala tamam mi? Gorev dağılımı falan yap.. Ne garip insanlar var yahu

• "bu işler beceri ister" diyen sensin, ben değil

• Rolü eşit olamaz çünkü kadın bakım erkek ailenin bakım rolünü üstleniyor. Şöyle iddaa edebilirsin. Kadına yardım mutlaka edilmeli. %50'sini alamıyorsa en az %30'unu almalı ki evlat babaya da bağlansın, tanısın onunla duygusal bağ kursun.

0|0
    0|0
  • anne tabiatı çocuk yetiştirye babadan daha yatkın tabi bu babaları bu işten muaf tutmaz gerektiği zamanlarda anne kadar babada bu işle ilgilenir

0|0
    0|0
  • En zoru da o ya herkes anne baba olmaz allah kısmet ederse olursa evladım benim gibi rahat bir o kadar da sıkıntılı büyümecek büyük konuşmayım ama ben öyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • dün arkadaşla geziyoduk 1 yasındakı kızıda yanımızdaydı annesi işteydi arkadaş emzirme odasına daldı cocugu temizledi bende şok oldum :D
    yalnız anne bile cocugu kreşe veriyosa baba baksa noılur

0|0
    0|0
  • anne daha iyi bilir ne yapacağını

0|0
    0|0
  • 1 arada kultur farki var elin gavuruyla bizi kiyaslamak yanlis
    2 turk toplumu islamiyetten once cocuklarla ilgilenme isini sadece kadinlara birakmisti musluman olduklarinda islamen yasak olmasina ragmen bu gelenek devam etti ve edlliyor

0|0
    0|0
    • Kültür farkı değil medeniyet farkı. 100 yıl önce onlar da bizim gibiydi.

• Geçmişte kalmayı bırakın bence. Günümde Avrupa insanı medeni, ortadoğu insanı ilkel. Siz yerinizde sayarken adamlar uçtu, kendini kandırmayı kes.

• Tuvaletlerinde oturma organimi yikamaya musluk bulamadigim medeniyetin ben taaa... elinde bidonla dolasmak sorunda kaliyon ya, yazilan kizlar oluyo tam pas vercen o anda aklina geliyo isini gordu wc de yikamadan cikti o pislik munasip yerine de bulasti vs. Miden bulaniyo s.. carim ben oyle medeniyete igrenc igrenc bide yalama yalatma olayina bayiliyolar ooooğggk

• Çünkü erkek güçlüdür ve rolü ailesinin rızkının peşinden koşmaktır. Allah annenin içine öyle bir sevgi koymuş ki bu sevgi dünyadaki herşeye bedel, buna anne sevgisi diyoz..

0|0
    0|0
  • Evet bu amerikada da var

0|0
    0|0
  • Orası öyle ama aile içinde bir iş bölümü yapmak gerekiyor. Ya anne çalışacak baba ev ile ilgilenecek ya da tam tersi. Tabiki tamamen boşveren babalar yanlış yapıyorlar.

0|0
    0|0
    • Çoğu zaman ikiside çalışıyor, 2016'ya hoşgeldin.

• 😂😂😂😂Çocuk aile sıcaklığından mahrum kalıyor. Hep bir eksiklik oluyor ister istemez. Yoksa yanlış anlama kadınların çalışmasını destekliyorum normalde😌

• eşit değil anneler daha çok değer veriri

0|0
    0|0
  • Dogada bile anne büyütür kanun boyle

0|0
    0|0
  • Anne öğretici şefkat gösterici, baba sorumluluk sahibi ilgilenen kişidir her zaman niye erkeklerin sakalları var gibi birsey olmus bu soru biraz düşündüğün zaman anlarsin aslinda

0|0
    0|0
    • Cinsiyet rolleri inan doğasıyla alakalı değil, bu yüzden iki soru çok farklı.

• Okumazsam olmaz arkadaşım, ilk seni tedavi etmem gerekiyor ve inan bana beyin ameliyatı kadar zor olucak.

• Terapi saçmalığına inanmıyorum, uğraşma boşuna :)

• . ok haklısın ataerkil toplumun bir ürünü

0|0
    0|0
  • Çünkü babanın rolü bu değil. Ev geçindirmektir asıl görevi. Annenin asıl görevini baba yapmaz. Baba olanın, ev reisinin görevini de anne yapmaz. Tabiat kuralıdır ve hayvanlarda da böyledir. Ama hayvanlașan kapitalizm insanları düzenine köle etmiştir. Borç yükü ile yaşayan toplumlarda kadınlar da çalışmak zorunda bırakıldığı için çocuklar kreşe gönderiliyor. Görev kreş yetkililerine düşüyor yani.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 1

• Cunku bizim buralarda adamlik okuzlukle sevismekle obla bunla oldugu icin ne anlarlar allahin cahilleri anca kc devirip yatsinlar kari kiz kessinler etsinler anca yapmasini bilirler yani nefret ediyorm

0|0
    0|0
Yükleniyor...