Kendimden Nefret Etmekten Yoruldum?

18 yaşındayım. Biliyorum böyle sorunları çok duydunuz. Belki basit küçük geliyor kulağa. Ama bunları söyleyecek kimsem yok. O yüzden birine söylemiş gibi buraya yazıp bırakıyorum. Boyum 1.55 kilom 65-68. Ne kadar uğraşsam da kilo veremiyorum. Beceriksizin tekiyim. Küçük bir yerde yaşıyorum. Okul değiştirdim. Ve hiç arkadaşım yok bu okulda. Bir kedim var. Yalnızlık hissettiğim için onu almayı istemiştim. Annemi bu yüzden ikna etmistim. Annem babam ayrı tek cocugum. Annemle yaşıyorum. Ben eskiden mutluydum biliyor musunuz? Küçükken yani daha küçükken. Zayıftım. Beni seven insanlar etrafımdaydı. şimdi ölsem cenazeme parayla adam tutarlar herhalde.
Zaten en ufak bir şeyde ağlayan üzülen kırılan biriyim. Belli etmemeye çalışıyorum. Ama arkadaşsız olmak zor. Çok gürültücü bir sınıftayım. Geçenlerde sessiz olmalarını söylediğimde biri bana burada hiç arkadaşım olmadığını bu yüzden konuşmadığımı söyledi. Sanırım insanlar beni sevmiyor. Ne yaptığımı ya da yapmadığımı bilmiyorum ama sevmiyor. Kısayım şişmanım arkadaşsızım. Bir sevgilim olduğunda ya da sadece görüştüğümüzde mesajlaştığımızda insanların o iki arabanın arasından geçebilecek misin? ya da kaç kilosun? Seni kaldırayım mı? Gibi sözlerinden sorularından bıktım. Bu yüzden hayatımda kimse yok. Psikolog olmak istiyorum. Ama kendi sorunlarıyla baş edemeyen biri bir başkasına nasıl yardım edebilir ki?
Ne dersiniz ne soylersiniz bilmiyorum. Ama içimden kendime bile söyleyemediğim şeyleri ağlayarak buraya yazmak zorunda kalmak istemezdim. Hepinizden özür dilerim.

0|0
11|11

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel kardeşim. Kilo verince tüm sıkıntılarının sona ereceğini düşünüyorsan sızlanmayı bırak ve yarın diyete başla. Anladığım kadarıyla fazla şişman da değilsin. Biraz spor ve diyetle bu sorunu aşarsın.

Arkadaşsız kalmanın falan bir önemi yok aslıda. Sevip sevebileceğin bir kişinin eksikliğini yaşıyorsun/hissediyorsun. Gönül işleri sandığımız kadar kolay değil. Seni hayata bağlayıp, ayaklarını yerden kesecek ve yaşama tutunmanı sağlayacak kişi elbet çıkar karşına. Dönemsel yaşadığını ve geçici sıkıntılarla boğuştuğunu unutma. Sevgiyle kal 😊

0|1
    0|0
    • İnşallah dönemsel bir durumdur dediğiniz gibi ve atlatirim

En İyi Kız Görüşü

• Biliyor musun senin yerinde olabilmek için sabah akşam ağlayarak dua edenler var. Tamam belki annen ve baban ayrı olabilir ama hâlâ senin yanındalar. Dön bir bak etrafına milyonlarca yetim var.

Kışın eksi derecelere düşen hava şartlarında sen sımsıcak yatağında yorganının altına girip yatarken bunu sadece 1 kerecik yaşayabilmek için saatlerce sessizce ağlayanlar var kuytu köşelerde.

Kendini kilolu görüyorsun değil mi? 60 kilo olmak bir dehşet olmalı! Aman Allahım! Peki ya tekerlekli sandalyesinde kendisinden büyük bir ümitle belki biri bana protez yardımı yapar diye bekleyen miniğe ne demeli? 1 kere bile doyasıya oynayamamış senin o umrunda bile olmayan ama onun için bir cennet olan çocuk parkında. Koşarak sarılamamış babasına. ya da okula tek başına kendi ayakları üzerinde kendine güvenerek gidememiş.

Haysiteysiz karakterlere sahip evlatları yüzünden huzur evine tıkılan ve aile hasretiyle yanıp tutuşan anneler babalar var. Halbuki senin annen sana bir seslenişin kadar uzakta. Aynı şekilde baban da bir aramana bakar.

Yalnızmışsın ya hani sınıfta, sevgili olduğun insanlar seni taşıyayım mı diye dalga geçiyormuş, bütün sevdiklerini ailesini kaybedenler bir gün belki geri gelir diye hergün mezarlarına ziyarete gidiyorlar."Biliyorum, beni bırakmayacaksın geri geleceksin." diyor annesinin mezar taşına bakarken henüz hayatın ilk harfini bile bilmeyen üstelik senden senelerce küçük o çocuk.

Taa doğuştan olan görememek var duyamamak var yavaş yavaş ölüme terk edilmek. Geceleri sen kulaklığından şarkılar dinleyip kiloluyum ya da yalnızım diye sızlanırken bombaların ardı ardına patlamasını dinleyen insanlar var şu hayatta.

Gerçekten de çok zormuş be yaşadıkların arkadaşım. Çok zormuş.

0|0
    0|0
    • Herkes kendine göre zorluklar yaşar bir başka sorunun olduğunu düşünmek kendi problemlerimi yok etmiyor. Herkesin sorunları var. Kıyaslayamazsin

• Elbette herkesin sorunu sorunları var ama buradaki püf nokta beterin de beterinin var olduğunu bilmekte. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsındır. Lütfen senden daha zor durumda olanlara bak. Kendini yıpratarak bir yere varamazsın çünkü.

Erkekler Ne Diyor 10

• Üzüldüm senin adına... durumuna değil öyle kötümser oluşuna... başkalarının seni küçümsenesinde onlara yardım ederek kendine kötülük edişine üzüldüm... hiç kimse mükemmel değüldir... çok güzel olan çok kişinin sıkıntısını çeker. Her zaman davranışı hatasız olmalıdır Vs.. çok kişi ile uğraşmak, çok arkadaşı olmak menfaat kalabalığıdır daha çok. Sen kendin olmayı sevmelisin. Kendine önce sen iyi davranmalısın. Sen kendine iyi davranarak kendini iyi yapmalısın. Şöyle otur bir köşeye al eline kalemi... problemlerini ve çözümlerini yaz... problemlerinin temelini ilkini kilo mu oluşturuyor. Önce ondan başla. Ama hep pozitif olmalısın. Küçük yaştaki tombiş kızların mutluluğunu gözlemle oyun parklarında... kilona göre kıyafet giyin.. ama kendine mutlaka hep iyi davran... insanları çokda umursama. Ekmeğini onlar mı veriyor? Gecelerini onlar mı paylaşıyor? Hayır. O zaman takma onları... çare sizsiniz. Çare sensin. Hadi gülümse olurmu lütfen. Her şeyin değiştiğini göreceksin...

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim inşallah zamanla anlatabilirim kafana o kadar takiyorum ki

• Lan şunu bir kafanıza sokun güçlü olun Allah dan başka kimseye ihtiyacınız yok kiloluyum diyosun git çık koş 1 saat jog at aynı ilde olsak gel benle çık dicem ama değiliz lütfen güven kendine kafandan birilerine ihtiyaç duygusunu at

1|2
    0|0
  • Evde spor yap ve yemek yeme nası veremiyosunuz anlamıyorum yemek yeme bu kadar basit karnın ağrısın ama yeme

0|0
    0|0
  • Yalnizlik zordur halinden gayet iyi anliyorum
    ama biliyorum ki beterin beteri var. Halimize şükretmeliyiz.
    arkadaşa felan ihtiyacin olursa her zaman mesaj atabilirsin bana.

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim çok naziksiniz

• Hayatını kendin için yaşa başkaları ne der neyine bakar bunları düşünürsen zaten hep mutsuz ve yalnız olursun

0|0
    0|0
  • Bence okumana bak, hayalini gerçekleştir ve onlara haddini bildir. Emin ol büyüyünce değişeceksin, daha zayıf ve güzel olacaksın, erkekler sana bayılacak, bunları unutma
    Sadece kendinle barışık ol ve oku, oku, oku

0|0
    0|0
  • Boşver kardeşim yalnızlık en iyisi, bizdede var

0|0
    0|0
  • 18 yaşındasın moruk bu neyin derdi?

0|0
    0|0
  • dinlenerek nefret et daha az yorulursun

0|0
    0|0
  • Bana dök icjni

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Neden insanların "güzel" dediği güzellik anlayışına kendini tabi tutuyorsun ki? Herkes zayıf ve uzun olmaz, olamaz. Kilon çok çok fazla değil, sağlık sorunun da yoksa bence hiç problem etmemelisin. Kendini yıpratmaktan başka bir işe yaramaz bu çünkü. Daha sıcakkanlı ol, insanları sevmiyor olabilirsin ama sevgi olmadan yaşayamazsın bunun için sevmelisin, sevmeye çalışmalısın.

1|1
    0|0
    • Aslında insanları seviyorum ama çevremdeki herkesin daha yakın olduğunu birileri var ve ben kimsenin arasina girmek istemiyorum bu yüzden yalnız kalıyorum

• Diyetisyene giderek ideal kiloya kavuşabilirsin. 130 kiloluk insanlar 50-60 kiloya düşüyor sen neden düşemeyesin? Kendine bak, inan o zaman kendini çok iyi hissedeceksin. Saçlarını boyat mesela, alışverişe çık BB krem, ruj, dudak kalemi gibi şeyler al. Bir oje bile seni mutlu edebilir. Kilo verdikçe giyim tarzını değiştirebilirsin. Hepsi senin elinde. İsyan etmek yerine işe koyulabilirsin. :)

0|0
    0|0
    • Giyim tarzı saç ve makyaj konusunda iyiyimdir saclarimin arka kısmı mor şu an :D ama kilo konusunda yeterli iradeye sahip değilim sanırım güzel başlıyorum ama devam edemiyorum

• Neden kendine haksızlık ediyorsun tatlı kız? Neden sadede kiloların ile insanların seni yargılamasına izin veriyorsun

0|1
    0|0
    • İşler öyle yürüyor. Takma desem de takiyorum kafaya elimde değil

• Tesekkur ederim :)

• Unutma ben hep burdayım, mesaj atsan yeter 😇

• Okudum da İki cümlenden biri şimanlık ile ilgili yani özgüven problemi
    Sıkı bir diyet lazım ardından yeri yerinden oynatırsın tek derdin birkaç kilon rahatla senin sorunun yok :)

0|0
    0|0
    • Özgüven problemim hep vardı. Kendimi sadece aynadan gorduklerimle aglatirim biliyorum yanlış ama daha iyi olmak istiyorum ve basaramiyorum

• Boyun kilon oranlanınca çok da kilolu sayılmazsın bu dert niye
      Ben kilo aldığımı farkedince ekmeği kesiyorum kahvaltıyla duruyorum yersem de yarım porsiyonu geçmiyor böyle böyle kısıtlarsan kendini başarırsın :)

• Seni kilonla yargılayan çevrede arkadaşının olmaması çok da kötü bir şey değil. Lisedesin sanırım mezun olunca bir şey kalmaz geçiyor hepsi

0|0
    0|0
  • Salla

0|1
    0|0
  • Merak ettim internetten tanışıp arkadaş olduğun insanlar yok mu?

0|1
    0|0
    • Olsa da bir ortamda yalnız kalıyorum insanlar eğlenirken elimde telefonla o etki olmuyor

• Bunlar hallolabilecek sorunlar
    Kilo mu veremiyosun? Diyetisyene git spora git.
    Arkadaşın mı yok? Biraz dışa dönük ol illa ki birini bulursun
    Ruh galin mi kötü? Psikoloğa git

Zaren 18 yaşındasın gez dolaş

0|0
    0|0
  • bence böyle düşünme düşünürsen yapamazsın hayata karşı direnmelisin kimsenin lafını takma kendin ol elbet birgün seninde arkadaşın olacaktır.

0|0
    0|0
  • bende şişmanım arkadaş olabiliriz?

0|0
    0|0
    • Ben herkesle arkadaş olmak isterim benimle arkadaş olmak isteyen :)

Yükleniyor...