İslamın En Büyük Düşmanı Kimlerdir Sizce?

İslamın En Büyük Düşmanı Kimlerdir Sizce?

• Ateistler
    8% (3)5% (2)6% (5)Oy Ver
  • İslamı Çıkarlarına Göre Yorumlayan Yobazlar
    46% (18)39% (16)42% (34)Oy Ver
  • 2 Ayet Bilmeyip İslamı Küfürle Savunmaya Çalışanlar
    10% (4)0% (0)5% (4)Oy Ver
  • Yahudiler
    8% (3)20% (8)14% (11)Oy Ver
  • Hristiyanlar
    0% (0)2% (1)1% (1)Oy Ver
  • Ayetleri ve Sureleri Olduğu Gibi Değil İşine Geldiği Gibi Yorumlayanlar
    21% (8)17% (7)19% (15)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    7% (3)17% (7)13% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Cevap veremedigim arkadaşlar k. bsın bu kadar cevap geleceğini tahmin etmemiştim.

0|1
10|25

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• İslamı Çıkarlarına Göre Yorumlayan Yobazlar
    Ayetleri ve Sureleri Olduğu Gibi Değil İşine Geldiği Gibi Yorumlayanlar
    2 Ayet Bilmeyip İslamı Küfürle Savunmaya Çalışanlar
    Bu 3 şeref yoksununu keşke tek şıkta yazsaydın, hepsi beraber helak olacak zira

1|1
    0|0
    • Ben yahudiden, ateisten, hristiyandan nefret etmem ama bu sözde Müslüman geçinen şahıslardan nefret ve iğrenti duyuyorum onlar yüzünden İslam dışardan başkalarına kötü görünüyor.

• Aynen aynen. İslam'ı yamultuyorlar kafalarına göre. Pislikler.

Erkekler Ne Diyor 24

• islamı çıkarlarına göre yorumlayan yobazlar din sömürúcüleri dinle makama gelenler dinle mevki sahibi olanlar vs vs

1|1
    0|0
  • Kötülük insanın içindedir, dinle hiçbir bağlantı kurulamaz. Bunun farkında olmayan herkes, her dine saldırabılır. İslamın en büyük düşmanı ise saygısızlık ve hoşgörüsüzlüktür diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Islamin en büyük düsmani ne yahudiler, ne Hristiyanlar, ne Ateistler neden kendi cikarlari icin yorumlayanlardir.

Islamin en büyük düsmani hakkikatin kendisidir, Bilimdir islamdin düsmani, Egitim dir Islami düsmani, Sorgulayan bir birey, düsünen herey kabul etmeyen insanlardir Islamin düsmani baska birsey degil.

1|0
    0|0
  • ateistler islama yönelik değil tü dinlere karsıdır zaten.

içinizde ne ararsan var sözde muslumanlar tecavuzcu muslumanlar hırsız muslumanlar zina edip gusul alan muslumanlar .. sonucta adı musluman işte hepsinin.

1|0
    0|0
    • Ateist sayfalarına bazen bakıyorum da diğer dinlere karşı hiçbir şeyleri yok direk İslam'ı kötülüyorlar bu huyunuz çok yanlış eğer ki ateistlik tüm dinleri yok saymaksa sadece İslam karşıtı değil tüm dinlere karşıymış gibi davranılması gerektir.

• egerki bir hint ateist sayfasına girersen onlarda oranın dinine yönelik eleştiri yapacaklardır. dalga gececeklerdir. .. Aslında gercekten ateistliği benimseyenler kendi olayına bakar kimseye karısmaazlar cunku hiçbir şeyin dogrulugunu insan aklı kanıtlayamaz bu konuda ..

• Bende öyle düşünüyorm gerçekten ateizme inanan biri kimseye karışmaz çünkü kabullenmiştir ama İslamı kötülemeye çalışanlar içnide halen şüphe olan ve halen Müslüman olmak için aklı karışanlardır.

• İslamdan nefret eden her birey...

İnanın yahudi olmasına rağmen islamı beğenenler var

1|0
    0|0
  • müslümanlardır :)

1|1
    0|0
  • Kediler

1|0
    0|0
  • İslama önem verdiğiniz kadar insana önem verseniz sorun kalmazdı, insanlığın en büyük düşmanı da dinlerdir.

2|0
    0|0
    • İslam zaten insana değer veren bir dindir.

• Cehalet diyoruz zaten benim koydugum şıklara baksan zaten cahil Müslümanları eleştirdigimi anlarsın. Ama sen direk İslam'a saldırıyorsun.

• Ben islama değil dine saldırıyorum, dünya üzerindeki her din gereksizdir, dinler insanlara acıdan savaştan, geri kalmışlıklardan başka başka hiç birşey getirmemiştir. Avrupalılarda bizim kadar dinden çok çekti, kiliselerin keyfi yargılaması, keyfi idamları, keyfi insan yakmaları , mucitlerini idama mahkum etmesi. Ortaçağ avrupasında onlarda da durum buydu, yolsuzluk alıp başını gitmişti, saraydakiler ve din adamları servetine servet katarken halk cahillik ve fakirlik içinde yüzüyordu. Derken uzunca yıllar süren başkaldırı ile birlikte kiliseye karşı başlatılan savaş sonunda kiliseler yenildi ve sonunda din ile devlet işleri birbirinden ayrıldı, derken rönesans ve kalkınma dönemi başladı.

• İslamı çıkarına göre kullananlar en çok, dine dinsizden zarar gelmez

1|1
    0|0
  • G: İslamin kendisi

1|0
    0|0
  • islamın kendisi

1|0
    0|0
  • yobazlar

1|0
    0|0
  • Şeytan

1|0
    0|0
  • cahil müslümanlar

1|0
    0|0
    • Bencede öyle onlar yüzünden İslam kötü göstermeye çalışıyorlar.

• yani hem çabuk kandırılırlar tam olarak bilemezler yanlış anlatırlar falan filan

• toplar

1|0
    0|0
  • islamın en büyük düşmanı onu anlamayanlardır ya da anlamamak için direnenlerdir.

1|0
    0|0
  • Bize Kuran yeter degip hadis inkarciligina soyunanlar. Su zamandaki İslam icin en buyuk tehlike.

1|0
    0|0
    • Her hadise de inanmamak lazım ama Sünnet inkar edilemez. Namaz dinin direğidir ve namazın nasıl kılındığı Kuran-ı Kerim'de yazmıyor diye kılınmaması kadar saçma birşey yoktur.

• Aşırı emek harcanarak ve aşiri titizlikle bulununan hadisler belli , tabiki de her hadise inanmiyoruz ama sonucta elimizde saglam kaynaklar var. Şıklarda olan seçenekler her devirde vardi ama bu Hadis inkarciligi yeni turuyen bisey. Bunu yapanlar belli yaptiranlar belli. ilk once hadisten suphelendirip sonra Kuran-i Kerim uzerinde calismaya baslicaklar.

• İslamın düşmanı yine kendisi
    içinde bölünmeler oldugu sürece başka düşmana gerek yok

0|0
    0|0
  • islam bilmeden islam adına konuşanlar kadar kimse zarar veremez dünyada islam kadar insan haklarına duyarlı demokratik bir ölçü yoktur ve dünyada hiç bir zaman islam kurları uygulanmamıştır

0|0
    0|0
  • Cehalet...

0|0
    0|0
  • Bizzat biz İslam ülkeleri 😏😏

0|0
    0|0
  • 2. yaptım ve 6. yı da ekliyorum zaten ikisi neredeyse aynı kapıya çıkıyor

0|0
    0|0
  • Beyaz parti

0|0
    0|0
  • İman etmiş gibi görünen ama içinde fırtınalar kopan münafıklardır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Kendisi

1|0
    0|0
  • islamın en büyük düşmanı müslümalar. ben şu ana kadar ciddi ciddi bilen objektif bir müdlüman görmedim herkes koyun herkes menfaatçi

1|0
    0|0
    • Bende öyle düşünüyorum 2 ayet bilmiyorlar ondan sonra youtube'da bakıyorum biri İslam'a laf atıyor sözde Müslüman olan arkadaşımız ana-bacı söverecek İslamı savunuyor ironiye gel.

• ama sorsan gerçek islam bu gerçek islam şu derler. ben hiçbir islam ülkesinde bu dediklerini göremedim o kişilerde de bunu göremedim. islam hakkında dedikleri şey bir ütopya mı yoksa insanlar sadece cehennem korkusundan mı iman ediyor

• Allaha şirk koşanalr var olduğuna dair kanıt isteyenler. Gözler görmez mi Allah'ın verdiği nimetleri yer , gök, ağaçlar , bile Allha secde ederken insanalrın inanmaması çok kötü bir durum.

1|0
    0|0
    • Bazı insanlar bilimle yaklaştığı için ve Kuran-ı Kerim'e sünnete tam olarak yönelmedigi için ister istemez aklı karışabiliyor.

• ben araştırdım benim dediğim doğru bekle atıcam şimdi sana

• Şöyle bir değerlendirme de yapılabilir: Tıp ilmine göre, çocuğun ağlaması artı bir puandır. Akciğerlerin açılmasına vesile olur. Çocukların ağlama reflekslerinin çokluğunun bir hikmeti de, yeni hayatta ilgili reflekslerin gelişmesine katkı sağlamak olabilir.

Bu sebeple, şeytanın dokunması, hayattaki imtihanı simgeleyen bir olay olduğu gibi, aynı zaman da tıp ilminin ön gördüğü -hatta daha bilgisine ulaşmadığı- hikmetleri ifade eden simgesel bir hakikat da olabilir. Bu sebeple, ağlamayı iyiliğe veya kötülüğe işaret çıkarmanın bir dayanağının olmadığı kanaatini taşıyoruz. Zaten masum çocuklara hep güzel olarak bakmak ve geleceklerini öyle ümit etmek gerekir.
      Böyle diyor işte ama hocanın eksikliği var tabi.

• Bu söylediğin şıkların hepsi

1|0
    0|0
  • B C ve F dedim..

1|0
    0|0
  • Ateistler kimse dememiş sevindim

1|0
    0|0
  • Cahiller

1|0
    0|0
  • Yobazlar, cahiller, işine geldiği gibi yorumlayanlar

1|0
    0|0
  • İslami çıkarlarına göre yorumlayan yobazlar ve "Allah" kelimesini duyunca kendinden geçen koyunlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...