Herşey detayda :( ?

Yaşım burada yazandan küçük. Ne işin var burda derseniz ben bu hesabı bu soruyu sormak için açtım.

Uyum problemi yaşıyorum. İnsanlarla olan iletişimim zayıf. İnsanlara ihtiyaç duymuyorum. Kendimi sosyalleşmek gereğinde hissetmiyorum.
Insanlar ise bunu anlamayıp sürekli çekingensin deyip duruyor. Hayır cidden bu ikisi çok farklı.
Ben tuhaf davranıp tuhaf konuşmaya bayılan biriyim. Bir patatesin neden patates olduğu hakkında saatlerce konuşabilirim. Kendim gibi bir arkadaş buldum. Bütün gün resim çizip saçmalıyoruz acayip eğlenceli.
Diğer yaşıtlarım ise erkekler giysiler okul dedikodular öf kusasım geliyo onların yanında.
Ailem beni anlamıyor. Sürekli beni psikoloğa götürmeye çalışıyolar. bir problemim yok. Yalnızca biraz uyumsuzum.

Ve birde okul baskısı. Bana uzaylı lakabı takıldı ilk başta umrumda olmadı çünkü umursamaz bir karaktere sahibim. Ama bu sefer sürekli kötü biri olduğum hakkında konuşup duruyolar. İlk başta o da umrumda olmadı ama bugün onların konuştuklarını duydum ve onları susturdum.

Okulumu çok sıkıcı buluyorum bütün derslerde uyuyorum öğretmenler bile bana sorunluymuşum gibi davranıyolar

Kendimi oraya ait hissetmiyosam suçum ne ki? Kendimi hiçbir yere ait hissetmiyosam...

Beni üzen şey insanların bunu anlamaması.

0|0
38

En İyi Erkek Görüşü

• Benim kardeşimde aynı senin gibi herkesten farklı olmak bir azınlık değil özel olmaktır insanlarla uyum prolemleminin olmasının sebebi farklı kafalar da yaşamanız umarın senim gibi özel insanlarla karşılaşırsın bu durumu dert etme yaş ilerledikçe taşlar yerine oturur.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim :)

• Bemi çok fazla eleştirip kendinden soğutuyolar resmen. O yüzden tanımadığım insanlara sormak istedim. Haklısın buu dert etmemeliyim :)

• Onların derdi soğutmak değildir yardım etmektir buna inan.

En İyi Kız Görüşü

• ben de böyleydim. ortaokul döneminde arkadaş ihtiyacı hissetmemeye başladım. kız meslek lisesine gittim ordaki kızlar da hep böyle sıkıcı konuşmalar yapıolardı. ben daha masum daha samimi daha mütevazi karakterlerle arkadaş olmayı tercih ederim. öyle bir arkadaş bulmuştum. onla takıyoruz hep diye diğer kızlar aramızı bozup hocaları kışkırttılar hocalar da arkadaşımın ailesini kışkırttı sonuç olarak da taşındılar ve görüşmüoruz. şimdi ünivrsiteye başladım burda da hep gruplaşmalar var gruplaşmanın temelinde ders notu çıkarcılığı veya arkadaş çıkarcılığı var sakarya üni. yi bu yüzden sevmiorum sosyal aktiviteler de değil o yüzden sosyalleşemiorum da. bir arkadşaım vardı sadece okulda görüştüğüm o da ben yüksek not almıyım finalden diye yanlış bilgi verdi bana. kızınca da sınavdan sonra ağlayıp duygu sömürüsü yaptı ve yanlış anladığını benim suçlu olduğumu söyledi. erkek arkadaşım var o çok tuhaf biridir ama aşırı zekidir ve onun arkadaşlıklarına çok imreniorum erkekler kızlardan daha iyi arkadaşlıklara sahip. sonuç olarak çok boş insanla muhattap olacğaına öz dolu insanlarla delir.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler aslında bende hiç takmazdım bu durumu ama bugün nasıl üstüme geldiler anlatama

• ben de çok çektim okul hayatımdan. ailem de bana bu yüzdne baskı yapıodu. ama ne yapayım ben de böyleyim. arkadaş olacğaım insanla ortak zevklerim olmalı ve çıakrcı olmamalı. ama kızların çoğu öyle. hele üni de yıkılıyorlar.

• Benim de ailem çok üstüme geliyo. Sorunlu olduğumu ima etmeye çalışıyor sürekli çevrem. Sıkıldım anlamıyolar

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• Bence anlasalar bile çözümü yok çünkü bir sistem mevcut kardeşim okula gidicen gelicen okul biticek işe gidip gelicen yani sistemin dışında hareket eden birini gördiklerinde eleştirirler ön yargılı olurlar bence huyunu suyunu değiştirme ama geleceğin için derslerine önem ver sonuçta sistem yıkılmaz bu saatten sonra yaptıklarından düşüncelerinden vaz geçme seni sen yapan şeyler bunlar tabiki akıl ve iradenide işin içine kat insanların ne dedigi pek önemli değil sürekli birşey diyenler olacaktır

0|0
    0|0
  • Anlatmanada gerek yok devam et , ama derslerinede calis , baskalarin muhtac olmamak icin bende yanlizligi sevenlerdenim , guzel bir hayat kurman icin oku

0|0
    0|0
  • Aynı bensin ama. Ama ben bütün derslerde kitap okuyorum. Ve en kötü yanım gerçekleri söylemek :)

0|0
    0|0
    • Bende tüm derslerse resim çiziyorum :)

• Kalabalık olan heryer bence saçma sapan. İnsanlar kalabılığı bulunca sürekli bir kendini iddaa etme girişiminde bulunuyo. Bende yapay hareketlerini izliyorum onların

• Şahsen kalabalık ortamı sevmiyorum bende. Başımı ağrıtıyor her taraftan ses ne bu ya çekil doğaya oh mis böcek sesleri, kuş sesleri ve akan nehir daha ne olsun.

• Sana oryantasyon kursu verelim ;)

0|0
    0|0
  • napabiliriz.

0|0
    0|0
  • Benim karakterime uyuyorsun

0|0
    0|0
  • her şey detaydada, o detayı kim okuyacak sorun orda işte...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Belki haklisin belki gercekten hic bir sıkıntın yok ve anlam vermek güc senin icin ailenin bu sekilde endise etmeleri.. ama psikolog yardimi almak illaki ciddi anlamda bir sıkıntı olmasina gerek yokki belki hayatindan memnunsun ama bunu tek basina anlatamiyorsan cevrene ailene ozaman belki psikolog sana destek eder senin gercekten bir sıkıntın olmadigini bir prof. Tarafindan da onaylamis olursunuz. Ve bence okulu sevmemen basli basina ele alinmasi gereken bir durum cunku hayat sartlari modern cag dedikleri zamani cok degisti biyerlerde ilerde calisabilmen icin en ufak bir belgeye diplomaya ihtiyacin olacak ve økonomi øzgurlugun olacak. okula bagli kalman dilegiyle kendine iyi bak 😊

0|0
    0|0
  • Namaz kıl.

0|0
    0|0
Yükleniyor...