Dini nikahta kadın neden boşanamaz?

Erkek 3 kere boşol derse boşanmış olunuyor ama kadın bosayamiyor. Neden?

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınında boşanma hakkı var
    İslamda kadının boşama hakkını doğuran bazı sebepler var eğer bunlar gerçekleşmiş ise bir müftünün ya da bir alimin yanına gidin ve kocanızı çağırısın konuşsun, şartları yerine getirmrezse hoca seni BİR TALAK İLE BOŞAR
    Bu bir talaktan sonra iddet süresi içinde sen razı olup dönmezsen artık nikah biter.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadin 3736373. Planda cunku

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Yanlış bilgi.
    Dini nikah esnasında 3 talaktan birini kadın eşinden talep edebiliyor. Erkek eş bu talebe olumlu yanıt verirse kadının bir adet boşama yetkisi oluyor.

0|0
    0|0
    • Anlamadım

• Devamlı karşındakinde suç bulmaya çalışıyorsun, öyle bir şerefsizse neden evlenesin ki?

• Hayır günümüzde de birçok kişi ( genelde kadın ) evlendikten sonra farkedip pişman oluyor bu konumda ne yapacağını merak ediyorum

• Dini nikahta kadına söz hakkı yok :)

0|0
    0|0
  • çünkü islamda kadın insan olarak bile görülmüyor damızlık inek misali hizmetçilik yapsın-yavru versin-tatmin etsin

0|0
    0|0
  • aslında tam öyle değil iye biliyorum ben. kadın boşanmak için haklı gerekçe gösterebilirse boşanma hakkı oluyor ama erkeğin gerekçe göstermesine gerek yok

0|0
    0|0
  • isterse ni, kah yaparken o hakkı alıp boşama hakkıda elde eder ama kadınlar biraz daha duygusal ve anlık kararlar verebilir genel olrak o yüzden

0|0
    0|0
  • erkek içinde o kadar kolay değil o kadını geri almak istese hülle var ve hülle başkasıyla sadece nikah kıymak değil gerdeğe de girmek demek. yani erkek içinde ağır yanları var.

0|0
    0|0
  • Evlilik esnasında eş izin verirse rızası olursa şahitler huzurunda beni eşim bosayabilir lafı geçerse hakkın oluyor bir kere..

0|0
    0|0
  • Lütfen soruyu dini bilgisi tam olan ve mantıklı bir şekilde açıklayacaklar cevaplasın.

0|0
    0|0
  • Kadınlar yapışkan gibi:)
    Ayrılmak istemiyorlar:)

0|0
    0|0
  • Allahın işine akıl sır erilmez. o ne istiyorsa o oluyor nede olsa...

0|0
    0|0
    • Allahın işine akıl sır erilmiyorsa. Dini nasıl öğrenicez?

• Akıl yaşta olmaz. Başta olur :)

• @DüşünürKişi aferim. müslüman dediğin böyle olur ;)

• Dinimizde kadinin öyle bir hakki yok...

0|0
    0|0
  • Diş macunu için 8 saat hakaret eden bir yaratığa irade hakkı tanisan pohunu çıkarırdı

0|0
    0|0
  • kadınlr insan yerine bile konmuyor..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İslam düşmanları toplanır şimdi
    Loading %58...

0|1
    0|0
  • Welcome to the islam

2|0
    0|0
  • Dini nikah mı kaldı artık

1|0
    0|0
  • Kuranda mi yaziyor bu

0|0
    0|0
  • Dini nikah öncesi eş adayından altın istemek yerine bir talak hakkı iste, belki iş görür

0|0
    0|0
Yükleniyor...