Çocuğunuz olsa dahi kimsenin hayatına karışmayın?

Küçük yaştan beri ailem beni çok kısıtladı. İlk okul başarım çok yüksekti işte o zamandan sonra hersey onların istediği gibi şekillendi. Başarımdan gururlanmayan ailem bir gün olsun okuluma gelip ögretmenlerimle konusmadI bile. Okuluma yuruyerek tek başına ve cebimde 1 kr para olmadan giderdim. İlk okulda 3 senede 12 tane sınıf öğretmeni değişti. Ve o üç sene benim için başarımin sona ermesiydi. Orta okul zamanı enistemin calistigi yere ise başlatıldım okuldan çıkıp haftalik 30 TL'ye deliler gibi çalışıyordum. Liseye başlayacaktım işte çalışırken 340 puanla beni meslek lisesine yazdırdılar. Lise bitti benim çalışacağım yeri seçtiler. Ordan kendi isteğimle universiteye hazirlanmak istedim yapamazsın edemezsin diyip beni strese soktular.
Amcamın oğlu bana destek çıktı ve beni bu sene dersaneye gönderdi. Lisenin bittiği 3 sene olmuş bomboş kafa ile dersaneye başladım. Sınavlarım başarıyla sonuçlandı. Ygsye 1 ay kala ailem enistemin dukanına gitmemi ve oradan dersaneye gitmemi söyledi. Evde ders çalışamıyor hiç tatil yapamıyordum. Ygs den aldığım puan 257 puan ve şimdi benim lys ye çalışmam lazım. Ama ygs den beri ailem beni enistemin yanına gitmeme zorluyor bugün gerçekten patladım aileme karşı benim hayatıma kararlar vererek toplum içinde dışlanan sevilmeyen bir insan çıktım... Bunların sorumlusu ben miyim?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• malesef ailemixi secemiyiruz cok uzuldum senin adina ama sen sinavina calis ve cik git o evden neresi tutarsa yaz iki yilda olsa oku sonra tamamlarsin hayatina sen yon ver...

0|1
    0|0
    • Ailemdeki insanlar çok iyi birileri fakat kendi yanlışlarını ben yapmışım gibi davranıyorlar. Bu güne kadar sustum ya askere gidicem ya da okul okucam ama aile desteği olmadan okul okumak benim için çok zor bu saatten sonra.

• kazanırsan git...

• Gideceğim. Ama bu puanla nasıl bir üniversite kazanılır hiç bilmiyorum iç mimarlık çok istiyordum. Bu puanla olacağını hiç sanmıyorum

En İyi Erkek Görüşü

• 'Zikerim enistemi de bir rahat birakin beni' diyip duygu somurusu falan yaparlarsa bagirip cagirmayi dene.

Boyle insanlar kusura bakma ama, ortalama bir bekci kopegi gibidir. Ancak otoriteden anlarlar.

0|1
    0|0
    • Bugün onu yaptım. şu an odama çekilip neden bunları yaşadıgımı sorguluyorum

• Hi biseye sesini cikarip ortaya bir karakter koymadigin icin.

• Ailesine gönülden bagli bir cocuk ailesine ilk okul caglarında nasıl karşı çıkabilir. 21 yaşıma geldim aileme karşı ilk defa bugün bagardim.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• belli bir yaşa geldiginde karışmıyıcam

0|1
    0|0
  • Ailen ne kadar yanlış yapmışta olsa hedeflerin için cesaretsizliğinden dolayı sende hatslısın

0|1
    0|0
    • Benim hedefimi kendileri çizdiler. İlk okuldaki bir insanın rehberi olmadan nasıl yönünü belirleye bilirki.

• Bilmem ben orta okulda babamın karşısına dikildiğim için herkez yapabilir diye düşünüyorum

Yükleniyor...