Çocuğunuz olsa dahi kimsenin hayatına karışmayın?

Küçük yaştan beri ailem beni çok kısıtladı. İlk okul başarım çok yüksekti işte o zamandan sonra hersey onların istediği gibi şekillendi. Başarımdan gururlanmayan ailem bir gün olsun okuluma gelip ögretmenlerimle konusmadI bile. Okuluma yuruyerek tek başına ve cebimde 1 kr para olmadan giderdim. İlk okulda 3 senede 12 tane sınıf öğretmeni değişti. Ve o üç sene benim için başarımin sona ermesiydi. Orta okul zamanı enistemin calistigi yere ise başlatıldım okuldan çıkıp haftalik 30 TL'ye deliler gibi çalışıyordum. Liseye başlayacaktım işte çalışırken 340 puanla beni meslek lisesine yazdırdılar. Lise bitti benim çalışacağım yeri seçtiler. Ordan kendi isteğimle universiteye hazirlanmak istedim yapamazsın edemezsin diyip beni strese soktular.
Amcamın oğlu bana destek çıktı ve beni bu sene dersaneye gönderdi. Lisenin bittiği 3 sene olmuş bomboş kafa ile dersaneye başladım. Sınavlarım başarıyla sonuçlandı. Ygsye 1 ay kala ailem enistemin dukanına gitmemi ve oradan dersaneye gitmemi söyledi. Evde ders çalışamıyor hiç tatil yapamıyordum. Ygs den aldığım puan 257 puan ve şimdi benim lys ye çalışmam lazım. Ama ygs den beri ailem beni enistemin yanına gitmeme zorluyor bugün gerçekten patladım aileme karşı benim hayatıma kararlar vererek toplum içinde dışlanan sevilmeyen bir insan çıktım... Bunların sorumlusu ben miyim?

0|0
13

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...