Evlenirken maalesef eşlerin aileleride siznle evleniyor katılıyormusuz?

Eşimin sadece annesi sağ ve dha yeni evliyken bile bizde kalıyor arada çok rahatsız oluyorum pazar günleri bile kaç defa arıyor ben eşimn annesyle nasıl mesafe koyabilirm kötü olmak istemiyorum fakat sürekli dip dibe olmak istemiyorum evle alakalı herşeye karışıyor evli olanlar yazablirmi lütfen

0|0
11|16

En İyi Erkek Görüşü

• Maalesef durum çok vahim. Türkiye'de ebeveynler çocukları evlendiğinde gelin ya da damadı da kendi çocuğu zannediyor. Eğer sen eşinin annesinin babasının "evladı" olmayı kabul etmezsen hayatı sana zehir ediyorlar. Ara yol bulamıyorlar. İlk eşim Brezilyalıydı; kayınlarımla gayet arkadaş gibiydik. Ama Türk eşimle evlendiğimde eşimin babası beni kahvehane garsonu zannetti, benim annem de eşimi mahalledeki komşu falanca ablanın kızı zannetti. Şimdi ben kendi annemle kendim görüşüyorum eşim de kendi anne babasıyla kendi görüşüyor. İki tarafı da kendi özel alanımızdan çıkardık. Ha, keşke dost olabilseydik ama olmadı. Onlar bu işin içine ettiler. Ama işin üzücü tarafı, hatalarını asla kabul etmiyorlar. Yapacağın tek şey eşinin annesiyle görüşmemen. Bunun ara yolu Türkiye'de yok.

1|1
    0|0
    • Hay elini sağlık çok doğru söyledin arayı bulmaya çalışıyorum bulmaya çalıştıkça daha çok boğuluyorum e annesiyle görüşmesem tam bir ana kuzusu bana tavır alıcak eşim off yani sadece eşimle çok iyi anlaşabiltiz sırf bu aileler yüzünden içine edildi evliliğimzm

• Aynı berbat şeyleri yaşıyoruz gerçekten de. Kız anneleri daha dikkatli olmaya çalışıyor. Sonuçta anne-kız sırdaş da olabiliyor. Ama ana-oğul ilişkisi berbat bir ilişki. Evlenince de daha da iğrençleşiyor her şey. Eşinin tavrı asla değişmeyecek. Ne kadar tehdit edersen et, ne kadar kurtarmaya çalışırsan çalış, ne kadar söz verirse versin, bu değişmeyecek. Çünkü sorun eşinde değil. Hastalıklı annesinde. Benim annem de hastalıklı bir ilişki kurmaya çalıştı benimle ama ben buna izin vermedim. Belki de Amerika'da eğitim almam bakış açımı değiştirdi, bilmiyorum... Radikal bir karar vermen lazım.

• Evet istedikleri gibi yetiştirdikleri bir nesne sonrada onlara hizmet etmeleri beklenen çocuklar bireyler nr kadar bilinçsiz bir toplumuz krndimi katmıyorum ve onlar gbi düşğnmediğin için dışlanıyorsunda ne acı keşke herkes özgür düşğnce konuşma hakkına sahip olsa..

En İyi Kız Görüşü

• Yeni evli çiftin yanında o kadar kalınmaz. Ayrıca yeni kanuna göre anneyle yaşamak boşanma sebebi 😊 yani kanunlar bile senden yana. Eşinle konuş baktın olmuyor annesiyle konuş sana ev tutalım yakınlarda anne de gzel güzel baktın cazgırlığa vuruyor işi sende söle ayıp değil mi bu kdr kalıosun oğlunu seviyosan evlendrmeseydin o zmn de. Haddini bilsin eşinede söle bu işe bir çare bul yoksa boşanalım de açık açık.

1|0
    0|0
    • Önce güzel dille uyar baktın olmuyor sende sert davran niye korkuosunki çocuğunda yok eşyanı alır gidersin annenin evine.

• Teşekkürler canım halledebildinmi sorunları

Erkekler Ne Diyor 15

• Bizde oyle. Kimse cocugunun kendisinden ayri bir hayati oldugunu dusunmuyor.

bir de surekli bundan sikayet etmesine ragmen, yasi otuza dayanmisken bile her sorununu ana babasina yansitan sunepe tipler de cogunlukta.

1|0
    0|0
  • böyle gelin düşman başına.

2|0
    0|0
  • benimde eşimin sadece annesi var babsı vefat etti bizde yanyanayız kaldıgım yerde onada bir ev kiraladık genelde beraberiz ne varki bunda onu ailenin bir parçası olarak gör kabul et bize faydası olyo zararı olmuyo onun annesi olmadıgı zaman kavga etyoruz ama o lunca kavga bile etmiyoz idare et bişi olmaz

1|0
    0|0
    • Sizin anneniz bizimki gni muhalefet değildr omdan bizimksi herşeye karışıyor huzrsuz ediyor empatinyap lütfen

• Valla ben onlara dedimki eğer beni böyle sık boğaz ederseniz bu işin düğün sonrasıda var. kızınızı zor görürsünüz dedim bir allahın kulu korkudan gık diyemedi.. ben direkt söyledim ama direkt söyleyemenler içinde küçük küçük imalarda bulunursa faydası olur

1|0
    0|0
  • o lafa katılıyorum ama aile büyüklerinin zırt pırt yatıya gelmesine katılmıyorum!

1|0
    0|0
  • Evet o yuzden evlenmiceksin knk ;)

1|0
    0|0
  • aynen dikkat et bir ömür boyu onları da çekecen

1|0
    0|0
  • katılıyorum

1|0
    0|0
  • Sıkıntı

1|0
    0|0
  • Valla ben karıştırmıyorum kimse karışamaz...

1|0
    0|0
  • Kocanla senin aranda ki bir problem ikiniz çözebilirsiniz bu sorunu

1|0
    0|0
  • Senin annen olsa bir şey demezsin

0|0
    0|0
  • Ulan insanlar merak ediyor çocuklarinin murvetlerinin o bile çok geliyor yazik

0|0
    0|0
    • Ne isi var? Bak iste insanimiz bunu anlamiyor. Kendisini ilgilendirmiyor cocugunun muruveti.

Bizde boyle vicik vicik bir laubalilik var. Herkesin hersegine karisiyorlar.

• zehirle

1|0
    0|0
    • :) allah korkusu var ypksa belki :)

• Taamm bu taktiği başkasıda verdi o sinşr olsun sen olacağna demişti denicrm _;)

• sen görüşlerini kabul ettikçe sinişr olacak koltuk sekli mi beğenmedi hemen yanıda değiştir. ama akşam sen gönlüne göre takrar sekil ver. yemeğe bajane mi buldu girsin o yapsn sen onu deli et. hayat takmayın

• Aynen öyle kişinin soyunu sopunu iyice araştıracaksın pişman olmamak için.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Soyle gitsin de teyze ayiptir soylemesi bakim gunlerim oluyor bazen bas basa disarida yemek istiyoruz rahat temizlik yapamiyorum herzaman evde olamiyorum annemlere gitmeliyim ablamlara arkadasim dogum yapti gercegi soyle ya da bahaneler uydur anliyacaktir ya da en mantiklisi esine soyle o soylesin annesine daha iyi olur

1|0
    0|0
  • Katılıyorum

1|0
    0|0
  • katılmıyorum.

1|0
    0|0
  • Evin yakinsa onauzak bir yerde yasa haftada bir gun ya da 15 gunde bir gidersin Tabii calisiyorsan bu senin icin arti olur😊

1|0
    0|0
    • Maalesef bir süre taşınamayız ama sırf bu yüzden görmemk için çalışmak istiyorum bide cocuğunuz olursa sizden çıkmam artık dedi çıldrcam :)

• Bu daha kotu surekli evdesin.. Yasin da kucuk cocuk icin acele etmeyin derim..

• Katılıyorum çok önemli çünkü

1|0
    0|0
  • esinle konusup halletmeye calis bu konuyu...

1|1
    0|0
  • Kesinlikle... ötesi dusunulemez zaten

1|0
    0|0
  • Neden maalesef? Evet eğer evlenirsem ben sadece bir adamla değil ailesiyle de evleniyor sayılırım.

0|0
    0|0
  • İslamda Anne baba 4 'tür.

0|0
    0|0
  • Mıyminti olursan, surekli aman o kirilmasin bu kirilmasin esim kizar filan diye laf soylemeye korkarsan tepene cikarlar. 2 senelik evliyim net. Ya tavir alacaksin net bicimde, ya esine bu rahatsizligini ileteceksin ya da gecip acik avik konuscaksin.

1|0
    0|0
    • Eşime söyledim sora annesime yetiştiriyor bnde bundan sora tavır alıcam bukadarıda fazla hayatımızn içine girmeye çalışıyor resmen

Yükleniyor...