Arkadaşım sürekli "unutuyorum" ayağına borcunu vermiyor?

Ya borç vermeye korkar oldum. Hepimiz öğrenciyiz. Bu 1-2 değil. 3-5 değil. Alıp verdiğimiz para 3-5 lirada değil. 30₺ şu an mesela. Söylesek "ya kanka ben unutuyorum hep hiç gelmiyo aklıma" diyor. İki gün sonra maaş yatıcak ve 30₺ borcu var nasıl isteyebilirim? Ya direk söyleyemiyorumda hani borcun vardı diye çekiniyorum napmam lazım? Ben son paramı vermiştim ona.

Güncellemeler:
..
Guncel

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• git ona de ki ben sana verdikten sonra başkasından borç almıştım şimdi onu geri vermek zorundayım de

1|0
    0|0
    • Yaaa süpersinn çok teşekkür ederim

• rica ederim yani olumsuz bir şey ima ederse sezersen sen ona hemen de son paramı sana verip başkasından aldım şimdi de ima ettiğin şey iş mi de... bu mu yani böyle mi teşekkür ediyorsun de zaten utanır... :)))

• teşekkür ler

En İyi Kız Görüşü

• Çekinmem gayet normal ancak bu durumu arkadaşınagüzel bir dille belirtmelisin. Yoksa bahane olarak''unutuyorum'' sözünü hep senin önüne sunmaya başlar.

0|0
    0|0
    • Nasıl soyleyebilirim sencd

• Ya ıste bunu demem arkadaslıgımızı etkiler... of

• Kendini doğru bir şekilde ifade edersen niye arkadaşlığınız etkilensin ki. Eğer etkileniyorsa da etkilensin seni düşünmeyen arkadaşı sen ne yapasın.

Erkekler Ne Diyor 12

• İste ne olacak. ben lisedeyken istiyordum:)
    Lisede yurtta kaliyordum hatta tek sigara satiyordum falan not defterine borclulari yaziyordum ticarete dökmüştüm yurt 120 kişi falan di:) maaş günü gelince hepsinden istiyordum:))

0|0
    0|0
    • Cok cekınıyorum ya

• @walking_deadblr gercekten unutuyormu yoksa salaga mı yatıyo bılmıyorum gunahını almak ıstemıyorum

• En sevmedigim insan borcuna sadik olmayan insandir :)

• Bu kafada bir insansa açık açık söylemeyi hak etmiş demektir sanki... 30 Tl için değer mi bilemedim ama, demek ki dert olmuş sana ki, bu haldesin... İçine atacağına söyle; 30 Tl için dert edecek biriyse zaten o düşündün bu saaten sonra...

0|0
    0|0
    • 30₺ az paramı sizce öğrenci biri için? Yakın arkadaşım ama mesela bir seferinde 50₺ unutuyor öbür ay 10₺ sonra 30₺ ..

• Sanırım ogrenci olmadiniz. Ya da cok zengınsınız.. Benim icin o para beni bir hafta gecindirir. Teşekkürler

• Aksine öğrenci de oldum, zorluk da çektim... Dikkat ettiysen paranın miktarını da hiçbir zaman ön plana koymadım yazıklarımda...

Arkadaş vardır, bir ömür kazanamayacağın parayı uğrunda gözünü kırpmadan feda edersin; arkadaş vardır verdiğin 1 lira gözünde büyür...

Dediğim tek şey, bu arkadaş verdiğin kuruşu bile hak etmeyen, ve suyunu çıkarıp para meselesini yüzsüzlüğe vuran biriyse sen de yüzünü karartıp hakkını aramalısın...

Altında başka bir şey aramaya gerek yok...

• Paradır altüstü boşver. Eğer yakın arkadaşın değilse neyse de yakınsa eğer borcu belirtmeden ihtiyacın olan parayı söyleyebilirsin. Ona ya da başkasına

0|0
    0|0
  • Soyle direk soyle o utansin mkkk

0|0
    0|0
  • 3-5 kuruşun tantanasını yapma la bebe

0|0
    0|0
    • Ne 3-5 kuruşu ya allah aşkına

• Borcunu istemenin en rahat yolu ondan 30 lira borç iste verirse sonra seninde bana vardı deyip olayı kapatırsın vermezse borcunu hatırlar belki :)

0|0
    0|0
  • Benim arkadaş yarın vericem diye 100tl almıştı. 6 aydan sonra saymadım artık istemiyorun da... 100 lira beni fakirleştirmez onu da zenginleştirmez. Ama gözümde ki değeri belli olur..

0|0
    0|0
  • 1 söyledin 2 söyledin 3 söyledin hala saf ayagına yatıyorsa söyleme artık yeter. bir daha borç verme ve bu verdiğini de ölmüşlerinin ruhuna daha sonra kazanın belanın önlenmesi için sadakan say bence

0|0
    0|0
  • 30 tl borç iste 😊😊😊

0|0
    0|0
  • Olur öyle vakıalar nezaketen hatırlat imkanım olsa dersin hatırlatmak istemezdim ifadesini kullan.

0|0
    0|0
  • Bence sende unutmalisin 😆😆😆

0|0
    0|0
  • Konuşma bida

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Açıkça de benim ihtiyacım var atıyorum memlekete gdecem kontör alacam ya da bana lazım benim de borcum var de ve vefa bilmeyene de verme öğrenci için bir lira bile nimettir

0|0
    0|0
  • Kanki 30 lira borç verir misin de?

0|0
    0|0
  • bir daha verme...

0|0
    0|0
    • Oylede olmuyor yakın arkadasim isteyince mecbur veriyorum

• sen de unut bari

0|0
    0|0
  • Send3 borc iste

0|0
    0|0
  • Bir daha verme sende lazım banada yok vs de o yüzsüzlük yapıyorsa senin bunu yapmanda sorun olmaz.

0|0
    0|0
    • Ya yuzsuzluk mu yoksa gercekten unutuyomu ınan bende bılmıyorum ama benımde ıhtıyacım var dusunmesı gerekır

• Umarım çare bulursun :D

• Sende ondan 30 tl borç iste

0|0
    0|0
  • geri ödemiyorsa tekrar tekrar verme sende o ödemediği halde istemeye utanmı yorsa sen niye utanıyorsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...