Neden evlilik delisisiniz?

Çevre baskısı, amaçsızlık, asosyallik, üşengeçlik vs vs.. Nedir bu evlilik delisi olma nedeniniz? Hayatı tanımadan, insanları tanımadan, herhangi bir fikir sahibi olmayan bilinçsiz insanların evlilik manyağı olması kadar saçma bir durum yoktur. Önce hayatı öğrenin, 3-5 sene sonra pişmanlıktan kahrolacağınız adımlar atmadan önce.

• Çevre/Aile Baskısından
    29% (10)19% (5)25% (15)Oy Ver
  • Asosyallik, sevgili bulamama
    31% (11)50% (13)39% (24)Oy Ver
  • Gelinlik giymek için (şaka değil he)
    26% (9)12% (3)20% (12)Oy Ver
  • Örf ve adetler öyle der
    14% (5)19% (5)16% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|0
18|8

En İyi Kız Görüşü

• Çok doğru düşünüyorsun evliliğe çok pembe bakıyorlar ama benim için sadece sorumluluk ifade ediyor zor yanii

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bazıları sağlama alma kendine bağlama falan demişte hani haksız da değiller o imzayı attıktan sonra adam artık ben bir şey hissetmiyorum boşanalım dese dünya kadar nafaka tazminat ödüyoruz. O yüzden kendi ayakları üzerinde duran güçlü kadınları tercih edin azizim en azından işler kötü gider de boşanmak isterseniz sizi maddi anlamda hadım etmeye çalışmazlar, ilişkiyi kurtaramıyorlarsa sizi özgür kılarlar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Ben katiyen hukukta hak sahibi olabilmek için evlilik isterim. Şöyle düşün birini seviyorsun ona hayatını adıyorsun ama babana bile güvenme diye atasözümüz var ya hani o seni terk ediyor ya da bırak terk etmeyi ölüyor diyelim hakim karşısında bütün mal varlığı çocuklarına kalıyor sen o ömrünü geçirdiğin adamın bir çöpünü bile alamıyorsun. Ya da Seni aldattı hakim karşısına çıktığınız da bunu aldatma diye kabul etmez ve tazminat alamazsın bu ve buna benzer sebepler yüzünden evlilik bir nevi güvencedir kapişşşşş😎

0|0
    0|0
    • Zaten aklı olan bir sözleşmeyle her şeyin değişeceğini zannetmez sen o imzayı atınca sen olmaktan çıkmıyorsun sadece sözleşme yapmış oluyorsun baktın kafana uymadı boz sözleşmeyi boşan gitsin karşı tarafın bir hatası olursa da tazminatını Söke söke alırsın 😎👍

• Yav heeee heee

• tamam uzatma

• Çünkü arkadaşlarımın çocukları okula başlayacak 😕 ama bir dakka ya ben evlilik delisi değilim ki zaten kaburga kemigimden çocuk yapabilirim. Ben neden burdayım 😂

0|0
    0|0
    • ahashdah :D kaburga kemiğimden çocuk yapabilirim ne demek ya açıklar mısın onu :D

• Bana kaynak verir misin 😂 araştırdım bişey bulamadım

• m.t24.com.tr/.../erkeksiz-dogum-artik-mumkun-kadinin-kemik-iliginden-sperm-uretildi,327016

Başka da bir sürü gazete haberi var, bu en yakın tarih diye bunu aldım ☺

• Benim yaşım 18 ama evlenmek istiyorum tabi önce iş kariyer filan yani 25 26 yaşımda evlenirim nedeniyok eğlenceli geliyor yani kafa dengi biri olduktan sonra sevgililik olayınız olduğu için saçma geliyor ama bende o yok onun için delisi değilim koca aramam şu an işimize bşlayalım zaten bulunur

0|0
    0|0
  • sağlama almanın tek yolu evlenmek:))

0|0
    0|0
  • Sünnet, çocuk, hayat arkadaşı, sevme sevilme..

Uzar gider evlilik için sebepler.. Delisi olmak ayrı bir vaka tabi.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle degilim. Ben daha evlenmek isteyecek kadar cildirmadim

0|0
    0|0
  • evlilik delisi degilim

0|0
    0|0
  • Evlilik delisi değilim istemiyorum hatta erken :))

0|0
    0|0
  • Evlilik delisi degilim çok şükür

0|0
    0|0
  • Guzel soru. Haklısın. Ama artık kimse erkenden evlenmiyor ki yani en azından çevremde yaşı 30 olmuş ama halen evliliği düşünmeyenler var.

0|0
    0|0
  • Evlilik hayallerim yok.

0|0
    0|0
  • Delisi değilim

0|0
    0|0
  • Evlilik delisinden ziyade düşmanı oldum

0|0
    0|0
  • Bu dediklerinden bazıları var arasında lakin kendi adıma söyleyim, evdiğimadamla günah işelemeden sevgimi doya doya yaşamak istememden olduğunu düşünüyorum.. Çünkü sevgiliyken bazı şeyleri istediğimiz gibi yaşamak yerine geri çekeriz kendimizi kadınız sonuçda olması gerekende budur..

0|0
    0|0
  • Hayat arkadaşı edinmek yaşlandığında yan yana olacağın birisi olması

0|0
    0|0
    • Bunu yaşlandığında düşünürdün o zaman. 20 yaşında, 18 yaşında yaşlandığında yalnız kalmamak için evlenmenin mantığı ne?

• 30-35 normal sayılabilir benim kast ettiğim 25'ten önce zaten dikkat edersen evlilik delisi dedim. Öyle insan 30-35'i beklemez.

• Valla ben kendi açımdan 30dan sonra düşünüyorum ama çevre 30dan sonra kizlar kocakarı gibi oluyor ya da taş da olsan yasin verdiği evde kalma tirananeleri... insanı mutsuzluktan mutsuzluğa sürüklüyor

• Ya mesela bir adami seversin hep benimle olsun benim olsun cocuklaeim olsun istersin o adamdan ondan yani 😂sen evlenmiycen sanirim kizlar büyük kayiptaa😃

0|0
    0|0
    • Evlenirim belki ama evlilik delisi bir manyakla evlenmem ve daha yolum var yani :D

• Bnecede daha yolun var evlilik yaşi erkekte 30 falan olmali 😂

• Cocuk dogurcam. Evlilik disi cocuklara karsiyim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• evlilik zor bir şey, kafaların uyması lazım bir kere

0|1
    0|0
  • Evlenen insan dinin yarısını tamamlamış olur diye bir hadis var.
    Zamanim geldi alnımın yazısını arıyorum..
    Gelsin dinimin yarısını tamamlasin.

0|0
    0|0
  • Istediğim kızları vermediler.

0|0
    0|0
  • Evlilik delisi değilim. Birlikteliğimi devlete onaylatmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Bir gün herkes bu saçmalığı farkedecek

• Ben 5 yıldır birlikteyim. Beraber yaşıyoruz. Birbirimizi seviyoruz ve evlilik adı altında bir beraberlik kontratı yapmanın mantıksız olduğunu düşünüyorum.

• Sevdiğim kişiyle bir ömür ne güzel 😀😊 delilik buysa istiyorum

0|0
    0|0
  • Yooo değiliz

0|0
    0|0
  • Allahın emri şıkkı nerede

0|0
    0|0
Yükleniyor...