Ülkemizdeki Ebeveynler çocuk yetiştirme konusunda neden bu kadar bilgsiz egitimsiz ve yanlış yetiştiriyorlar detay?

Bunun altında yatan temel sebep sizce nedir? Özguvensiz çocuklar veya çok şımartılmış çocuklar veya manevi hislerden uzak yanlış hayallerin peşinde olan çocuklar?

1|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Çocuğunu birey olarak görmeyen, sürekli çeşitli şeyler bekleyen, 'Aman mühendis/doktor bilmem ne olsun' kafasında, çocuğa sorgulamayı öğretmeyen tipler hepsi.

Niye? Çünkü kendilerinın zihniyeti bozuk.

1|1
    0|0
    • Ve kendilerinin yapamadığı şeyleri çocuklarında yapamayacağını dusenen Ebeveynlerdde var bu sekilde özgüvenini kaybeden çocuklar kaybolan çocuklar cok

• Bizim milletin insanı çocuğu bir hobi olarak görüyor. Hayatta bir başarı, çeşitli duyguları yaşamak istediği için yaptığı birşey.

Burda bile görmüşsündür 'O evlenmek istemiyor ama ben anne olmak istiyorum' diye soru soran beyni yanmış kızları. Ne kadar 'Ulan çocuk bir sosyal aktivite mi, nasıl bu kadar şuursuzca istersin bunu' desen fayda yok, çünkü anneliğin ne olduğunu bilmiyor. Çocuk sahibi olana kadar da bilmeyecek. Sonra çok geç oluyor, çünkü hayaller hayatlarla korelasyon içinde olmadığı zaman, insanın içinde çöküntü oluyor.

Kızlar Ne Diyor 2

• Kimisi çocuk sahibi olmak için çocuk sahibi oluyorlar. Hayatta level atlama gibi bakıyorlar çocuk sahibi olmaya. Bu tip ebeveynler ilgisiz oluyor haliyle çocuklar çoğunlukla özgüvensiz oluyor. Aşırı şımartılmış çocuğu yetiştiren aile ise en kesin hayat amacı, yaptığı en güzel şey , dünyanın en özel insanı olarak bakıyor çocuğuna sürekli resim çekmeler peşinde fır dönmeler çoçuk dünyanın merkezi olduğunu düşünmeye başlıyor bir yerden sonra. Ülkemizin doğusunda ise aileler çocuklara değil çocuklar ailelere baksın mantığıyla çocuk yapan aileler var ne yazık ki bu çocuklar da ilgilenilmemiş çocuklar gibi özgüvensiz oluyorlar genelde. Manevi hisler ve yanlış hayaller konusuna geldiğim zaman ise maalesef temkinli yaklaşıyorum çocuk kendini tanımalı kendini tanıyıp inşa ettiği hiçbir hayal yanlış değildir bana göre. Ebeveyn tipi olarak her şeye izin veren ya da otoriter ebeveyn olmak yerine demokratik ebeveynler olmayı öğrenmemiz gerekiyor kaldı ki bu ebeveyn değil insan olmanın bir gereği bana kalırsa ama ülkemizde bu ebeveyn tipi diğer tiplere göre az sayıda kalıyor.

0|0
    0|0
    • Hayallerden kastim şu aileler çocuklarını istedikleri jkisi yapma çabasında bak şunun oğlu doktor oluck tıp kazandı sen top peşinde koş vs tarzında bırak mutlu olduğu yerde olsun çocuk olay bu demokrasiden kastın ne?

• İşte bahsettiğin şey de yol göstericiliktir. Demokratik ebeveyn kuralsız değildir zaten uzlaşmacı güvene dayalı bir ilişki kurar çocuğuyla.

• Cahil insanların gerici evlendirme adetleri eğitimsizlik
    Sosyal statü farkı
    Modernlikten uzaklık vesayre

1|1
    0|0
    • Modernlikten kastın ne

• Niye tekrarliyirsun ne ya açıkladım sana tabiki ülke standartları iyi olan ülkede çocuk daha iyi gelsir ama sadece parasal durumdan bahsetmiyorim bilinç de çok önemli ailedeki bilnc

• Onuda yazdım zaten
      Hepsi aynı kapı

Erkekler Ne Diyor 1

• Çünkü çocuk bir haz nesnesi, evliliğin bir harcı ve uzun vadede para getiren bir yatırım , dünya geneli böyle seni de ailen çevreye yekpare mirasimiz diye yapmadı...
    Iki kişi bir olup bir de küçük saklaban istediğiler ki buradasın , tasarlanmış çocuk çok nadir (bazı yabancı profesör çocukları) moda olup hormonal haz verdiği için her yan velet.

Ee dahası?

0|0
    0|0
Yükleniyor...