Üniversitede sevgili bulamayanlar geri kalan hayatı tek mı yaşıyormuş?

Geçen hafta annemin arkadaşları ve kızları geldi. Yani birden fazla büyük ve üniversiteli genç kızla bir aradaydım. Ben şu sınava hazırlanıyorum ve konuşmaları biraz garip geldi. Doğru mu siz söyleyeceksiniz...
Üniversiteye başlayınca kısa zamanda insanlar sevgili edinmeye başlıyor ve eğer başta birini bulamayınca daha sonra düzgün birini bulmak baya zor oluyormuş. Çevremde 25-30 arası evlenen birden fazla kişi var. Ünide sevgili olmayıp sonradan tanışan... Bu görüşü hem haklı buldum hem de sona gerçekten iyi olmayanların kaldığı fikride mantıksız gelmedi. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu arada ben evlenmeyi düşünmüyorum plan yaptığımı sanmayın.

1|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• Makine mühendisliği okuyorum. Bizim okuldan bulmak gibi bir şansımız yok. İlerde de bulamayınca, görücü usulü de iğrenç geliyor bana. Omur boyu yalnız kalacağim anlaşılan.

0|0
    0|0
    • daha 21 yaşındasın gıda mühendisliğine kızlar vardır veya tek fakülte misiniz? kampüs dışında mısınız

• ümitsizliğe kapılma... az önce profiline baktımda sen fazla umutsuzlaşmışsın... Yazmayacaktım ama karar değiştirdim. Allah benim ne var ne yok her şeyi beynime yüklemiş durumda. Güzel bir kız değilim ve hiç bir zamanda olmıcam. Ne zaman biriyle tanışsam genelde kişiliğimden, zekamdan etkilenmeye başlıyorlar. Aşırı zeka değilim ama farklı geliyorum anladığım kadarıyla. Sırf beni daha iyi tanımak için konuşanlar bile var ama ben kendime göre birini seçmek zorundayım yani geri kalan birinden uzak durmam lazım. Yoksa üzülen ben olurum :) ben bu durumdayken senin kadar mutsuzlaşmıyorum bence sende durumu abartma. Benim çevremde gerçekten halen sevgilisi olmamış, güzel, karakteri düzgün kızlar var ünide okuyorlar. Eminim bir gün sanada denk gelir benden bu kadar :))

• Sen de bulursun insallah tesekkurler)

Erkekler Ne Diyor 17

• Bunlara itibar etmek insanı sadece vakitten alıkoyuyor. Bana göre ünidekilerin en az %50 sinin sevgilisi yok. Bu rakam daha evvel dahada çoktu. Her şeye bilimle cevap veriyoruz ama nedense batıl inançlara hemen lap yapışıyoruz. Düz mantık gitsek cevabını zaten buluruz.

0|0
    0|0
  • Üniversitede bulamazsan, iş hayatında bulursun, nasip kısmet bu işler

0|0
    0|0
    • doğruda toplumda yerleşmiş bir algı var. Nere gitsem başta bulamazsan sona kötüler kalıyor diyorlar böyle düşünmeleride garip geliyor

• Topluma takılma, özgür ol

• öyle bir şey olabilir mi? benim aklım kesmiyor. seni sevenin nerede olduğunu bilemezsin. herkes ünide ya da üniye gelene kadar tanıştığı biriyle evlenmiyor. en basitinden şu idivaç programlarına bak :D ümidini kaybetme elbet bulursun yani umarım.(sana böyle dedim ama üni 1. sınıf bitiyor bende hala sapım :D )

0|0
    0|0
  • Ben ilk sene 6 sevgili yaptım... Biriyle 2. senemin tamamı geçti... 3. sene sap sap geçiyor ayrıldık.

0|0
    0|0
    • bulursun sen :)

• Yok bea. Kolay bulunmuyo öyle anasını satim. Önüne gelene yavşayıncada kardeşim diyolar.

• Üniversiteye gitmeden önce üniversitede bölüm başkanı bir abim ilk sene kimseye yavsama sonra ayarla dedi 2 yıl boş gezdim onun yüzünden

0|0
    0|0
    • ahahahah :D sonra ne oldu?

• Kızların kafasında farklı bir imaj olusturursun demişti 😄 sap imajı oldu

• gerçekten üzüldüm ya ne biçim akıl vermiş öyle

• Benim üniden sonra sevgilim oldu ama sürmedi. Kısmet bu işler. İlla karşına ünide çıkacak diye bir şey yok. O sadece diğer seçenekler gibi bir seçenek. Kendini böyle düşünürsen kasar doğal hissetmezsin. Akışına bırak.

0|0
    0|0
    • bu soru benim için değil zaten :) yorumunuz için teşekkür ederim :)

• benim evlenmem zaten mümkün değil beni ilgilendirmiyor gerçekten

• Niye mümkün değil ne problem var?

• Ben unv cevresınde kısılere bakıyorum bos kalmıyayım dıye tiyatro yapıyorlar oynuyorlar rol yapıyorlar yapmacık yanı sankı sevgılı yapmayan istemeyen eksık olarak kalıcak dıye bır algı var ınsanlarda

0|0
    0|0
    • haklısınız ben bile sevgili aramayan biriyken bir ara sıkıntıya düşmüştüm. Sanki 29 yaşındayımda 30 olmadan evleneyimde kim olduğu önemsiz der gibi hissetmiştim neyseki geçti :)

• Şehir efsanesi

0|0
    0|0
  • üni. de ilk seneler kiminle yatıp kalktığın belli olmaz mezuniyetine yakın birini kafalayıp devam edersin.

0|0
    0|0
  • öyleyse yandık :):)

0|0
    0|0
  • ne alaka

0|0
    0|0
  • he gerçek nasıl salak bir ortamın varmış senin

1|0
    0|0
    • ben bu görüşe inanıyorum demedim. Toplumda böyle bir görüş var. Lisedeki bayan öğretmenlerimde bile var. Bu sebeple görüşlerinizi almak istedim yoksa kendim için sormuyorum. Benim evlenip mutlu olmam zaten mümkün değil :)

• sen kendini hazırla gittiğinde direk bul bir tane

• size düzgünce cevap yazdım saçma cevaplar yazmayın be
      toplumdaki algıyı başka insanlarla konuşmak ne zamandan beri böyle karşılanır oldu
      sizin gibiler olduğu sürece normal bir tartışma ortamı bile oluşturulamıyor

• saçma

0|0
    0|0
  • öyleymiş hatta şey bu yazıyı dağıtmazsan filan bir ugursuzluk cokuyormus :D

0|0
    0|0
  • Yok yok

0|0
    0|0
  • Aynen bende o durumdan endişeliyim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Üniversitede çok uzun süreli olmuyor genelde bitince ayrılanlar da az değil. Yani her genelleme gibi bu da yanlış

0|0
    0|0
  • Tamamen nasıp kısmet ama ınsanalr genelde unıde tanısıyo evlenıcegı ınsanla

0|0
    0|0
    • siz tanıştınız mı

• Sevgılım oldu ama tabısmadım bıcok arkadasım unıdekı sevgılıleyle evlendı

• hayırlısı ya

• : D :D demek biz iyi değiliz

0|0
    0|0
    • bilmiyorum...

• çevremde iyi olup geç evlenenler odluğunuda ekledim ama

• Peki o zaman kolay gelsin sana :) .

• bende üni sınavlarına hazırlanıyorum ve şuana kadar hiç sevgilim olmadı iyi mi kötü mü bilmiyorum ama keşke olsaydı diyorum ünide bu konulara yabancı kalmazdım ve sorun hakkında şunuda söylemek isterim ki gördüğüm kadarıyla üni bittikten sonra evlenmeyenlere evde kalmış muamelesi yapılıyor çünkü diğerleri evleniyor of ben yine saçmalamış olabilirim

0|0
    0|0
Yükleniyor...