Bir insanın zekasını izlediği filmlerden ölçebilir miyiz?

Arka sokaklar dizisini izleyen biri ile breaking bad izleyen biri aynı zekada olabilir mi veya sinemada deadpool izlemek yerine salak türk komedi filmlerini izleyenlerin zekası aynı olabilme ihtimali var mıdır?

0|0
16|22

En İyi Erkek Görüşü

• Bu bir zeka kriteri degil. Kismen haklisin ama yine de kriter degil.

1|0
    0|0
    • lakin neden yabancı dizi seyredenler daha zeki oluyor cidden raslantı mı?

• cemylmaz da kendi espirisine gülüyor saçmaladn

• Sen dedigim prof u gorseydin hak verirdin. Einstein kendi kapisina kendi yazdigi yazi yuzunden saatlerce girmemis. Sence zeki insan bunu yapar mi😊😊 hangisi sacma?

En İyi Kız Görüşü

• Hepsini izleyen insan ne oluyor ki saçma bir kıyaslama

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Zeka izlediği film ile ölçülmez bu tezin yanlış olur. Her zaman farklı şeylere açık olmak lazım bu konularda. Mesela hep yabancı müzik dinleyen bir kişi arada Türkçe müzik dinleyince zekası eksilmez. Aynı şekilde sürekli Türkçe dinleyen birisini de zekasının yetmemesiyle yargılayamazsın. Zevklerin değişmesi ayrı konu. Zaman zaman o aptalca görünen şeylerde insana bir şeyler katabilir ;-)

0|0
    0|0
  • Alakası olduğunu sanmıyorum. Bu zevk meselesi.

1|0
    0|0
    • annem 30 senedir türk dizileri izliyor 1 tane film koydum önüne anlayamadı filmi sence neden?

• Eskiler sevmez yabancı filmleri. Benim annem babam da aynı şekilde, onlae daha gerçekçi, kendi kültürlerinden örnekler izlemek istiyorlar. Onlara bu daha samimi geliyor. Çok zeki veya canım olduklarından değil anlamamaları, sadece anlamak istemiyorlar

• Dostum Ona Bakarsan Bir Profesör Konuşuyor Binlercesi Onu İzliyor.

0|0
    0|0
  • Deadpool yerine salak türk komedisi derken? Gidipte Geniş Aile yi izlersen öyle dersin tabi ama yabancı dizilere bin basacak komedi film/dizilerimiz var bizim. Komedide açık ara önde bir ülkeyiz. Selçuk Aydemir diye bir gerçek var ki eskileri (Kemal Sunal, Şener Şen, Zeki Metin) hiç saymıyorum bile.

0|0
    0|0
  • Biliyoz sen çok zekisin

0|0
    0|0
  • Salak türk komedi filmlerimi... sana ozelden IQ sonuc belgesini gondereyimmi? Oyle basit bisey degildir ozel bir merkezde baktirdim ha icin rahat olsun. Neyse filmlerle insanlarin zekalarini kiyaslaman dogru degil. seni kiniyorum..

0|0
    0|0
  • Evet bir ihtimal.

0|0
    0|0
  • İzlenen filme indirgemek biraz ağır olur.

0|0
    0|0
  • Olcemeyiz

0|0
    0|0
  • iyi de sendeki tespit adidas giyen kızla puma giyen erkek iliskisine döndü :D

0|0
    0|0
  • hyr :Asd

0|0
    0|0
  • kesinlikle haklısın tüm söylemlerinin altına imza atıyorum

0|0
    0|0
  • Kültür farkı olabilir gibi.

0|0
    0|0
  • aynı zevke sahip olmayabilir ama recep ivediki izliyorsa.

0|0
    0|0
  • Ölcemezsin.

0|0
    0|0
  • Tabikide hayir

0|0
    0|0
  • tabi ki olmaz herkes anlayabildiği kadar dizi sinema izler..

0|0
    0|0
  • Belgesel izlerim genelde neyim ben şimdi

0|0
    0|0
  • asla olamaz... helal super tespit..

0|0
    0|0
  • İzlemek var izlemek var

0|0
    0|0
  • Zevklere göre zeka tahlili yapan biriyle, yapmayanların zekasının aynı olabilme ihtimali kadardır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Okudugu kitaptan anlayabilirsin

1|0
    0|0
  • Belki

0|0
    0|0
  • Tabii ki de hayır (: mesela eminim herkes Recep İvedik 1 izlemiştir Ee herkes canım o Zaman 😂

1|0
    0|0
  • Kısmen haklısın ama insanların zevkleri farklı olabilir.

0|0
    0|0
  • Zeka degil zevkini ölçebilirsin

1|0
    0|0
  • Zevkler ve renkler tartışılmaz mesela ben yabancı dizi izlemeyi sevmiyorum komedi dizilerinden hoşlanıyorum Buna göre ben salak mıyım?

0|0
    0|0
  • Zeka bu tarz şeylerle ölçülmez.

0|0
    0|0
  • Kişinin yaparken zevk aldığı şeylerle IQsunu ölçemezsin.

0|0
    0|0
  • Kaliteli film kaliteli dizi var. Onlar nedense kalitesize yöneliyor 😂 Son zamanlarda çıkan Delibal filmini öven kızları anlamıyorum. He diyip geçiyorum yani

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Filmle. Diziyle zekamı ölcülür ya git allah askına

0|0
    0|0
  • ölçemezsin genco

0|0
    0|0
  • Bunun zeka ile alakası yok zevkle ilgisi var

0|0
    0|0
  • Zekânın izlenen filmle/diziyle alakası yok, tamamen zevk meselesidir.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
Yükleniyor...