Fikirlerinizi paylaşır mısınız? Bu konuda ne yapabilirim?

Herkese merhabalar. Yaklaşık 1,5 yıllık bir ilişkim var. Sevgilim yabancı bir milletten ve Hristiyan. Ben muhafazakar bir ailenin kızıyım. Ona her zaman müslüman olması konusunda iyi bir şekilde telkinlerde bulundum, kendisi de sıcak baktı hep zaten. Araştırdı, okudu, öğrendi. Hiçbir zaman asla olmaz , yapmam demedi. Hep ılımlı yaklaştı. Her fırsatta ona kuran okudum, dinledi, merak etti sordu anlamlarını. Benimle camiye geldi, namaz kılmayı öğrendi. Geçen ramazan 1 hafta boyunca oruç tuttu anlamak için. Peki başka neler yapabilirim islama daha da yaklaştırmak için. Henüz müslüman olmadı. Bu çok zor bir karar diyor. Ben de tabi ki hiç zorlamıyorum, ama istiyorum ki daha iyi bir şekilde sevdirebileyim anlatabileyim.

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Müslüman olmadan oruç neden tutturdun? Namaz niye kildirdin? Ben orasini anlayamadim

0|0
    0|0
    • kendisi istedi. öğrenmek anlamak istiyorum dedi. ben hiçbir şekilde zorla bir şey yaptırmadım.

En İyi Kız Görüşü

• peki sen neden hiristiyanlık hakkında hiç birşey ögrenmedin lafa gelince hoşgörülüsünüz tabi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• kelime-i şahadet getirip devam etsin ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ne güzel ya okuyunca yüzümde tebessüm oluştu valla inşalllah müslüman olur mesela bilgili bir hocayla falan sohbet edebilirsiniz birlikte aklına takılan soruları sorabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...