Ailem kitap okumama neden izin vermiyor?

Kitap okumayı seviyorum. Bunun için de sessiz bir ortam olarak odamı kullanıyorum. Ama ailem kitap okumama karşı. Sürekli gelip rahatsız ediyorlar, bırak şu kitabı diyorlar. Az önce de dövdü beni. Mal mal kitap okuyacağına Kur'an oku diyor. Elimde olsa kaçarım. Yaptıkları şeylerden bıktım. Zaten zorlamalarıyla imamhatip lisesine gittim. Orada istemesem bile okuyorum. Ama rahat bırakmıyorlar beni.

0|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• Okuduğun kitapları beğenmiyorlar olabilirler, ya da çok dindarlar. Allah sabır versin.

0|0
    0|0
    • Okuduğum kitapları bilmiyorlar ki.

En İyi Kız Görüşü

• aynı şey bana da oluyordu, telefon ışığında okurdum bazen geceleri, sen hiç dinleme okuyabildiğin kadar oku, çok fazla onların gözleri önünde yapma. Odanda da mesela ders kitabımın altına okuma kitabı koyardım :)

1|0
    0|0
    • Onların gözünün önünde olmamı istiyorlar. Dersi bile ne kadar anlamasam da gürültülü ortamda yapmaya çalışıyorum.

• Şu ana kadar güvenlerini kıracak hiçbir şey yapmadım. Ailemi düşündüğüm için sevgilim bile olmadı.

• onlara bu kadar çok teslim olma, her şeylerine evet deme, senin büyüdüğünü anlamaları gerekiyor, bazı şeyleri kendin istediğin için yapman vs., eğer dertleşmek istersen bana mesaj atabilirsin, seni çok iyi anladım çünkü

Erkekler Ne Diyor 4

• Yaşın kaç

0|0
    0|0
  • İstersen kurtarayim

0|0
    0|0
  • biran önce üniversiteye at kapağı.

0|0
    0|0
  • Tipik Türk aile örneği.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok ama çok saçma bir düşünce
    Zorla güzellik olmaz belki onların aksine inanmayabilirsinde buna karışamazlar
    Sen okumaya devam et evde rahat değilsen başka ortamlar bul kütüphane gibi
    Zaten Türkiyede eğitim çok kötü ancak kendin araştırarak ve okuyarak bir yerlere gelebilirsin

0|0
    0|0
  • Elini masaya vurmanın vakti geldi demektir. Annem babandır ama bunlar ciddi konular. Seni değiştirmelerine izin verme. Sen gençsin.

0|0
    0|0
  • saçmalamış ailen.

0|0
    0|0
  • 24 saat kitap okuyorum

0|0
    0|0
  • Ciddi misin? Ailenden kurtulmaya bak, sen oku, kurtul, onlar gibi olma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...