Feminizm hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?

Sizce feminizm gerekli midir? Feminist denilince aklınıza ne geliyor?

Güncellemeler:
peki erkekler de feminist olabilir mi?

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• Fütursuzca laf anlamayan illa kendi görüşünü saygısızca savunan erkeklerin hiç bir iyi özelliğini görmeyen sadece kadınların iyi olduğunu erkeklerin kötü olduğunu düşünen bir düşünce tarzı öyle kişiler laftan anlamıyor öyle olunca dişe diş kana kan oluyorum.

0|0
    0|0
    • feministler erkeklerin kötü olduğunu düşünmüyor erkek düşmanlığıyla feminizmi karıştırma ayrıca erkek feministlerde var bu sadece bir cinsiyete özel bir görüş değil

• @gizemli_kız055 Kadınların hakkını savunulmalı bende bunun taraftarıyım ama karşılaştıklarım erkek düşmanı oluyor genelde hatta buna feminizm diye ayrı bir dal bile açılmaması lazım doğal bir hak bu çünkü

• evet doğal olarak olması gerekiyor ama yaşananları herkes görüyor işte..

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• bu tarz gelişmemiş toplumlarda gereklidir ama feminizm adı altında boş laf yapan çok insan var.. kendisini küçük gördüğü için karşı cinsten birisi ne derse onu hakaret olarak algılayan, saldırgan atarlı insanları sevmem.. ama kadınların eğitim, çocuk yaşta evlendirilme, toplumsal statüsü gibi konularda konuşan feministleri severim

0|0
    0|0
  • hesabı erkeğe ödeten kadınlar mı bunlar:DDDDDDDDD

0|0
    0|0
    • belki birlikte ödeyebilirler :))

• kadınlar eziliyorsa feminizm de olmalıdır. ben de feminist biriyim.

1|0
    0|0
  • erkek kadın eşitliğini savunana bayanlar. yanlış algılanır genelde feminist kadınlar çirkin denilir ama eski kız arkadaşım feministti ve bu sitedeki bütün kızlardan güzeldi.

0|0
    0|0
  • bazen çok gerekli bazen ise çok gereksiz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben bir feministim.

1|0
    0|0
  • Gerekli destekliyorum

2|0
    0|0
  • erkekler tarafından her zaman ezildiklerini düşünen kadınların, "şimdik biz onları ezeceğiz" diye düşündükleri ve ne olmuş olursa olsun bir erkeğin yaptığının kadınlara saygısızlık olduğunu ya da eşitçe bir davranış olmadığını düşünen insanların düşünce sistemi.
    "ne gerek var ki? hadi çoğu erkek salak, öyle yapınca bir halt olduklarını sanıyorlar. siz niye üste çıkmaya çalışıyorsunuz ki?" dedirten olgu..

0|0
    0|0
    • feminizm niye gerekli biliyormusun? ülkede arkasına baka baka yürüyen kadınlar var ve erkeğim yaparım düşüncesi hakim bu düşünce ezmek için değil ezilmemek için var ve sadece kadınlara özel değil kadın erkek eşitliği diyor erkek de var hani biraz araştırın

• Belkide yanlış lanse ediliyor kadın erkek kavramımdan ziyade feminizm dediğinde kadın hakları gelmesi bunun en büyük örneği

• bu da toplumlarda değişiyor bizim toplumumuzda daha çok kadın ezildiğinden haklarına önem verilmediğinden daha çok öne çıkıyordur

• Sacma

0|0
    0|0
  • Erkek düşmanlığı olarak aksettirilen aslında manasının kadın-erkek eşitlik savunulduğu düşünce

0|0
    0|0
Yükleniyor...