Eşim bana hayvandan farkın ne dedi?

pazar pazar kahvaltı masasında ettiği muhabbete bak. dine inanmıyorum diye bana hayvandan farkın ne diye soruyor. ne yapayım şimdi bu adamı keseyim mi?

Güncellemeler:
benimle din muhabbeti yapma diyorum. illa din konusu açıyor. yok ibrahim a. s şöyle mi yapmış yok firavunlar kendini allah mı sanıyomuş falan. sonra benım fıkrımı soruyo ve benı yargılamaya başlıyo.
"Andolsun biz, cinlerin ve insanların birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalbleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hattâ daha da aşağı seviyededirler. İşte asıl gâfiller onlardır."(el-A'râf, 179
herhalde buralardan destek alıyor?

1|1
23|41

En İyi Erkek Görüşü

• Dini sorgulayacak kafan var en azından. Onun farkı neymiş? Sorgulamıyo da 😂

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 40

• Kendini kes , evlenmek gibi ataerkil bir sisteme bir de belirlernen dini mantık dahilinde entegre olmus ve kendini devlete guvenceletiyorsan ya kendine saygın ya da paran sıfır , evrimsel süreçte dişil seçim hakkının dönemce yozlaşmış getirlerinin sonuna geldin hehhe,

Bknz:
    Yakışıklı, paralı olsun ne içi ne kalbi önemli

0|0
    0|0
  • sende haklısın

1|0
    0|0
  • Boyle biriyle mutlu olmana imkan olmadigi besbelli.

1|0
    0|0
  • Öncelikle kimseyi din, dil, ırk, mezhep gibi düşünce ve tercihlerine göre yargılamak kimsenin haddi değildir ve herkes kendi istediği hayat biçimini yaşar, din konusuna gelince bizim diniimz hoşgörü dinidir zorluk olmaz eşin yanlış adımlar atıyor.

1|0
    0|0
    • "Andolsun biz, cinlerin ve insanların birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalbleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hattâ daha da aşağı seviyededirler. İşte asıl gâfiller onlardır."(el-A'râf, 179

• Yahu flört aşamasıdayken aklınız neredeydi?
    Yanlış anlama sadece seni suçlamıyorum, eşinde de kabahat var..
    Özellikle yobaz kesimden bazı kişiler inançsız veya diğer dinlerden biriyle evlenip Müslüman yaparak cenneti kapma hesapları yapıyorlar, sonuçta böyle huzursuzluk çıkıyor..
    Herkes en başından dengini bulmalı ve kimse kimseyi değiştirmeye çalışmamalı..
    Çocuk yoksa ayrılın gitsin, o evlilikten bir bok olmaz..

0|0
    0|0
  • Seninle anlaşıyorum de.

1|0
    0|0
  • kesme zehirle :)
    daha garantici ol

0|0
    0|0
  • salak ya

1|0
    0|0
  • Senin farkin neyse benimde o diceksin

1|0
    0|0
  • eşin olduğuna emin msiin

0|0
    0|0
  • Boşa?

1|0
    0|0
  • Ya bu sevgililerini/eşlerini her türlü lafta gömen adamlara ben ayrı bir hayranlık duyuyorum da seninki baya abartmış :D Her neyse eğer senin böyle şeylere inanmadığını bilerek evlendiyse ve başında bir anlaşmanız yoksa da karışması çok saçma bence.

0|0
    0|0
  • ne yaptın da öyle birşey dedi ki sadece dine inanmıyorsun diye diyemez herhalde hayvan

0|0
    0|0
    • benimle din muhabbeti yapma diyorum. illa din konusu açıyor. yok ibrahim a. s şöyle mi yapmış yok firavunlar kendini allah mı sanıyomuş falan. sonra benım fıkrımı soruyo ve benı yargılamaya başlıyo.

• takma onu sende bırak konussun ne diyorsa desin

• Yav hehe

0|0
    0|0
  • Adam seni islama davet ediyor. Sen de bu davete icabet edersen hep sen kurtulursun hem eşine cennet kapısı açılacaktır inşallah :) Allah yolunu islama çevirsin inşallah :)

0|0
    0|0
  • Karalama kampanyası gibi duruyor. Ateist birinden böyle boş beleş bir soru bekleyemezsiniz. Çünkü zaten bugüne kadar bunun en az 10 katını duymuştur böyle yobaz memlekette.

0|0
    0|0
  • k. bakma ama adam haklı gerçekler acıdır...

0|0
    0|0
    • sizinle aynı düşünmeyen insanlara hakaret edecek kadar düştüyseniz. asıl sizin bir kendinizi sorgulamanız lazım. kim daha insan anlayabilecek misiz acaba

• neden evlenmis ki seninle?

0|0
    0|0
  • Bir daha doggy yapmasına izin verme :)

0|0
    0|0
  • Adam hakli ;)

0|1
    0|0
    • sizinle aynı düşünmeyen insanlara hakaret edecek kadar düştüyseniz. asıl sizin bir kendinizi sorgulamanız lazım. kim daha insan anlayabilecek misiz acaba

• Ne alaka ya :)

• Eşin haklı

0|0
    0|0

• Çok ayıp etmiş ama sende biraz araştır göreceksin ki Allah var

0|0
    0|0
  • kaç yıllık evlisiniz? kocanın böyle davranması normal değil hele yeni evliyseniz çok daha anormal

0|0
    0|0
    • 1,5 yıl oldu. ama en başından beri beni darlıyor.

• bnce genç bir koca al kendine yaşılarla uğraşma ilerde ona bakmak durumunda kalcan ihtiyarlıycak ona himet etcen gençliğini öldürcen

• doğru diyosun.

• eşin seni sevıyo sevdiği içinde kurtarmaya çalışıyoda senin içindeki şeytan izin vermiyo

0|0
    0|0
  • İlginç ama sen ona haramsın dinsiz isen neden seninle evlendi ki?

0|0
    0|0
  • niye evlendiniz ki?

0|0
    0|0
  • Hayvandan farkın nedir peki? Cevap olarak

0|0
    0|0
    • Sizin gibi aşağılık kompleksim yok ki hayvanlarla kendimi kıyaslayarak ego tatmini yapayım.

• 500 lira verirsen keserim ama oldurmem

0|0
    0|0
  • adam haklı

0|0
    0|0

• herkesin özgürlüğüne kimse karışamaz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

6 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 22

• Evlenmeseymiş o zaman dindar birini alsaymış mus. Olmasan bile hayvan lafını hak etmiyorsun asıl kendi ayı be😒

1|1
    0|0
  • Mümkünse

1|1
    0|0
  • Senin aksine beynim var de kalk git bir daha birsey derse IQ seviyesi düşüktür, açıkçası benimde inancım yok ama erkek arkadasım saygı gösteriyor yani açması saçma. Ha çok mu açıyo konuyu soyut kanıtlar iste bik bik bik kulaktan dolma şeylerle kafanı ağrıtmasın

1|0
    0|0
  • madem oyleydı de nıye evlenıyor aklı neredeymiş hıyar mıdır nedir ,

1|0
    0|0
  • Neden senin inancina saygı duymayam birie evlendin?

1|0
    0|0
  • Kes bencede

1|1
    0|0
  • Bekle kurbanda kesersin.

1|0
    0|0
  • Biraz zor, kafa yapınızın farklı olduğunu neden daha önce anlayamadın ki.

1|0
    0|0
    • farklılıkların sıkıntı olacağını düşünmedim çünkü ben farklılıklara düşman değilim.

• bu konu fazlasıyla huzursuz ediyor. yanlış yapmışım onunla evlenerek.

• İnanmıyosan seni zorla dindar yapamaz. Heleki bunu bilerek evlendiyse yargılamaya hakkı yok. Senin düşüncen senin görüşün bu. Sen ona saygılıysan oda sana saygı duymalı fakat aynı evin içinde ve ileride çocuklarınızda olursa sıkıntı olur. Bence kendinize göre birilerini bulun.

• bir Cahille evlenmemeliydin

1|1
    0|0
  • Eşin çok cahil😂😂😂

1|0
    0|0
  • Kes gitsin. Katli helaldir, fetva veriyorum. p

1|2
    0|0
  • Süper söylemiş ama evlenmeden evvel niye söylememiş?

0|3
    0|0
    • süper olan nedir? hakaret mi? karakteriniz bozuk sizin.

• Süper olan hakareti değil kaldı ki sana hakaret de etmemiş. Iman yoksa gercekten hayvandan ne farkı olur insanın? Hayvanlar gibi amaçsız ve fütursuzca yaşamanin mantigi ne? Tek derdi yemek icmek uyumak olan hayvandan farkın ne kaliyor?

• kendinizi üstün seviyeye getirmek için inanmayan insanları hayvana benzetmek ne kadar ahlaklı bir davranış. lütfen daha fazla yazma. can sıkma.

• Senin düşüncelerine saygı duymayan bir adamla niye evlendin ki?

1|0
    0|0
  • Ayrıl knk 😭

1|1
    0|0
  • Oysaki hayvanlar Allah'ı zikrederler.

0|0
    0|0
  • En azından onun düşüncesini savunacak elle tutulur bir dayanağı var sen düşüncelerini savunmak için neyine güveniyosun

0|0
    0|0
  • Oha şaka gibi 😂😂

0|0
    0|0
    • "Andolsun biz, cinlerin ve insanların birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalbleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hattâ daha da aşağı seviyededirler. İşte asıl gâfiller onlardır."(el-A'râf, 179
      sadece eşim kötü bir insan diyeceğim ama destek aldığı yer var. ne diyeyim şimdi.

• Eşiniz sizi utandırıp, sıkarken eşinizi burada rezil edende sizsiniz. Evlenmeden önce ayrılıklarınızı bilmiyor muydunuz? O keseyim mi dediğiniz insan sizin bir ömür hayat arkadaş olarak seçtiğiniz kişi karşılıklı olarak birbirinize saygısızlık yaparak evliliğe ve aileye zarar veriyorsunuz. Eşiniz size inanmayarak hayvanlardan farkınız ne manasında bir tepki göstermiş olmalı çünkü hayvanların akli iradesi olmadığı için inanma gibi bir durumları yoktur. Sizin aklınız kendi doğrularınızı araştırıp, seçecek kadar gelişmiş duruyor. Size saygı duymayan eşinize sizde saygı duymayarak karşılık verdiğiniz için sizi tebrik ediyorum.

0|0
    0|0
  • Kes dbdienixncei

0|0
    0|0
  • Tavri yanlis

1|0
    0|0
  • Troll bence o seni kessin

0|0
    0|0
      bu da mı troll.
      asıl sizin dindarlığınız troll

• o nasıl eş öyle

1|0
    0|0
Yükleniyor...