Sirf bu yuzden? Anlamiyorum bu insanlari?

arkadaslar ben alkol sigara kullanmayan bir kizim universitede okuyorum etrafimda alkol sigara kullanmayan insan yok fakat hicbir zaman kimsenin sigarasina alkolune laf etmem saygi duyarim ama nedense ben ayni saygiyi goremiyorum alkol sigara kullanmiyorum diyince bana cemaatciymisim gibi cok kapali bir insanmisim gibi bakiyorlar tabiki inancli bir insanim ama icmek istesem zaten icerdim alkolu de sigarayi da hayatima almak istemiyorum ve asil sorunum su benimle konusup gorusmek isteyen bircok erkek oluyor ve bunu soyledikten sonra hepsi bunu engel olarak gorup cekip gidiyor hos kizsin ama hayat tarzlarimiz farkli lafini duyuyorum surekli yasitlarimda ayni benden buyuklerde ayni seyi soyluyorum simdiye kadar gorustugum kim varsa hepsi beni kapali sakin aile baskisina maruz kalan kizlardan goruyor bu sebepten dolayi sizce ne yapmaliyim etrafimdaki arkadaslarim ya da gorustugum insanlar surekli alkol sigara kullanan insanlar hatta partilere gidip kafa dagitan insanlar sirf bu yuzden artik erkek arkadasim da olmuyor galiba kime bunu soylesem bu laftan sonra kendini geri cekiyor bu kadar mi onemli boyle seyler ben anlamiyorum

1|1
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• ben sana söylim üni ortamına girmemek en güzeli. nüfus %99 müslüman diye geçiyor ama bana göre sözde kalıyor islam.
    üni gibi ortamlarda bana göre gereksiz. ben marmara üni. okudum inanır mısın hiçbir ilgim yoktu okula. sadece okuyo gözükmek için okudum. 4-5 sene sonra gel diplomanı al dediler gidip de almadım 2 yıl boşuna vaktimi kaybettim. iş konusunda hiçbir artısı olmuyor üni ortamlarının bana göre. insan parasını heryerde kazanabiliyor azimli olursa. okul falan etiket sadece. ezbere dayalı bir eğitimden de bir halt olacağını düşünmüyorum zaten. beni eleştirenler olacak ama maalesef ben bu düşüncemde ısrarcıyım. insanlarımızın çoğu da körü körüne okuyor, bir mucize olacak ve yüksek maaşla işe başlayacağız sanıyorlar. gel gelelim hayaller hayatlar çok farklı oluyor :) okullar kapitalizme modern köle yetiştirmek için var başka bir şekilde açıklanamaz bu.

1|0
    0|0
    • teşekkür EIG için.

En İyi Kız Görüşü

• Arkadas cevrende herkesin tarzi ayni oldugu icin seni uzayli gibi gormeleri dogal sen kimseyi yargilamiyosan onlarin da seni yargilamamalari gerek esprili guzel bir sekilde anlatabilirsin ne dusundugunu icip icmemek senin kisiligini buyuk sekilde degistiren bisey degil bana kalirsa iyi bile yapiyosun onlara gore sekil alma derim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Şeytanların ortamına girmişin onlarla arkadaşlık bile yapma kimseyle konuşma kendin gibi arkadaşlar edin onlarla otur kalk diğerlerinden uzak dur seni günaha teşvik ve davet ediyorlar.

1|0
    0|0
  • Sen normal ve dogru olansin arkadasim birak digerlerini :) ben asla sigara ve alkol kullanan bir kizla sevgili dahi olmam benim yasantima ters cunku ben aklini kullanan insanlari severim aklini kullandirtanlari degil insanlari bosver benim umrumda dahi degil kimse ve sunu unutma dogru olan azdir ve yadirganir:)

1|0
    0|0
  • Bu konu sende ozguven eksikligi yaratmis, bilinc altina islemis

1|0
    0|0
  • Alkol sigara neymiski zaten yani içince noluyo şahsen alkol alan sigara icen bir kızla asla arkadas olmam , hepsi igrenc

1|0
    0|0
  • Bu yasima geldim alkol vr sigara icmedim icmemde bana tepki gosterenlerede uygun bir uslupla uyariyorum.

1|0
    0|0
  • Salak onlar bence. Sigara ve alkolden ağzı lağam gibi kokan kızları tercih etsinler. Ben ikisini kullanmama rağmen ağzı kokmayan yani içmeyen kız ilgimi çekiyor. Sanma ki sana yürüyorım. Demem o ki onları boşver karşına illa düzgün bir çıkacak..

1|0
    0|0
  • Onlar zaten doğru insanlar değil onlar olsa ne olur olmasa ne olur sen böyle yoluna devam etmeye devam et gerçekten senin gibi biri bulunmaz hint kumaşı misali 👍 Hayatında başarılar milleti kafaya takma elbet arkadaşın doğru insalar çıkar karşına

1|0
    0|0
  • seni olduğun gibi sevmeyen birileriyle olacaksan hiç olma daha iyi mutlaka seninle olmak isteyen cıkacaktır güven bana :)

1|0
    0|0
  • bizimde yok ne yapalım şimdi şirin görüneceğiz deye hapçı popcumu olalım

2|0
    0|0
  • Bence doğru yoldasın kimse için değişme değişiminde iyi olmayacaktır. Yapman gereken tek şey kendine göre bir arkadaş ortamı bulman.

1|0
    0|0
  • Kimse için değişme bence seni olduğun gibi kabul etsinler..

1|0
    0|0
  • Dogru bildigin yoldan sasma...

1|0
    0|0
  • Önemsiz şeyler bunlar. Salla

1|0
    0|0
  • Önemli olan senin alkol sigara kullanmaman değil. Onlar böyle eğlenmeyi seviyor. Sen sevmiyorsun nasıl gidip kafa dağıtacaksınız? Hep sinema hep kafe olmayacak o alkollü bir yere kızlarda olan bir gurupla gittiğinde sorun çıkaracaksın bir sürü şey. Parti olacak güzel güzel gidip bir dağıtıp sarhoş olamayacaksınız.. Sarhoş olup sevişmenin keyfine varamayacaksınz vsvs..

Bende bunları yaşayamayacağım bir kadınla mutlu olamam şahsen

0|0
    0|0
    • Sorun burda sarhos olmak mi yani alkol kullanmama ragmen arkadaslarimla alkollu yerlere gidiyorum ama icki icmiyorum tek fark bu yani benimle de oturup kahve icer sinemaya gider ayik kafayla sohbet edebilir insanlar sarhos olmadan da sevisip konusabiliyor onyargili davraniyorsun bence

• Ön yargılı davranmıyorum benimde benle bana gelen ama içmeyen arkadaşlarım var hiçte zevkli olmuyor. İnsan sıkılıyor. Bu ikisi çok farklı şeyler, zaten senle ancak kahve içilip gezilir sinema ya sosyal organizasyonlara gidilir. Oda nereye kadar. Alkolün olduğu her eğlence ayrı keyiflidir. Farklıdır.

İnsanlar sarhoş olmadanda sevişir konuşur. Aynı şekilde tuzsuz yemekte yapılır, ama tuzu uygun oranda olan yemeği tadmış biri tuzsuz olanı Ne kadar sever?

• Adam sana vurmak istiyo sonra anlıyomki kız verici değil hayat tarzımız farklı diyip baybaylıyo

1|0
    0|0
  • Dogru olani yapiyosun hayat tarzimiz farkli diyenler de takilmalik kiz ariylar :)

1|0
    0|0
  • Senin tercihin. Bende alkol sigara kullanmıyorum. Boş ver sen onları. Alkolun sigaranın bir sürü zararı var vücuda.

0|0
    0|0
  • Anlamazsin insanlari degisikler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hayır tabiki bu şeyleri kullanmaman daha iyi bende kullanmıyorum ve şu anda alkol sigara kullanmıyorum diye beni çok seven bir sevgilim var hatta yalan söyledim diye benden ayrıldı 2 gün sonra barıştı sen bunlardan uzak dur hem gelecekte seni olduğun gibi seven birini bulursun vallaha bende anlamıyorum bu insanları ne deyim

1|0
    0|0
  • Önemli falan değil sınanıyorsun bu baskıya dayanıp dayanmayacağın konusunda sakın onlar yüzünden onlar gibi olma yalanda söyleme sen yolunda devam et daha iyisi için bu zahmete değmez mi

1|0
    0|0
  • Hangi üni desin?

0|0
    0|0
    • Ozyegin

• yapma bee... Bende orayı düşünüyordum

Yükleniyor...