Camide Vali'nin arkasında saf tuttum, cami önünde kırmızı plakalı mercedesler görmeye hasretti ülkem. Hiç düşündünüz mü?

Hani hep neden kazanıyorlar diyordunuz ya, ben büyük bir şehirde yaşıyorum, bugün biliyorsunuz kandil ccami'de Vali'nin arkasında saftaydım, yanında Vali'nin oğluda vardı en fazla 11-12 yaşlarında yakışıklı bir çocuk. Safın başında bir iki koruma vardı sadece. Hoca'da Vali'nin geldiğini biliyor olacak ki devlet makamı konusunda dolaylı bir iki kelime etti. Baktım Vali sessizce dinledi. Evet dışarı çıkarken kimseden önce olmaya çalışmadılar hoca yanına gelmeye çalıştı sadece elini sıktı Vali. İsteyen herkesin elini sıktı Korumalarının hepsi cami'nin içine girmemiş bile. Dışarda olan koruma vali ve oğlunun ayakkabılarını almaya yeltendi eli ile işaret etti kendileri aldılar ayakkabılarını oğulunun ayakkabısını bile Vali aldı eline. Sohbet edenler var konuşanlar var. Cami önünde Türk bayraklı, şehir kodu ve 001 kırmızı plakalı Mercedes ve eskort araçları. Üstelik daha 11-12 yaşlarındaki oğlu bile yanında. El sıkışmak isteyen herkesin elini sıktı, dert dinledi sorunları koruma müdürüne not aldırdı. Halk ordaydı işte zengin fakir. Bu halk cami önünde kırmızı plaka görmeye hasret değil miydi yıllardır? Hani neden kazanıyorlar diyorsunuz ya? Açık mı yeterince?

Güncellemeler:
Sivil gelseydi diyen arkadaşlar sivil gelse Nasıl dertleri sorunları dinleyip not aldıracaktı? Halkla kucaklaştı.

0|0
22

En İyi Kız Görüşü

• Bölgelerde yaşayan hocalar kaymakam, vali gibi yöneticileri tanırlar. Onların yöneticileri sadece müftülük binasındaki müftüler değildir.
    Fetva sırasında zaten az bir tecrübesi varsa ve karşısındakini gördüyse devlet makamıyla ilgili kendisi o an ekleme yapabilir. İlla önceden hazırlanması gerekmez. Yani senin sandığın gibi yürümüyor o durumlar.
    Şu düşünceleriniz gerçekten saçma. Siz zannediyorsunuzki bu ülkede herkes ''müslümanım'' diyene inanıyor. Hayır öyle değil.
    Sizler sadece hayatı kendinizin yaşadığını diğer herkesin fanusun içinde kaldığını sanıyorsunuz ama öyle değil.
    Kazanamıyorsunuz, gerçek sorunlara bakmıyorsunuz ve bir çıkış noktası arıyorsunuz.
    Kolay yoldan cevabı İslam'a müslümanlığa atıyorsunuz.
    Hayır bu değil!
    Hiç bir aklı başında müslüman camide üst düzey bir görevli gördü diye oy vermiyor. Bu nadiren olur.
    İnsanların sadece dini inançlarıyla oy verdiklerini sandığınız sürece asla kazanamayacaksınız.
    Asla gerçekleri göremeyeceksiniz.

0|0
    0|0
    • bak yandaşların bu insanlara hakaret etme çabası içine bile girmiş siz sadece görmek istediğinizi görüyorsunuz gerçekleri değil.

• Sen ak partili misin değilmisin beni mi eleştiriyorsun anlamadım

• boşver

En İyi Erkek Görüşü

• Ne diyon sen olm bunun yeri burasimi

0|0
    0|0
    • Nasıl ne diyon

• Böyle terörün hortladığı bir dönemde o Vali'ye bişey olursa taş taş üstünde kalmaz bunu bil

• Orasi hangi il

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Anlayamazlar üstadım anlayamazlar onların kapasitesi yetmez buna

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Sivil gelseydi, normal insan gibi, kimse onun vali olduğunu bilmeyecekti

0|0
    0|0
    • Böyle terörün hortladığı bir dönemde Nasıl sivil gelebilir? Bu ülkede terör bir Vali'yi şehit ederse taş taş üstünde kalmaz bunu bil.

• Gaffar Okan simitçi miydi? Verilen on binlerce şehit kelle miydi? Hiç taş kıpırdadı mı, bırakın bu ayakları, ucuz reklam politikalarını bırakın sadede gelin

• Aynı şey değil güzel kardeşim hem dediğin olayda mantık hatası var Allah rahmet eylesin Gaffar bey sivilmiydi suikasta uğradığında korumalarıyla beraber şehit edildi. Ayrıca Vali ile Emniyet Müdürü çok farklı kavramlar Vali, Cumhurbaşkanı'nı nı ve devleti temsil yetkisine haiz, şehirin en büyük amiri, belki bilmezsin Onuda söyliyeyim araçlarına yurt Türk bayrağı forsu çekmeye sadece Cumhurbaşkanı, Valiler ve Büyükelçiler yetkilidir. Hem emniyet sorumlu olduğu kurumlardan sadece biri sağlık eğitim hepsini sayarız burda. Yani kıyaslaman mantık hatası güzel kardeşim. Dua ile.

Yükleniyor...