Ablam Ekonomik Gücünü Kullanarak Bana Dini Dayatmada Bulundu, Siz De Böyle Şeyler Yaşadınız Mı Hiç?

Universitede okuyorum. Memlekete gezmeye geldim. Ablam kendine yeni araba almıştı ve yeni arabasıyla beni gezdirmesini istedim. O da ikindi namazımı kılmam şartıyla beni gezdireceğini söyledi. Ben de menfaat için kılarsam bunun ne anlamı var dedim. Hem benim namaz kılıp kılmamamın sana bir faydası ya da zararı yok, bana böyle bir dayatmada bulunmanın bir anlamı yok dedim. Olsun ben öyle istiyorum yoksa asla seni bir yere götürmeyeceğimi biliyorsun dedi. Ben de daha fazla direnmedim ve kıldım namazımı ama kıldıktan sonra aşağılanmış gibi hissettim kendimi. Dinden ve dindar insanlardan daha da soğudum. Ablamın bu davranışını nasıl değerlendiriyorsunuz, siz de böyle şeyler yaşadiniz mı?

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

• Bir kere banada biri böyle yaptı sadece kılıyormuş gibi yapmıştım dua bile etmemiştim Şu an namaz kılmayı unuttun zaten kılmıyorum içimden gelmiyor

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Araba onun araması isterse amuda kalk der

0|0
    0|0
    • Yani normal karşılıyorsun

• İstedim, insan ablasının arabasına binmek istemez mi? Yeni araba almış görmemiştim hiç, merak ettim. Binip gezmek istedim. Ama ablamın bana böyle bir dayatmada bulunması beni kırdı.

• Yapacak bişe yok

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben öyle bir laftan sonra arabayla gezmekten de ablamdan da soğurdum ve gezdirmezsen gezdirme derdim. Aşağılanmış hissetmekte haklısın çünkü senin isteklerini kullanarak bildiğin aşağılamış yani ona muhtaçmışsın gibi.

0|0
    0|0
  • Ablanın kafası yerinde değil. Saçmalıyor.

0|0
    0|0
    • Din Allah'la kul arasında değil mi? Niye böyle yapıyor anlamıyorum?

• İbadet içten gelerek yapılmalı. Allahın rızasını kazanmak, onun emrini yerine getirmek için. Zorla yapınca ablan için yapmış oluyosun. Daha bunun bile farkında değil. Kendince iyilik yapıyor ama mantıksız.

• Buna benzer değil ama, babamı kaybettiğimde din inancım da o dönem için bitmişti namaz kılmıyordum ve ablamda bana babam kabir azabı çekiyorsa bu senin yüzünden demişti ondan ve dinden daha da soğumuştum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Dinde zorlama yoktur derler hata yapmış arasıra kendi isteğinle namaz kıldığını göster bence sanırım ailen dindar 😊 Bir süre sonra istemezsen kılmazsın 👍🏼

0|0
    0|0
  • Karaktersiz insanlarda çevre baskısı işe yarıyor yaygın olarak.. Demek ki sen onlardan değilsin.

0|0
    0|0
  • araba sürmekten de soğudun mu?

0|0
    0|0
    • Yoo arabayı ben sürmedim ki? Ne alaka?

• Ablan aslında senin Yüce Yaratan a yönetmeni istiyor ama sen istemediğin için ters tepmiş.

0|0
    0|0
    • Ablamın niyeti kötü değil biliyorum ama yaptığının bir mantığı yok. Bunun beni rencide edeceğini ve dinden daha da uzaklastiracagini dusunmesi gerekirdi.

• Böyle bir ablam olsaydı paramparça doğrardım onu. Yalnız Atilla Vahşi Atilla Umut Dolu Atilla. Güzel tanrımın aciz kulu Atillayım.

0|0
    0|0
  • Ablan beyinsizin tekiymiş

1|0
    0|0
    • Kelimelerine dikkat et. Ablama hakaret edilsin diye açmadım bu başlığı.

• Tipik din tüccarlığı bence

0|0
    0|0
  • Öyle düşünme o senin iyiliğin için yapmış

0|0
    0|0
  • İyi ki kendisine secde etmeni felan istememiş. Seccade serdireydi arabanın önüne.

0|0
    0|0
Yükleniyor...