Doğum günüm neden bana anlamsız geliyor?

Dünya'da 7 milyar insan var. Dünya'ya gelip bir halt değiştirmemişim. Milyarlarca yıllık bir dünya'da ortalama 65 sene ya yaşayacağım ya da yaşamayacağım. Yani nasıl olsa birgün geberip gidecekken ve üstüne ölüme daha da yaklaşırken doğduğum günü kutlamamın ve kutlattırmamın mantıksal açıklaması nedir? Kendimi bildim bile yakınlarım pasta felan sürpriz yapsa da o kadar doğduğumdan memnun olamadım açıkçası bir türlü. Hatta doğum günüm olduğunu felan ya Facebook amca'dan ya da annem'den felan duyarım, unutuyorum... Hele ki insanlar "İyi ki doğdun X, iyi ki doğdun X" diye tezahürat yapması o kadar bencilce gelir ki bana.. Hatta eline mikrofonu aldırdıp kendi adını "iyi ki doğdun x!" diye bağırttıranlar... Doğdun da ne oldu? Dünya mı müşerref oldu doğmandan? İnsanlık bir iki adım ileri mi gitti? Kime ne? Bu mu kollektif anlayış? Böyle bireyselciliklerden tiksiniyorum açıkçası..

0|1
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Senin tercihini saygı duyarım

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• aynen dogum gununu kutlamamak lazim dogum gununu lanetlemen lazim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Açıklamanı okumadım açıkçası. Çünkü bana da saçma geliyor.

0|0
    0|0
  • Dünyaya gelip bir şey değiştirmedin ama bu senin daha sonradan bir şeyleri değiştiremeyeceğin anlamına gelmez.

0|0
    0|0
  • Sevgi buna sebep varlığından mutluluk huzur duyan insanlar kutlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Hayatımda gördüğüm en güzel doğum günü yazısıydı. Ben de böyle düşünüyorum dostum. (:

0|1
    0|0
Yükleniyor...