Çerkes ve Ermeni sürgünü icin ne düşünüyorsunuz?

Oncelikle yıllar önce bugun olen insanlarin ruhu sad olsun. Benim size sormak istedigim bir soru var arkadaşlar. Tarihci degilim ancak Ermeni ve Çerkes sürgünü genel hatlariyla benzerlik gosteriyor mu sizce? Ben acikcasi ortak cok yönünün oldugunu düşünüyorum. Soykırım iddialari acisindan da durumlar karışık. Taraflar siyasi cikanlarina gore degerlendiriyor sanki durumu, siz ne dersiniz iki sürgün icin?

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Çerkes sürgününden önce hiçbir Çerkes, çete kurup Rusya'ya saldırmamış ve devlet kurmaya kalmamıştır. Osmanlı yüzyıllarca o toprakların halklarını desteklemişti ama artık çökmeye başlayınca desteğini kesmek zorunda kaldı. Ruslar da sıcak denizlere bu yoldan inmeye çalıştıkları için birlik olamayan Çerkes kabilelerini katletmiş, sürmüş ya da sindirmiştir. Ermenilerde ise milliyetçi isyanlar ortaya çıkmış bunun üzerine soykırım ve sürgün gerçekleşmiştir.

0|0
    0|0
  • ermenilerin soykırım yaptığı gerçek zaten tüm dünya biliyor elde belgelerde var ermenilerde bunu iyi biliyorlar ama yararlanmak için bu yalanı sürdürüyorlar. Hepsi sürülmemiş tohumları hala türkiyede keşke sürülselerdi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...