Eşiniz size emirli konuşmaya başlasa ne tepki verirsiniz?

Eskiden annemlerin komşusu olan bir aile, sıklıkla ziyaret ederiz. Kadını severim de adamdan hiç hazzetmem; zaten iki eşi var, kadınları ezen bir tip. Ve sürekli "şunu getir, bunu götür, bunu yap" demesi sinirlerimi bozuyor. Kimse de ses çıkarmıyor arkadaş :/ kabul etmişler böyle herhalde ama beni deli ediyor.

Sizin eşiniz bir süre sonra size emirli konuşmaya başlasa ne yaparsınız?

1|1
26|21

En İyi Erkek Görüşü

• öyle şerefsiz bir adamla kim neden evli kalır ki? hemde iki eş? neyse ben kendi cevabımı vereyim ; insanlık hali , insanlar sinirlenebilir , iş yerinde kötü zaman geçirmiştir vs vs... 1 hafta kadar alttan alınabilecek bir durum. eğer düzelmiyorsa aile psikiyatristine götürmeye ikna eder ne sorun varsa çözüm yoluna gidilir. hea onun hayatında başka birisi varsa eğer , bunların altından o çıkarsa kafa göz dinlemeden hastahanelik yapana kadar döverim. fakat onun dışında ne olursa olsun anlayış ile karşılar , sorun neyse onu çözümle sonuçlandırmaya , huzuru korumaya çalışırım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Bu ezmek mi yani? Insan yabanci birinden rica eder karisindan rica ediyorum lutfen sunu mu getir desin yani?

2|1
    0|0
    • "Kadın, su ver çabuk!" mu diyeceksin eşine sen?

Allah kolaylık versin ona.

• İlk fikrim doğru demiyorum sevgili adından hoşlanmadığım kişi... :)

Ben diyorum ki, kadınları ezmek doğru değil. Bu adamın bunu yaptığına adım gibi eminim çünkü ilk başta saygıdan sesim çıkmazdı ona karşı ve her seferinde kadınların okutulmamasi gerektiğini, daha doğrusu "okuyup ne yapacaklarını" söylerdi. Sonra karısının yapmadığını yaptım ve tepkimi koydum, daha da konuşmuyor benimle zaten. Bu yüzden olayın iç yüzünü bilen benken bana hala "ama bu böyle, ama bak şöyle" demen gereksiz kaçıyor.

• evet? evlendin diye rica etmekten emir vermeye geçemezsin. karın da olsa senin için bir şeyi yapmak zorunda değil. rica edersin içinden geliyorsa, seni seviyorsa zaten yapar.

• '' zaten iki eşi var ''

http://i.hizliresim.com/9LpndZ.gif

3|0
    0|0
  • emir kipi bence hoş degil
    canım lütfen getirirmisin demek hem daha yapıcı hemde gönül alıcı
    ayrıca elin ayagın yok mu kalk kendin al degilmi..
    kendi işimi kendim görürüm ben emir etmem asla

1|0
    0|0
  • Adamın iki eşi var millet dışarıda sap. Yemeyin lan milletin hakkını! Kızmayın hemen aptal bir şakaydı. Sorunun cevabına gelecek olursak karım kendini ezik hissetmesin diye çalışmasını isteyen bir tipim. Ne bu tarz konuşabilirim ne de çene çekebilirim.

1|0
    0|0
  • Önemli olan niyetidir. Eğer ki üstünlük kurma çabasıyla emir veriyorsa 'sen kime emir veriyorsun lan' der ve dediğinin tam tersini yaparım. Ha yok samimiyetten dolayıysa o zaman dediğini dinlerim.

Niyetini ise söyleme tarzından, tonlamasından ve karakterinden rahatça anlayabilirsiniz zaten. Sonuçta her şeyde tanımıyormuş gibi 'yapar mısın, eder misin' diye konuşulmaz.

1|0
    0|0
  • Bu tip kadinlari ezen erkeklerden hic hazetmem. Anca gucu kadina yetiyor ezik heriflerin. Ama kadinlarda da suc var. Adam pencereden disari bakma diyor kadin peki kocacim diyor. Kendinizi bu kadar ezdirmeyin sessiz kalmayin

1|0
    0|0
  • sen karışamazsın kendi eşinede bazen ses çıkartamazsın keskinlik gerektiren konuları ayırt etmen gerekir bazen emir verilmeli bazen rica edilmeli

1|0
    0|0
  • valla sinirlenirim kanks

1|0
    0|0
  • Namussuz, şerefsiz, Ahlaksiz adam..! Bende sevmem öyle tipleri.. Ben öyle konuşmam.. :)

1|0
    0|0
  • her ne demişse çok beklersin derim

1|0
    0|0
  • Orada bir duracak, emir eri değilim eşiyim. Saygı önemli.

1|0
    0|0
  • Baskasinin aile yapisina takilmani anlamasamda bana yaparsa esim terslerim

1|0
    0|0
    • Başkasının aile yapısına takılmak? Gözümün önündeki iki insan. Beni rahatsız ediyor öyle davranması. Ki dedim ya, onlar kabul etmişler yapacak bir şey yok, deli olan benim.

• Deli derken deliren demek istedim. Yoksa kadına hakimiymis gibi konuştuğu için benim rahatsız olmamda bir sakınca görmüyorum ben :)

• kölen yok git kendin yap de kötüye giderse sonu ayrıl çünkü bir öküzle evlisin

1|0
    0|0
  • Kızarim

1|0
    0|0
  • Tamam karıcığım..

1|0
    0|0
  • Rica etmek insanı küçültmez emirle üstünlük kurduğunu sananlar saygıyıda değeride kaybeder.

1|0
    0|0
  • Ah siz kadınlar

1|0
    0|0
  • İçimdeki öküz çıkar

1|0
    0|0
  • Benim eşimin benimle emirli konuşması, ölü bir adamın tekrar dirilme olasılığı kadar düşüktür. Babam bile benden rica ediyor o kim ki benimle emirli konuşacak?

1|0
    0|0
  • Para için mevki için emir almaları zoruna gitmeyenlerin eşlerininkide gitmesin bir zahmet

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• iki eşi var ne demek ya asd
    bu arada ciddi manada öyle biriyle evlenecegimi hic sanmıyorum, olursa da ben de o durumda köle gibi davranmam yani

1|0
    0|0
  • Emir kipin olayim cekimle beni derim 😅

1|0
    0|0
  • Sinir olurum babam yapar ve şu an staj yaptıgım yerdede sürekli emir veriyorlar emir almayı hiç sevmem eşiminde böyle olmasını asla istmem inşallah olmaz

1|0
    0|0
  • Aklını başına getirtirim

1|0
    0|0
  • Huyunu terkedene kadar onunla konuşmam veya soğuk davranırım. En nefret ettiğim şey insanların bana emir vermesi. "Birtanem rica etsem bana su getirir misin?" Demesini beklemiyorum "su getirir misin" dese de yeter.

1|0
    0|0
  • Konuşamz öyle bir insanla evlenmem

1|1
    0|0
  • Kavga ederim.

1|0
    0|0
  • Erkek adam saygısını bozmayacak hiç bir zaman. Hele de bir kadına karşı her zaman nazik olmalı.

1|0
    0|0
  • Düzgün konuşacak işim olmaz yoksa.

1|0
    0|0
  • bir tanıdığımın eşi de öyle bildiğin adamın ağzına bakıyor bir tane çakasım geliyor zor tutuyorum kendimi

1|0
    0|0
  • Emir almaktan nefret ederim ama hani mesela onu derken bana bakışı ve ses tonu önemli yoksa kavga bile etmeden direk yüzüğü atarım

1|0
    0|0
  • Igrenc aslinda buna musade eden kadinlariz

1|0
    0|0
  • Aynısını yaparım

1|0
    0|0
  • Emir verme tarzına bağlı. Ses tonuna filan. Her şeyde yapar mısın denmezki.

1|0
    0|0
    • Heh, aynen aslında. Benim de ailemde yap diyenler var ama duyunca hiç emir gibi, daha doğrusu kendini üstün görme gibi gelmiyor. Bu adamda öyle hissediyorsun ama.

• Anladım. Hizmetçi gibi görme sözkonusu.
      Çok büyük bir sevgim olmalı dayanabilmem için. Büyük de konuşmak istemiyorum :/

• ayrılırdım

1|0
    0|0
  • Sinir bozucu

1|0
    0|0
  • Nefret ederim. Tartışırım

1|0
    0|0
  • Ailem dışında kimsenin bana böyle hitap etmesine izin vermem.

1|0
    0|0
  • Saygı olmazsa sevgiyle yürümez.

1|0
    0|0
  • Konuşma şekline bağlı. Kaba şekilde derse kalk sen al derim. :D Saygı önemli.

1|0
    0|0
  • Hergün kavga ederdik heralde

1|0
    0|0
  • tamam kocacığım derim ne diyim... evet sensin kocacığım... elimin tersiyle yersin kocacığım

1|0
    0|0
  • Turkiyede %85 ortalama böyle degilmi zaten?

1|0
    0|0
  • Onu duymam.

1|0
    0|0
  • Kısıtlanmayı sevmem. Alır karşıma konuşurum. Yolarım :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...