Berat kandilini kutluyan arkadaşlar kandil yok neyi kutluyonuz?

yok yani gerçekten doğru bir gece olsa dualar kabul olur hiç olmaz gibi şeyler var 15'e yakın berat kandilinde dua ediyorum hep aynı dua neden kabul olmuyor acaba? hala bugünün doğruluna inanlara ne demeli (Müslümanım Kadir gecesi dışında hiç bir gece öyle sizin sandığınız gibi değildir )

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Bazen dualar kabul olmaz çünkü biz hayırlısını bilmediğimiz için yanlış bir şeyi istiyor olabiliriz

0|0
    0|0
    • Hayırsızsada hayırlıya çevir senin gücün buna yeter demen bu durumu güzelleştirir :) dua değil bugünler yoktur

• Sanırım yanlış anladın seninle aynı şekilde düşünmüyorum beni bilgilendirmedin ama senin düşüncen bu şekilde saygı duyuyorum

• benim düşüncem mi? İslamda sana göre bana göre şu an göre ona göre diye bir düşünce yoktur Allah'ın düşüncesi vardır ister uy ister uyma sen hala berat gecesi var de niye çünkü haşa Allah eksik gönderdi bizde tamamlıyoruz de Allah sana eksik gönderdi fazladan fazladan gün ve ibadet ekle haklısın (haşa)

Kızlar Ne Diyor 2

• Biz dua ederiz. Ama işin arka planını asla bilemeyiz. O dua ettiğimiz şey belki de bizim için hayırlı değildir de o yüzden kabul olmuyordur. Bunu ancak Allah bilir. Biz bilemediğimiz için istemeye devam ederiz ve kalpleri bilen Allah bize ondan daha hayırlı bir şey nasip eder ve duamiz bu şekilde kabul olmuş olur. Sabreden ve tevekkül eden kişi hem mutlu hem huzurlu hem de imanı sağlam kişidir. Yani ettiğimiz dua kabul olmadı diye hiçbir şeyi inkar etmeye hakkımız yok. Lütfen dikkat edin.

0|0
    0|0
    • Günün aslında diğer günlerden bir farkının olmadığı hatta Allah dini eksikmi gönderdiki biz böyle günler ekliyerek kutlama yapmaya çlışıyoruz dün cuma idi bugünden daha hayırlıydı yarın pazar bugünden farkı yok ama camiler yatsıda nedense düne göre yarına göre dolu olcak neden acaba birileri bize yanlış bişeyler anlatığı için olabilir mi sence :))

• Allah dinini tamamladı. bikaç sağlam olmuyan hadiste bu geceler var diyor (kadir gecesi hariç) peygamberimizin yaptığına dair en ufak bir delil yok ama sahabelerin herhangi birinin yaptığına delil yok ama hadis var sencede tuhaf değil mi :)

• Sağlam olmayan derken? Peygamberimizin şaban ayının büyük bir çoğunluğunu oruçlu olarak geçirdiğine dair hadisler var Hz Aiseden rivayet edilen hadisler var. Var yani yaptıklarına dair hadisler. Böyle konustugunuza gore araştırmış olmanız lazım ama arastirdiniz mi ki konusuyorsunuz? :)

• Demek ki yeterince dürüst değilsin dua ederken

0|0
    0|0
    • yoo normal günlerde ettiğim bir çok duam kabul oldu Allah hamd olsun ama böyle geceler Kur'anı Kerimin hiç bir yerinde geçmezken fazladan sevap bilmem ne filan hiç namaz kılmıyor adam kandilde namaz kılıyor ondan iyi müslüman yok bide bikaç kişiye mesaj attığı zaman tamamdır artık bitti müslümanlık vazifesi yerine getirildi

• Sen vazifeni yap takdiri Allah'a bırak bizim elimizden fazlası gelmez duadan başka

• bugünün yarından farkı yok ama camiler dolacak ve ondan iyi müslüman olmuycak zina yapacak içki içecek yalan söylüycek aldatacak hile yapacak kandil gelecek 1 vakit yatsı namazı ve ondan iyi müslüman olmuycak böyle öğrettiler insanlar yalanı normal görmeye başladı halbuki neredeyse zina günahına bedel

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...