Kapat

Akraba evliligi hakkinda?

akraba evliligi hakkinda ne düyünüyorsunuz, yani iki KUZEN evlenirse tuhaf mi sizce? mesela iki kuzen, ayri ülkelerde büyüyüp birbirlerini en fazla 5 kere görmüs, sonradan asik olup evlenmis nasil sizce? cocuklari engelli olur diyenler var, ama engelli olma ihtimali 3% den 6% ya yükseliyormus o kadarda cok degil aslinda. siz ne düsünüyorsunuz? hakaret etmeden lütfen.

• Tuhaf, olmaz
    78%(21)73%(33)Oy Ver67%(12)
  • Tuhaf degil, olabilir
    22%(6)27%(12)Oy Ver33%(6)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
-----
ankete katilin

0|0
17|17

En İyi Erkek Görüşü

• Benim ablamda halamın oğlu ile evlendi normal şeyler bunlar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tuhaf falan değil gayet normal bir durum. Nikah düşüyor. Hukuken veya dinen bir sakıncası yok. Engelli olma ihtimali de çok yüksek değil bu şekilde evlenen tanıdıklarım var ve daha önce akraba evliliğinden dolayı engelli çocuk doğuran birine rastlamadım. Ayrıca buna sapıklık diyenler, kuzen kardeş gibidir diyenler var. Kardeş 'gibi' diyorsunuz. Kardeş değil sonuçta. Ensest ilişki de sayılmıyor çünkü 1. Dereceden akraban olmuyor kuzen.

1|0
    0|0
    • ben de öyle düsünüyorum... sapik, midesizlik falan diyorlar fazla abartiyor bunlar

• Ayy çok sevindim 😊 Akraba evliliğinin mantıklı olduğunu düşünüyorum çünkü nasıl biri olduğunu biliyorsun, e doğal olarak ailesini de tanıyorsun. Yabancıya gitmiyorsun yani. Aslında benim de başımdan geçiyor şu an böyle bir olay. Kuzenle evlilik iyidir ya. Ne diyeyim hayırlısı olsun inşallah 😊

• aynen öyle ailelerimiz de sevindi zaten.. cook tesekkür ederim cesaret verdin bana bu iyy miyy diyenlerden sonra :) insallah

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 16

• Bunu bir sülale sürekl hale getirirse ciddi oranda özürlü çocuk doğma riski artıyor.

Ki iyi bişey değil.

Bizde normal, yabancılar direkt ensestten ayırmıyor, çok garipsiyorlar mesela.

1|0
    0|0
  • Kader.

1|0
    0|0
  • Degil

1|0
    0|0
  • Gonul bu kuzenede konar :D

1|0
    0|0
  • Nikah düşüyor ve normal bence.

1|0
    0|0
  • Cocugun engelli olma ihtimali disinda dusunecek pek bisey yok

1|0
    0|0
  • Evlenilebilir, hem de fantazi bitmek bilmez

1|0
    0|0
  • ben enseste sıcak bakan bir insan değilim onun için bana çok iğrenç geliyor ama herkes benim gibi değil sonuçta ensest ilişki yaşayan insanlar hakkında ileri geri konuşmak istemiyorum.

0|0
    0|0
  • olmaz be bacım genetik sonuçları ne olacağı belli olmayan bir durum oluşur. Sen çocuğun sakat doğmasını istermisin zaten kimse istemez işte o yüzden olmaz

0|0
    0|0
    • 6% ihtimal o kadar da yüksek degil

• Valla kendi dayimin oğlunda bacak da sıkıntı vardı yani olmaz diye de birşey yok bunuda bil

• biliyorum ama o herkeste olabilir

• Bizde bu sapıklıktır..

0|0
    0|0
  • eger amca dayı hala teyze çocukları evlenirse büyük bir ihtimalle özürlü olabilir çocuklar, hem kuzen demek kardeş demek yaw

1|0
    0|0
    • evet hele teyze çocukları direk engelli oluyo görme ya da bedensel engeller

• nikah düşmez ama kardeşlerin çocukları direk yüzde 100 engelli oluyo sadece babadan çocuguna olan cocuklar sağlam oluyo

• yok kardesler evlenemiyor

• çok tuhaf

0|0
    0|0
  • 1. dereceden akraba evliliklerine şiddetle karşıyım!

0|0
    0|0
    • sebebini de yazabilir misin

• Ne olursa olsun kuzensiniz ve 1. dereceden akraba oluyor işte :S

• peki

• kuzen kardeş gibidir. bence evlenilmemeli...

1|0
    0|0
  • iki şıkta aynı safasgsdfhsd

0|0
    0|0
  • Tuhaf, olmamalı bence.

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 16

• ben ülkede o kadar erkek varken akraba evliliği olayına karşıyım sonucta arada bir bağ var hem aile ilişkileri açısından iyi değil hem de sağlık açısından

2|0
    0|0
  • Olabilir nikah düşüyor. Ben kuzenlerimle kardeş gibiyim ama bizimde akrabalardan çok var kuzen evliliği..

1|0
    0|0
  • Haram değil.. Olabilir elbette

1|0
    0|0
  • tuhaf olmaz ama akraba evliliği evet çocukda tehlike taşır

1|0
    0|0
  • Benim ailemde çok var kuzenleriyle evlenen ve hic birinin çocuğu da engelli doğmadı. İhtimal var gerçi ama. Saçma olmaz. Ask bu nereden ne zaman kime olacağı belli olmuyor :)

1|0
    0|0
  • Olabilir

1|0
    0|0
  • Bana çok tuhaf geliyor. Kardeş gibi büyüdüğün kişi kocan, teyzen kayınvaliden mi olucak? Açıkcası midesizlik.

1|0
    0|0
    • kardes gibi büyümemisler, birbirlerini en fazla 5 kere görmüsler

• Teorik açıdan nikah düşüyor ama dediğim gibi bana ters.

• Tuhaf degil

1|0
    0|0
  • Rezillik..

0|1
    0|0
  • Annem babam akraba evliligi 😂😂

1|0
    0|0
  • Tuhaf, olmaz

0|0
    0|0
  • çocukları riskli bir durum

0|0
    0|0
  • Engelli olma ihtimali iki kat artıyor, az değil yani fark.

Ayrıca koskoca gezegende insan mı kalmadı? Midesizlikten başka bir şey değil.

0|0
    0|0
  • Sacmalamayin

1|0
    0|0
  • akraba evliliği ensest gibi birşey bence olmaması gerekir sonuçta kuzen kardeş yarısı sayılır

0|0
    0|0
  • İslam'Da zaten yasak değil diye biliyorum ve kuzende olsa uzakta yetişenler var. Kardeş büyümediler sonuçta benimde kuzenlerim var yurtdışında oturup 20 dk. düzenli konuşmamışızdır

2|0
    0|0
    • aynen birbirlerini en fazla 5 kete görmüsler yani kardes gibi büyümediler

• mutuluklar o zaman yalnız doktora gidip testleri yaptırın bazen akrabaların çocuklarında sorun olabiliyor bunu öğrenin mutlaka

• cok tesekkür ederim

Yükleniyor...