Türkiye'deki sübyancılık sizi rahatsız etmiyor mu?

Buraya ekşi sözlükteki "inanılmaz tatlı bacakları olan liseli" başlığından geliyorum. LİSELİ diyor adam. 15-16 yaşında çocuklar. Altında tonlarca herif bu adamı koruyor "sübyancılık değil bu" diyerek.

Az önce de burada liselilerle ilgili bir soru vardı. Lise önünde bekleyecekmiştw, liseli kız kaldıracakmış.

Nasıl iğrenç bir toplumdur bu? İzlediğiniz +18 videolardan etkilenip çocuklara mı sarıyorsunuz artık?

Yıllar sonra kızınız olduğunda peşine takılan 25-30 yaşındaki sapık heriflere nasıl tepki vereceksiniz?

1|0
11|13

En İyi Erkek Görüşü

• O başlıkta liseli kızlara salya akıttıklarını söyleyenlerin çoğu Cansel Buse kınalı'nın başlığı altında duyar kasan ortam cocukları.

İşlerine geldiği gibi konuşuyo onun bunun evlatları.

O başlığın altında onlara güzel bir küfür ettim.

Liseli çocuk mini etek giydiğinde bundan şehvet duyanlar gitsin intihar etsin mk

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bastırılmış duygular cehaletle birleşince mide bulandırıcı sonuçlar veriyor işte.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Sübyancılık deyince farklı anlaşılıyor, yaş farkı babında. 18 yaşından küçükleri bir kenara koyalım. Evet bu uygun birşey değil.

Şimdi 18-20 yaş aralığına bakalım ki kızların erken olgunlaşmasıyla beraber kızlarda olgun birisini istiyor, ben buna onlarca değil yüzlerce şahit oldum. Yani 100 tane kızdan 80 tanesi 18 yaşında olmasına rağmen +25 kişilerle sohpet, iletişim veya ilişki içerisinde. Buna bakılırsa bu da bir sübyancılık, ama kızların kendisi böyle istiyor.

Sübyancılık savunulacak birşey değil, dediğim gibi 18 yaş altını bir kenara koyduğumuz zaman.

0|0
    0|0
    • Bence burada bir çeşit beyin yıkama söz konusu. Türk toplumunda genel olarak erkeğin büyük olması yaygın. Yaşı büyük çiftlerde aynı yaşta olmaları bile garipsenebiliyor bazen. Bir de şu "erkekler geç olgunlaşır" geyiği var ki bunun kesinlikle bilimsel açıklaması yok. Erkekler ergenliğe geç girer ancak zihinsel gelişimi kızlardan geri kalmaz, 25 yaşında "ortalama" bir erkek her türlü 18-20 yaşında kızdan daha olgundur. Ama toplum çiftlerin birbirine denk olması için erkeğin büyük olması gerektiğini sanıyor.

Bu düşünceyle büyütülen Kızlar da otomatik olarak büyük erkeklere yöneliyor.

Ben 18 yaşında bu durumun bilincinde olan biri olarak hiçbir zaman büyük erkeklere ilgi duymadım zira diğer yaşıtım kızlar gibi "Ben 18 yaşındaki erkekler için fazla olgunum" düşüncesine sahip olmadım.

Olay toplum algısından ibaret yani.

• Haklı olduğun konu şu ki "aynı yaşta olmaları bile garipsenebiliyor" bana göre kız büyük bile olabilir, ya da yaşlar eşit olabilir ortada yaşlık bir sorun yok. Burada da bir çok soruda şahit oldum "erkek arkadaşım benden 1 yaş küçük, 2 yaş küçük sorun olur mu?" gibi sorular görünce yazık diyorum insanlara.

Daha kendi hayatlarına baskılar yüzünden karar veremiyorlar. Onunlayken mutlu musun? eğleniyor musun? birbirinizi seviyor musunuz? O zaman 1 yaş 2 yaş küçük olmasının ne önemi var, işte toplum yargıları..

• Kiz hakli sapikari hadim etmek lazim

2|0
    0|0
  • kızlar erken olgunlaşiyor 16 yaşında bir kız 20 yaşında erkek olgunlugunda oluyor sende liseye gitmissindir. 20 -25 yaşndaki erkekler o yaştaki kıza sarkmaz ama kızlar sarkar. herşey erkeklerin sucumu?

0|0
    0|0
    • Kızlar sarkarsa yetişkin erkekler reddetmek zorunda çünkü o kızlar çocuk erkekler yetişkin, arada büyük fark var.

Liseli erkeklere karşılık veren kaç tane yetişkin kadın var?

• bende tacize ugramıstım lisede kalkıp anlatmıyorum. genel olarak 16 yaşinda bir kız cocugu makyaj ile her türlü 20 + bir erkegi etkiler. benim mantıgım burda.

• Allah cocuklari bu kafada olan ve sapik yaratiklardan korusun diyecek bisey yok ne yazikki

• 18 yaşını doldurduğu sürece sıkıntı yok da 18 yaşından küçüklerle ilişki yaşamak yasal bile değil çocuk istismarına giriyor.

0|0
    0|0
  • Evet herkes kendini sorgulamali

0|0
    0|0
  • 16 yasindaki cocuklar 20 yasinda gorunurse ailesi sahip cikmazsa boyle olur

0|0
    0|0
  • Birkaç kişi görüp toplum demen yanlış..

0|0
    0|0
    • Birkaç kişiyle sınırlı değil.

• Hayır gayet doğru. Türkiye'de 16-17 yaşında bir kıza Hayır diyecek erkek sayısı aşırı az.

• Böyle düşünerek toplumu nasıl değerlendirebiliyorsun ki? O zaman zengin ve yakışıklılara hayır diyecek kız sayısıda az diyeyim sence bu tarz düşünce biçimi doğru mu?

• Subyancilarin ya.

0|0
    0|0
  • Sübyancılık bizim ülkeyle özdeşleşti...

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
    • Çok dolu bir cevaptı...

• Ne diyeyim kardeşim larına, sapıklara şiirmi yazayım. AKP nin politikaları daha da arttıracak

• Arttırmayacak, sadece görünür kılacak. Yoksa bundan 50 yıl önce çocuk gelin oranı daha fazlaydı.

• Bu ne diyor?

0|0
    0|0
  • toplumun ulemaları sabah akşam fetva veriyor normaldir diye. kızacaksan onlara kız.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ekside enteller takiliyor diyorlardi birde memleketin entelleride bu kafada anlasilan konuya gelicek olursak o baslik altinda ki herkes utanc kaynagi cok merak ediyorum kizlari kizkardesleri var mi? yani belkide o baslik altinda birbirlerinin kizlarini kizkardeslerini tartisiyorlar Allah onlara beyinlerini kullanmayi nasip etsin sadece k
    "Kafalarinda"kullanabilirler umarim..

0|0
    0|0
  • G. zekalılar işte abazan olmak bunu gerektirir.

1|0
    0|0
  • iğrenclik işte

1|0
    0|0
  • Böylelerin anaları belli değil

0|0
    0|0
    • Kadinlara hakaret etmeyelim bence analarinin degilde kardeşim baabalarinin eseri bunlar göster amcalara bilmem neyini diyen babalar yüzünden..

• İğrençler net bende denk geldim burda Allah belalarını versin ahlak denen bir halt kalmamış😒

0|0
    0|0
    • Burayı bırak çoğumuz dışarda bile denk gelmiştir lise ve ortaokul yıllarında.

• Aynen özellikle servisçilerde oyle millet nasıl guvenip yollayacak sapıtıyor toplu gwbersinler😒

• böyleleri kendi kızlarınada hallenir zaten git yaşıtına bak kardeşim bu ne cidden ya haklısın

0|0
    0|0
  • bence sadece 25 ten yukarısı sübyancılık 25 ide katmayalım :D

0|0
    0|0
    • Hukuki olarak 18'den yukarısı sübyancılık

• bence dedim zaten

• Ciddi sekilde artti

0|0
    0|0
  • Bazilari demis ki giyimi kusami abi birakin bu davalari sen dinin ile ilgili problemleri ergenlige girdiginde sorumlu oluyorsun

1|0
    0|0
    • Ergenliğe girmek bilinç sahibi olmak değildir. Mental olgunluk ortalama 18 yaşında kazanılır ve bu yaştan önce insanları sorumlu tutamazsınız.

• Kizkardesinden annesinden kizindanda utanmiyorlar utanma yok zaten yüzü kizaran kac adam var ? Yok pişkin piskin siritmalar laf atmalar Allah görüyor ya arsizlar

• @Beyazİtliprenses sorsan hepsi namuslu harbiden utanma diye bir duygu kalmamis

• 15 yasından büyük kızlarda artık büyük cocuk değil ve saclar giyim kuşam lolita gibiler isteristemez ilgilenirler

0|0
    0|0
    • 18 yaşından küçük biri zihinsel olgunluğa ulaşmamıştır. Burada söz konusu olan şey dış görünüş değil, büyük gözükürler ancak bir yetişkin kadar mantıklı kararlar alamazlar. Çocukları suçlamayı kesin.

• O filmler cocuklara sarkan yavsaklari hakli mi cikariyor ? onlar ergen ya da cocuk henuz kisilikleri oturmamis tipki sizin gibi millete ne giyip giymeyecegini ögretmek yerine o yalakalik yaptigin erkeklerine ahlak ögret gerci bilen ögretir film kültürünüz sifir demis bide seninde insanligin sifir? Yemin ediyorum sen ya akplisin ya erkeksin insan olmadigin kesin ama bak bundan eminim.

• @Beyazİtliprenses Sen ne gerikafalı bir insansın ben bir kızım ve akp den nefret ederim. ayrıca buralıda değilim yurtdışı, sizin gibilerden uzak olmak güzel çünkü, k*rtlasmıs feminist (!) ler.. Ben 16 yasındayken 19 yasında sevgilimde oldu,17 yasındayken 21.. Bundan kime ne? daha normal ne var ister 25 ister 20 yasındakiler, ben olgundum ve anlaşırdım. şu an 20 yaşındayım ve sizin gibi gerikafalı sürüpskolojisi yaşayanların dünyadan haberi yok.. Herkes sapık değildir. Fesat değildir, sizin içiniz simsiyah olmuş saf insanlara bunu bulastırmayın!

Yükleniyor...