Gençlik nereye gidiyor sizce?

dikkat ediyorum özellikle şu anki TC. gençliğinin büyük kısmı ve çoğunlukla 17-20 yaş aralığı inanç anlamında ateizmi tercih ediyor özellikle ateist arkadaşlara sormak istiyorum sizi inançsızlık tercihine iten şey nedir ya da inançsızlığı mantıklı bulmanıza sebep olan ana unsurlar nelerdir saldırgan ve yargılayıcı tavırlar sergileyecek arkadaşlar lütfen cevaplamayın?

0|1
4|11

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlar kendi kararlarini veriyor yargilamak bize dusmez yani bundan önceki yillar kitap bulmak internet bulmak tefsir bulmak kolay degildi ayrica baskici bir yapi vardi Şu an insanlar biraz daha özgur ve arastirip kendi kararlarini veriyorlar ha Allah duami kabul etmedi diyip bir paragraf yazi okumayip böyle davrananlari bende kiniyorum... her koyun kendi bacagindan asilir..

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Niye sizin inandığınız şeylere inanmalarını bekliyorsunuz ki?
    Size göre nasıl Budizm saçma geliyorsa, ateistler içinde İslam ya da başka bir kitaplı din saçma gelebilir.

Hoşgörü ile karşılamamız gerekmez mi? Dinimiz böyle buyur mu?
    Sonuçta senin dinin sana, benim dinim bana diyen ben değilim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Eğer marjinal olmak için ateistim diyorlarsa bu saçma fakat gerçekten ateist ise bunda bir sorun görmüyorum

0|0
    0|0
  • 17-20 yas arasinin cabuk kandirilabildigi için ateizmi seciyolar aslında gösteriş

0|0
    0|0
  • Türkiyede demişsinde dünyaya göre Türkiye de ateist oranı düşük diyebiliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Senin inanç denilen ve tanrı denilen kavramı kabul etmen neden peki görmediğin şeylere inanma fantezin falan mı var ya da kanıtlanmamış şeylere şu insanların inancını yargılamaktan vazgeçin sanane ateistse deistse müslümansa hristiyansa .. vs vs seni ilgilendiriyor mu?

0|0
    0|0
  • Sadece sanal alemde takılan ergenler..

0|0
    0|0
  • Genclik dogru yolda gidiyor. Bunu engellemeye calisiyorlar ama.

0|0
    0|0
  • Deist im sorguluyorum kuran ve peygamberin Tanrı tarafından var olduğuna inanmıyorum ama inancliyim Tanrimin yaratanımin olduğuna öldükten sonraki islamda söylendiği gibi cennet ve cehenneme inanıyorum inancliyim

0|0
    0|0
    • kardeşim kur-an ve peygamberler öldükten sonraki hayatla ilgili bir sürü bilgi veriyorlar bize ölümden sonraki yaşama inanabiliyorken bunları söyleyenlere neden inanmıyorsun yani mantıklı mı gelmiyor yoksa farklı bir sebebi mi var?

• mesela bir ayet var kuranda kim ki islam dininde olmaz ise o kimse ahirette kaybedenlerden olacaktır. neden bizi korkutacak ayetlerden oluşuyor kuran neden iyi bir insan olup gerek insanlar gerek sokak hayvanlarına yardım edebilecek doğaya zarar vermeyecek se neden bu kişi müslüman değil diye cehennemde cayır cayır yanacak kuran beni yaratandan korkutmak için var olduğuna inanıyorum ben yaratanımdan korkmuyorum tam tersine onu çook seviyorum.

• putperest derler müslümanlar , müslüman olmadıkları için ama onlar da inanıyor peki put diyorsun putperest diyorsun hac umreye gidiyorsun bir kutunun etrafında dönüyorsun gerçekten böyle birşey varsa tanrım beni affetsin benim aklım almıyor bu tamamen ticaret turizm para başka birşey değil.

• Kıyamet alametlerinden birisi inançlar zayıflayacak 5 parmagin birini geçmeyecek gercek Müslümanlar olası durumlar bunlar

0|0
    0|0
  • Bu çocukları o tarz şeylere iten ailesinden aldığı terbiye ve eğitimdir

0|0
    0|0
    • hocam onunla ilgili olduğunu sanmıyorum bir tanıdık var ailesi filan gayet terbiyeli ve eğitimli insanlar fakat kendisi ateist misal olarak

• Ailesinin eğitimli olması demek çocuk yetiştirmekte iyi oldukları anlamına gelmezki, üstelik ailesi tam inançlı değilse de olabilir

• Kıyamet alametleri tek tek geliyor dostum.

0|0
    0|0
  • gençlerimiz arayış içerisinde sosyal medya ve internet sayesinde kafaları karışık rabbim bu günün hürmetine hepsinin kurtuluşuna ermesine vesile olsun inşaallah. kandiliniz mübarek olsun

0|0
    0|0
  • Merak ettiğim gerçekten ateizmi düşünerek mi seçiyorlar yoksa marjinal havalı olmak için mi

0|0
    0|0
    • öyle zannediyorum ki gerçek bir seçim değil

• Dünyamızda o kadar din varken ateist olmak için büyük bir araştırma düşünme gerekiyor. Ben inanmıyorum çoğunun tek dine bile baktığını.

• Ateist degilim. Ancak gorusum bunun dinin dogru durust aciklanmamasi ogretilmemesidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...